Zaplanuj budżet w oparciu o realia, czyli ile naprawdę kosztują drzwi?

Oceń artykuł:

100%
0%

Z dużymi emocjami budujemy, kupujemy i remontujemy nasze domy i mieszkania. Równie emocjonującą kwestią jest przy tej okazji budżet, którym dysponujemy i musi zmieścić wszystkie zakupy z tym związane. Nie ma się więc co dziwić, że gdy wybieramy nowe drzwi wewnętrzne lub wejściowe, cena ma spore znaczenie. W katalogach producentów czy na stronach internetowych prezentujących drzwi podaje się konkretne ceny, ale finalny koszt zakupu zwykle jest znacznie wyższy. Dlaczego tak się dzieje?

Zaplanuj budżet w oparciu o realia, czyli ile naprawdę kosztują drzwi? Porta ROYAL Premium

Aby to zrozumieć trzeba przede wszystkim uświadomić sobie, jaka jest budowa drzwi. To nie tylko skrzydło drzwiowe jak stereotypowo myślimy, ale także ościeżnica, klamka i zawiasy. Podawane ceny dotyczą zwykle tylko skrzydeł drzwiowych, i to w standardowej wersji. Z jakimi kosztami trzeba się więc liczyć faktycznie?

Skąd ta cena?

W katalogach oraz w internecie prezentowane są skrzydła drzwiowe, a obok nich mnóstwo możliwości powiązanych z konkretnym modelem. Możemy indywidualnie określić finalne wykończenie każdego skrzydła. Setki kolorów i rodzajów oklein syntetycznych bądź naturalnych, wiele możliwości przeszkleń i ozdób jak intarsje w kolorze złota lub srebra, reliefy lub frezowane wzory. A wewnątrz skrzydła drzwiowego różne wypełnienia. To wszystko wpływa na cenę samego skrzydła i często zmienia ją bardzo znacząco.

Ościeżnice zwykle wyceniane są osobno, a ich cena podana jest również w wersji podstawowej. Za dopłatą możemy dopasować je do bardzo grubych ścian lub wyposażyć we wzmocnienia pod dodatkowe akcesoria jak np. samozamykacz. Na cenę drzwi składa się więc oprócz skrzydła drzwiowego również ościeżnica.

Zobacz też: Wybierz odpowiednią ościeżnicę do Twoich drzwi 

Wybierając drzwi musimy pamiętać o niezbędnych akcesoriach, które kupuje się za dodatkową opłatą. Należy do nich klamka i wkładka z kluczem. W przypadku niektórych kolekcji dopłaty wymagają także niektóre rodzaje wypełnień skrzydeł. Drzwi możemy wyposażyć także w dodatkowe rozwiązania np. tuleje wentylacyjne lub podcięcia, które zapewnią właściwy przepływ powietrza w łazience. Wszystkie informacje na temat dodatkowego wyposażenia oraz dopłat znajdują się w katalogu. Umieszczone są zawsze na stronie prezentującej daną kolekcję.

Podczas wizyty w salonie sprzedaży możemy też poprosić sprzedawcę o szczegółową wycenę, informując o wszystkich swoich oczekiwaniach.

O koszcie związanym z dodatkowym wyposażeniem nie możemy zapomnieć także kupując drzwi wejściowe do mieszkania lub zewnętrzne, wejściowe do domu. Klamka antywłamaniowa, wypełnienie drzwi obniżające straty ciepła lub gwarantujące zatrzymanie ognia, a także dodatkowe antywłamaniowe zabezpieczenia to często uzasadniony, ale spory koszt.

porta agat Porta AGAT

Montaż drzwi obniży koszty

Wiele osób myśli, że montaż drzwi wykonany przez profesjonalistę oznacza dodatkowe koszty. Jest wprost przeciwnie. Zdecydowanie się na taką usługę to same korzyści. Po pierwsze zakup drzwi połączony z usługą montażu obniża cenę drzwi. Dzieje się tak dlatego, że zakup drzwi z montażem podlega znacznie niższej stawce podatku VAT - zamiast 23 % do ceny produktu dolicza się tylko 8 %.

 

gwarancja

skorzystaj z konfiguratora drzwi PORTA

Wybór drzwi – profesjonalna pomoc

W odpowiednim wyborze drzwi pomoże nam sprzedawca z profesjonalnego salonu Autoryzowanego Dealera lub z Autoryzowanego Punktu Sprzedaży. Doradzi on, czy w przypadku danego wnętrza lepiej sprawdzą się drzwi prawe czy lewe, kiedy warto zastosować przeszklenia oraz czy zdecydować się na okleinę naturalną czy syntetyczną. Pomoże także w doborze ościeżnicy – podpowie, kiedy lepiej sprawdzi się stała, a kiedy regulowana.

Jeśli sprzedawca w salonie nie będzie w stanie udzielić pełnej informacji w zakresie oferty standardowej – warto skontaktować się z Działem Obsługi Klienta PORTA DRZWI. Z kolei w zakresie zamówień nietypowych chętnie pomogą pracownicy z Działu Kontraktów. Niezwykle ważne jest przy tym, by nie dublować zapytań – gdy Autoryzowany Dealer lub Autoryzowany Punkt Sprzedaży w naszym imieniu wysyła zapytanie do producenta, nie powielajmy go poprzez bezpośredni kontakt z producentem. Specjaliści przeanalizują wskazane potrzeby i zaproponują najbardziej optymalne rozwiązania.

Dzięki nowoczesnej i zautomatyzowanej technologii produkcji istnieje możliwość realizacji nawet najbardziej nietypowych zamówień. Zwykle realizowane są one dla dużych inwestycji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by stały się też ciekawą alternatywą dla naszego domu. Dzięki niestandardowym rozwiązaniom nasze cztery kąty zyskają wyjątkowy charakter.

Garść pożytecznych informacji zdecydowanie ułatwi zapanowanie nad finansami podczas wyposażania wnętrz, by nie wymknęły się spod kontroli. Marka PORTA DRZWI podjęła współpracę ze znaną blogerką, która przygotowała specjalny poradnik

Zobacz też: Urządzenie mieszkania kosztuje. Ile konkretnie?
 

SŁOWNIK POJĘĆ:

  • Dział Kontraktów PORTA DRZWI - pracownicy PORTA DRZWI, którzy przyjmują zamówienia nietypowe i współpracują ściśle z Autoryzowanym Dealerem. Chętnie udzielą pełnej informacji o niestandardowej ofercie Porta (tel.: 58 333 13 96, e-mail: kontrakt@porta.com.pl).
  • Dział Obsługi Klienta PORTA DRZWI - pracownicy PORTA DRZWI, którzy przyjmują zamówienia i współpracują ściśle z Autoryzowanym Dealerem. Chętnie udzielą pełnej informacji o ofercie Porta (tel.: 801 014 214 -koszt połączenia zgodny z taryfą operatora e-mail: info@porta.com.pl).
  • Autoryzowany Dealer Porta - współpracuje bezpośrednio PORTA DRZWI. Przesyła i otrzymuje zrealizowane zamówienia z fabryki.
  • Autoryzowany Punkt Sprzedaży (APS) - realizuje zamówienia u Autoryzowanego Dealera Porta.
  • Autoryzowana Grupa Montażowa - montażyści, którzy zdali egzamin poświadczający ich umiejętności z zakresu montażu drzwi Porta. Systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje, uczestnicząc w organizowanych przez Porta szkoleniach w ramach Akademii Dobrego Montażu. Wykonują pomiary przed zamówieniem drzwi, a następnie zajmują się montażem drzwi. Osobny podmiot gospodarczy, który często równolegle prowadzi sprzedaż drzwi (jest APS-em). Jeśli zajmuje się wyłącznie montażem, współpracuje z Autoryzowanym Dealerem lub APS-em.
  • Dział Obsługi Klienta PORTA DRZWI - pracownicy PORTA DRZWI, którzy przyjmują zamówienia i współpracują ściśle z Autoryzowanym Dealerem. Chętnie udzielą pełnej informacji o ofercie Porta (e-mail: info@porta.com.pl)
  • Wysyłka oraz dostawa - wyprodukowany towar wysyłany jest z fabryki PORTA DRZWI do Autoryzowanego Dealera 1-2 razy w tygodniu. Należy doliczyć czas na transport od Autoryzowanego Dealera do APS (jeżeli zakup nie odbywał się u Dealera) lub bezpośrednio do klienta przez punkt sprzedaży.

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym