Prawdziwy "Dom Marzeń"

Oceń artykuł:

0%
0%
Niesamowity design, trzy poziomy, 350 m², basen… A wszystko trafiło do zwycięskiej pary – Marzeny i Richarda Mitan-Abel. Poznajcie szczegóły największej nagrody w historii polskiej telewizji! Możemy się pochwalić, że mieliśmy swój udział w całym projekcie.
Prawdziwy  "Dom Marzeń"

Hernan Gomez, projektant „Domu Marzeń”, założył stworzenie domu w stylu śródziemnomorskim, niezwykle nowoczesnego, ale nie surowego. Następnie, biorąc pod uwagę potrzeby i marzenia uczestników reality show emitowanego przez całe lato na antenie TVN, przygotował projekt domu idealnego. Problem był tylko jeden: to uczestnicy „Domu Marzeń” musieli ten projekt zrealizować, czyli… samodzielnie zbudować całą luksusową rezydencję! Zadanie do łatwych nie należało – tym bardziej, że architekt zaplanował wiele nietypowych rozwiązań, także tych związanych z drzwiami. Jak drzwi PORTA poradziły sobie z wyzwaniem?

Na czym polegało nasze zadanie?

Kilka słów o drzwiach do zadań specjalnych

Wszystkie drzwi wewnętrzne „Domu Marzeń” mają niestandardowe wymiary i są zlicowane z płaszczyzną ścian. Brak widocznych ościeżnic i zawiasów sprawia, że niczym kameleon wtapiają się w otoczenie. To idealnie podkreśla prostotę i elegancję wnętrza rezydencji. Efekt ten uzyskano dzięki zastosowaniu tzw. przeciwprzylgi.

Doskonałym przykładem są drzwi do gabinetu. Od strony korytarza całą ich powierzchnię zajmuje lustro i właściwie tylko klamka zdradza, gdzie kryje się wejście. Od strony pomieszczenia drzwi pokrywa fornir, który jest w tym samym, niebieskim, kolorze co ściany. Niestandardowe rozwiązania z przeciwprzylgą zostały wykorzystane także w drzwiach do pokojów dziecięcych (pokryto je tą samą okleiną naturalną, którą zastosowano na panelach ściennych) oraz pod schodami na poddasze, gdzie drzwi kryją się w okładzinie ściennej. Architekt podkreśla, że to rozwiązania niezmiernie efektowne i ważne dla estetyki całej aranżacji.

Ciekawie prezentują się też przedsionek i hall rezydencji, które zostały od siebie oddzielone przeszkloną ścianą i drzwiami wykonanymi z tafli przezroczystego, hartowanego szkła. Nadaje to wnętrzu niebywałej elegancji. Te oryginalne drzwi wyposażono w blokadę (samozamykacz). Podobnie jak pozostałe drzwi w „Domu Marze" są one bardzo ciche – zastosowane w skrzydłach zamki magnetyczne całkowicie niwelują charakterystyczny metaliczny dźwięk, kojarzący się powszechnie z zamykaniem.

Ciepło i bezpiecznie z drzwiami PORTA

„Dom Marzeń” to nie tylko wnętrza. PORTA zadbała również odpowiednio o drzwi zewnętrzne, stosując w nich różnorakie materiały – od szkła przez drewno aż po metal. Od progu rezydencji mieszkańców wita efektowny fornir.

Stabilne Porta ECO Polar Passive w wersji Premium to drzwi drewniane o bardzo dobrych parametrach, skonstruowane z myślą o domach pasywnych. Oznacza to, że dzięki idealnie dopasowanemu współczynnikowi przenikania temperatury sprawiają, że dom jest niezwykle szczelny i nie traci ciepła – tłumaczy Jacek Woźniak, szef sprzedaży PORTA KMI POLAND.

Na wysoką energooszczędność wpływa również ciepły próg PORTA ThermControl, który zmniejsza przenikalność zimnego powietrza, przez co gwarantuje wysoki współczynnik termoizolacyjności. Konstruktorzy firmy PORTA zadbali ponadto o bezpieczeństwo Marzeny i Richarda. Antywłamaniowe szyby oraz zamek listwowy z mechanizmem dociskowym firmy Winkhaus STV, z kutymi hakami, uchronią ich przed nieproszonymi gośćmi. Z kolei wręg francuski skutecznie uniemożliwi próby wyważenia drzwi, nawet po uprzednim przecięciu zawiasów.

Praktycznie i z klasą

Nie sposób przejeść obojętnie obok spersonalizowanych rozwiązań, jakie PORTA wprowadziła do pomieszczeń technicznych, jak choćby garażu. Efekt? Drzwi nie tylko zapewniają dobrą izolację termiczną, lecz także gwarantują wysoką szczelność.

Zastosowaliśmy modele stalowe wypełnione wełną mineralną, a całość doszczelniliśmy dodatkowymi uszczelkami – mówi Jacek Woźniak i dodaje, że drzwi wyprodukowane ze stali nie są wrażliwe na różnice temperatury i wilgotności, jakie panują w obu przestrzeniach, dlatego nie ulegną wypaczeniu.

Dodatkowo pomieszczenia techniczne „Domu Marzeń” nie odcinają się estetycznie od reszty budynku, co zresztą – jak wszystkie rozwiązania w rezydencji – wpisuje się w nowoczesny projekt domu.

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym