7 silnych i niezależnych kobiet w historii

Oceń artykuł:

58%
42%

Odważna niczym Joanna d’Arc, pewna siebie i zdecydowana jak Margaret Thatcher, niezależna zupełnie tak, jak Simone de Beauvoir – taka potrafi być tylko kobieta! Droga Czytelniczko, 8 marca to Twoje święto! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Ciebie infografikę, której bohaterkami są kobiety wybitne, silne i zdeterminowane w tym, co robiły przez całe swoje życie.

7 silnych i niezależnych kobiet w historii

Dzień Kobiet, które zmieniły i wciąż zmieniają świat

Samodzielna, silna, pewna siebie oraz zawsze gotowa na nowe wyzwania. Świetnie godzi życie zawodowe i rodzinne, a do tego zawsze jest opiekuńcza, troskliwa i zaradna – taka potrafi być tylko kobieta! Droga Czytelniczko, 8 marca to Twoje święto! Tego dnia warto pamiętać również o kobietach, których choć dziś nie ma już z nami, swoją wiedzą, talentem oraz przełomowymi dokonaniami, już na zawsze zapisały się na kartach historii.

Z okazji tegorocznego Dnia Kobiet, przygotowaliśmy infografikę o silnych i niezależnych kobietach, które na stałe zapisały się na kartach historii.

Joanna d’Arc mając zaledwie kilkanaście lat stała się niekwestionowaną bohaterką Francuzów, dowodząc armią i odnosząc kilka spektakularnych zwycięstw podczas wojny stuletniej. Niewątpliwie jedną z najwybitniejszych kobiet w dziejach ludzkości była również Polka, Maria Skłodowska-Curie, dwukrotna laureatka prestiżowej nagrody Nobla w dziedzinie fizyki i chemii. Odkryła rad i polon, dając tym samym początek prawdziwej rewolucji w zakresie leczenia nowotworów. Kolejną wybitną osobistością w historii była Jane Austen, autorka takich dzieł jak „Duma i uprzedzenie” czy „Rozważna i Romantyczna”. Dzięki przemyślanej grze słowem, którą opanowała do perfekcji, znakomitemu poczuciu humoru oraz ironii, jej powieści już na stałe weszły do kanonu literatury, uwielbianej przez miliony czytelników na całym świecie.

W infografice przygotowanej z okazji Dnia Kobiet, nie mogło zabraknąć również szczególnego miejsca dla „Żelaznej Damy”, Margaret Thatcher. Premier Wielkiej Brytanii zasłynęła m.in. z niezwykle twardej i nieustępliwej polityki m.in. wobec komunizmu czy strajkujących górników. Swoje obowiązki pełniła nieprzerwanie przez trzy kadencje, co dało jej tytuł najdłużej urzędującego premiera w XX wieku.

„Jeśli chcesz, by coś zostało powiedziane – powierz to mężczyźnie.

Jeśli chcesz, by zostało to zrobione – powierz to kobiecie.”

- Margaret Thatcher

Porta_infografika_niezależne_kobiety

Firma PORTA dzięki nieustannej pracy nad zaufaniem swoich klientek, została wyróżniona tytułem „Kobieca Marka Roku”. To, co szczególnie cieszy to fakt, że tytuł ten przyznawany jest wyłącznie firmom, które wytwarzają wysokiej jakości produkty i robią to m.in. z myślą o kobietach nowoczesnych, aktywnych oraz niezależnych.

Tak, jak bohaterki naszej infografiki, pokaż wszystkim, ile drzemie w Tobie siły, niezależności oraz determinacji w dążeniu do realizacji swoich marzeń.

 

 

Oceń artykuł:

58%
42%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym