BUDMA 2020 – 4 intensywne dni warsztatów i spotkań

Oceń artykuł:

0%
0%

BUDMA 2020 już za nami! To były dla nas 4 niezwykle intensywne dni - pełne emocji, konferencji, inspirujących prezentacji i prelekcji, a także wielu nowości! Co działo się na targach w tym roku? O tym więcej w naszym artykule!

BUDMA 2020 – 4 intensywne dni warsztatów i spotkań

BUDMA 2020 – jedno z najważniejszych i największych wydarzeń w branży

BUDMA, czyli Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży. Uczestniczyło w nim około 1000 firm - z Polski i niemal 30 innych krajów. Odwiedziło go ponad 45 000 (!) gości – w tym specjalistów z zakresu architektury, generalnego wykonawstwa i handlu. Pojawiło się kilkaset nowości, odbyło się ponad 100 konferencji, seminariów, inspirujących spotkań z ekspertami, warsztatów DIY, a także atrakcyjnych konkursów z nagrodami – w skrócie tak właśnie przebiegały targi BUDMA 2020. Wiele z tych wydarzeń odbyło się z naszej inicjatywy i w ramach partnerstwa z PORTA DRZWI.

Jakie atrakcje przygotowała Porta na targi BUDMA 2020?

Stoisko w oryginalny sposób zaaranżowaliśmy wokół czarnego tira, na którego naczepie znalazła się elegancka rejestracja dla gości i przestrzeń prezentacji 4 designerskich kolekcji drzwi, nowości 2020 tj. „4 ŻYWIOŁY – ZIEMIA, OGIEŃ, WODA i POWIETRZE”. Wokół tira funkcjonowało kilka stref – strefa inspiracji, strefa montażu i strefa obsługi 360. Odbywały się w nich warsztaty, prelekcje i pokazy montażu. Team PORTA obecny na stoisku w godzinach otwarcia targów był też do dyspozycji dla odwiedzających.

Stoisko zaprojektowane zgodnie z wizją strategii marketingowej zostało docenione przez ekspertów Grupy MTP prestiżową nagrodą Acantus Aureus.

To wyjątkowe wyróżnienie jest efektem pracy całego teamu PORTA, a także gości zaproszonych do współpracy w ramach BUDMA 2020.

Tomek Rygalik, jeden z najlepszych projektantów w Polsce, w ramach D&A Forum Designu i Architektury poprowadził prelekcję dotyczącą „Świadomego projektowania”. Inną, równie interesującą atrakcję przygotował uznany architekt, Jakub Szczęsny, który zaprosił gości do udziału w warsztatach „Granice kreatywności” i opowiedział między innymi o tym, gdzie zaczyna się prywatność, jakich narzędzi warto używać do tworzenia przestrzeni oraz jak można w zgodzie współużytkować przestrzeń mieszkalną.

Znane influencerki, Ania Drozd oraz Beti Łańcuchowska z bloga Pani to potrafi poprowadziły niezwykle inspirujące warsztaty kreatywne DIY. Podczas zajęć zorganizowanych w trendzie „zero waste”, fani fanpage’a PORTA, zwycięzcy konkursu na FB, przy użyciu pirografu dekorowali wiele oryginalnych gadżetów z drewnianych odpadów po produkcji drzwi.

Jedną z ciekawych atrakcji zorganizowanych przez PORTA były też warsztaty moodboardingowe. Na zaproszenie marki PORTA DRZWI poprowadziła je Anna Gacka – pierwszy w Polsce Home&Life Coach. Podczas tego spotkania, uczestnicy tworzyli tablice nastroju wnętrza idealnego, ucząc się przy okazji, jak wyrażać go za pomocą kolorów, stylu, kształtów czy faktur. Każdy z uczestników określił też swój typ osobowości w kontekście wnętrz.

Ważnym punktem tegorocznych targów była również konferencja prasowa, podczas której oficjalnie zakomunikowano współpracę marki PORTA DRZWI z Polską Klasą Omega. Oznacza to, że Porta zostanie partnerem Pucharu Polski Klasy Omega, a załogi Porta Active Team będą aktywnie uczestniczyć w zawodach żeglarskich Pucharu Polski.

Goście, którzy zdecydowali się wziąć udział w tegorocznych targach, mogli również liczyć na wiele wartościowych spotkań z ekspertami od drzwi oraz profesjonalnego montażu. W tym kontekście ważnym wydarzeniem była debata „Świadomy krok w przyszłość – zawód: monter stolarki budowlanej”, zorganizowanej przez PORTA DRZWI we współpracy ze związkiem Polskie Okna i Drzwi. Przygotowana została dla uczniów klas patronackich kampanii Dobry Montaż i Akademii Dobrego Montażu Porta. W debacie uczestniczyli: Piotr Bartosiak, Zastępca Dyrektora z Departamentu Strategii, Kwalifikacji i Kształcenia Zawodowego (Ministerstwo Edukacji Narodowej), Zbigniew Talaga, Wicekurator Oświaty z Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Arkadiusz Dratwa, Dyrektor Zespołu Szkół im. Rogera Sławskiego w Poznaniu, Wiceprezes Polskiej Izby Budownictwa, Artur Pęksyk, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu (Porta Drzwi), Janusz Komurkiewicz, Prezes Zarządu Związku POiD i Członek Zarządu firmy FAKRO oraz Szymon Kwaśnik, Dyrektor Akademii Dobrego Montażu Porta, który jest jednocześnie Ambasadorem Kampanii „Dobry Montaż”.

Podczas debaty uczniowie rozmawiali m.in. z przedstawicielem MEN o nowoczesnych technologiach, które pomogą im się rozwijać.

Nowości w ofercie

Wśród nowości katalogowych, zaprezentowanych na BUDMA 2020 pojawiła się kolekcja Porta Natura VECTOR J, którą wyróżnia charakterystyczne frezowanie inspirowane jodłą francuską. Model jest pewnego rodzaju połączeniem tradycyjnej jodełki, która cieszyła się ogromną popularnością zwłaszcza w latach 30. z nowoczesnym designem.

Na targach debiutowały też 4 designerskie kolekcje drzwi, nowość 2020 tj. „4 ŻYWIOŁY – ZIEMIA, OGIEŃ, WODA i POWIETRZE”.

Zaprezentowaliśmy też niebanalne rozwiązania niestandardowe, które pokazują nasze ogromne możliwości.  

Podsumowując, działo się!

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym