Jacek Sarnowski nominowany do „Biznesowych Oscarów” nagrody Polskiej Rady Biznesu

Oceń artykuł:

100%
0%
Niezmiernie nam miło poinformować, że Jacek Sarnowski, Prezes Zarządu PORTA KMI POLAND został finalistą Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, określanej mianem „Biznesowych Oscarów”.  Kapituła Nagrody wyłoniła finałową dziewiątkę spośród kilkuset nominowanych przedsiębiorców.
Jacek Sarnowski nominowany do „Biznesowych Oscarów” nagrody Polskiej Rady Biznesu

Jacek Sarnowski – człowiek sukcesu

Nagroda w kategorii „Sukces” przyznawana jest za wyjątkowe osiągnięcia biznesowe. Nominowane do niej osoby to wybitne postaci polskiej przedsiębiorczości, które odniosły sukces, są odważne, konsekwentne i inspirują do działania innych.

Jacek Sarnowski to bez wątpienia człowiek sukcesu. Od 25 lat skutecznie zarządza firmą PORTA KMI POLAND. W tym czasie przekształcił ją z niewielkiego zakładu produkcyjnego (zatrudniającego zaledwie 10 osób) w jedną z największych na rynku europejskim spółek branży stolarki otworowej.

Obecnie Porta to 4 zakłady produkcyjne w Polsce i 1 w Rumunii oraz ponad 2000 Autoryzowanych Punktów Sprzedaży w kraju i poza nim. Importerami produktów Porta poza bezpośrednimi sąsiadami Polski i Wielką Brytanią są nawet takie kraje, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Wietnam.

Ostatni czas przyniósł wiele ważnych dla firmy wydarzeń. Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego drzwi stalowych PORTA STEEL, jednego z najnowocześniejszych w Europie to na najbliższe lata największa inwestycja, wyceniona na ok. 70 mln zł.

Pozwoliła ona wprowadzić na rynek szereg nowatorskich rozwiązań, w tym stalową ościeżnicę FAST do szybkiego kilkuminutowego montażu oraz stalowe drzwi EXTREME – oba produkty nagrodzone zostały Złotymi Medalami MTP. Porta podjęła również działania w kierunku uruchomienia nowej linii produkcyjnej, umożliwiającej personalizację drzwi technicznych. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zdecydowało się współfinansować projekt, ze względu na jego unikatowość na rynku polskim.

„Wierzyć, działać, dawać”

Te uniwersalne wartości przyświecające Nagrodzie odpowiadają jej trzem kategoriom: „Sukces”, „Wizja i innowacje” oraz „Działalność Społeczna”.

Nominacje do Nagrody Polskiej Rady Biznesu zgłaszać mogły organizacje, instytucje, ale też osoby prywatne. Kto znalazł się w finałowej dziewiątce?

W kategorii „Sukces”:

  • Jacek Sarnowski – współzałożyciel i współwłaściciel oraz Prezes Zarządu PORTA KMI POLAND, lidera w branży, producenta drzwi drewnianych i stalowych: wewnętrznych, technicznych oraz wejściowych do mieszkań i domów.
  • Paweł Marchewka – założyciel i prezes firmy Techland, będącej jednym z dwóch największych na świecie producentów gier komputerowych.
  • Jan Szynaka – właściciel firmy Szynaka Meble.

W kategorii „Wizja i innowacje”:

  • Marcin Beme – założyciel i prezes Audioteki, czyli międzynarodowej platformy specjalizującej się w dystrybucji audiobooków.
  • Prof. Krystian Jażdżewski – autor unikalnej metody najnowocześniejszych testów genetycznych.
  • Miron Mironiuk – założyciel Cosmose, pomysłodawca technologii OMNIcookie.

W kategorii „Działalność Społeczna”:

  • Dziewuchy Dziewuchom – najliczniejsza i najbardziej rozpoznawalna inicjatywa związana z ochroną praw kobiet w Polsce.
  • Jan Mela – prezes, fundator i pomysłodawca Fundacji „Poza Horyzonty”, czyli jedynej w Polsce, która działa na rzecz osób po amputacjach kończyn oraz z wrodzonymi wadami kończyn.
  • Dr Monika Sajkowska – Prezes zarządu Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę”, walczącej z przemocą wobec dzieci.

Nagrody Polskiej Rady Biznesu przyznawane są od 2012 roku. Tegoroczna edycja była wyjątkowa – jej finał odbył się w 25. rocznicę powstania PRB. Zwycięzcami 6. edycji zostali: Paweł Marchewka, prof. Krystian Jażdżewski oraz dr Monika Sajkowska. Serdecznie gratulujemy!

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym