Jakie drzwi kupić – rady eksperta bloga Porta

Oceń artykuł:

45%
55%

Wybór drzwi do pokoju, drzwi do mieszkania czy nawet drzwi do łazienki zawsze stanowi duże wyzwanie. Z reguły wszyscy jesteśmy laikami w tym temacie i potrzebujemy fachowego doradztwa. Porta Drzwi służy pomocą w tym zakresie. Tu, na naszym blogu, możesz zadać pytanie naszym ekspertom, a oni odpowiedzą zgodnie ze swoją wiedzą i olbrzymim doświadczeniem.

Jakie drzwi kupić – rady eksperta bloga Porta

Drzwi wejściowe do mieszkania i do domu

Jakie wybrać drzwi? No cóż, to trudna decyzja, która zawsze poprzedzona jest szeregiem pytań. Drzwi wejściowe do domu powinny spełniać wiele wymagań.

Przede wszystkim, muszą zapewniać dobrą izolacyjność termiczną tak, aby rachunki za ogrzewanie nie wywoływały w nas stresu. Muszą też zapewniać nam komfort i bezpieczeństwo przed włamaniami, abyśmy mogli bez strachu wyjeżdżać na letni lub zimowy urlop.

Drzwi wejściowe do mieszkania dodatkowo powinny zapewniać nam skuteczną ochronę przed hałasami z zewnątrz, a także przed ewentualnym ogniem. Gdy w grę wchodzi zakup drzwi energooszczędnych, czy wręcz drzwi pasywnych, pojawia się jeszcze więcej pytań.

Aby spełnić te wszystkie wymogi, drzwi muszą mieć odpowiednią konstrukcję, a ich montaż powinien być przeprowadzony w sposób profesjonalny. Dobór drzwi nie musi Ci się jednak wydawać skomplikowany, ponieważ na każdym jego etapie radą posłużą nasi eksperci.

Najlepsze drzwi wewnętrzne

Najlepsze drzwi to takie, które odpowiadają na potrzeby mieszkańców. Gusta są różne. Jeśli drzwi mają tłumić hałasy, to najistotniejsze jest ich wypełnienie – płyta wiórowa będzie droższą opcją, ale skuteczniej wyizoluje akustycznie niż inne dostępne wypełnienia, np. tzw. „ plaster miodu”.

Drzwi do pokoju o niezbyt wielkich rozmiarach powinny być przeszklone, bo sprawią wrażenie subtelniejszych i nie przytłoczą takiego wnętrza. Pamiętaj też o drzwiach o „specjalnych” wymaganiach. Może zastanawiasz się właśnie, jakie drzwi do łazienki okażą się odpowiednio funkcjonalne? Trzeba zwrócić uwagę na pokrycie – najlepiej wybrać okleinę typu laminat, bo ma ona najwyższą odporność na ścieranie i wilgoć.

Nasi eksperci wyjaśnią Ci szczegółowo, jakie zalety mają drzwi przylgowe i bezprzylgowe oraz kiedy dane modele powinny być lewe lub prawe. Podpowiedzą też, czy właściwsza będzie w Twoich wnętrzach ościeżnica stała, czy regulowana. Masz wątpliwości - pytaj śmiało naszych ekspertów. To dla Ciebie produkujemy nasze drzwi. Chcemy Ci pomóc już na etapie wyboru, by tym większa była później radość z użytkowania naszych produktów. Wesprzemy też chętnie na etapie montażu. Polecamy autoryzowane grupy montażowe do instalacji naszych drzwi, które są gwarancją utrzymania prawidłowego funkcjonowania przez długie lata.

Jeśli nadal nie wiesz, jak dobrać drzwi do wnętrza, zadaj pytanie w komentarzu, a nasi eksperci, najszybciej jak to możliwe, udzielą Ci odpowiedzi. Podaj jak najwięcej szczegółów, aby nasza odpowiedź mogła być wyczerpująca.

Zapraszamy do kontaktu!

Oceń artykuł:

45%
55%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym