Drzwi dopasowane do osobowości - czy to możliwe?

Oceń artykuł:

0%
0%

Podczas poszukiwań idealnych drzwi do domu często inspirujemy się gotowymi aranżacjami z prasy wnętrzarskiej i poradników internetowych. A gdyby tak kierować się swoim temperamentem? Według Hipokratesa ludzi można w ten sposób podzielić na cztery podstawowe typy: melancholik, flegmatyk, sangwinik i choleryk. Jakim typem jesteś? Sprawdź, które drzwi Porta pasują do Ciebie najbardziej!

Drzwi dopasowane do osobowości - czy to możliwe?

Sangwinik – dusza towarzystwa

Jesteś wulkanem energii, masz wielu przyjaciół, świat widzisz w różowych kolorach? Witaj w gronie sangwiników! Osoby z tym temperamentem łatwo przystosowują się do zmian otoczenia, lubią także je wprowadzać, ponieważ dosyć szybko się nudzą. Wybierając drzwi kieruj się najnowszymi trendami. Postaw na model, który podoba Ci się właśnie teraz – za kilka lat i tak będziesz potrzebować odświeżenia wyglądu swojego domu.

W domu sangwinika świetnie sprawdzą się drzwi z tablicą magnetyczną, które codziennie mogą wyglądać inaczej. Możesz udekorować je w zależności od nastroju lub zaprosić przyjaciół do wspólnej zabawy.

Flegmatyk – oaza spokoju

Flegmatyk to osoba powściągliwa, spokojna i opanowana. Emocje skrywa głęboko, na co dzień jest cierpliwy, wyrozumiały i rzadko miewa napady złego humoru. Jeżeli te cechy charakteru są Ci bliskie, to pewnie nie lubisz zmian, a decyzje podejmujesz bardzo rozważnie. Poszukując drzwi do mieszkania, skup się na sprawdzonych rozwiązaniach i klasycznych wzorach – zapoznaj się choćby z kolekcjami Porta INSPIRE lub Porta NOVA. Znajdziesz tam eleganckie drzwi w uniwersalnym stylu, które będą wyglądać dobrze przez wiele lat, niezależnie od zmieniających się trendów aranżacyjnych. Trwałość zapewni im okleina syntetyczna – możesz wybierać spośród licznych odcieni jasnego i ciemnego drewna oraz bieli. Zastanów się także nad przeszkleniem lub jego brakiem oraz nad tym, czy wolisz minimalistyczny design w postaci zupełnie gładkiego skrzydła, czy jesteś należysz do fanów delikatnie zdobionych drzwi.

Choleryk – wulkan energii

Jesteś wrodzonym przywódcą? Spędzasz czas aktywnie i rozpiera Cię energia? Ciągle masz nieodpartą potrzebę zmian? Nowoczesne drzwi Porta dostępne w palecie RAL są dla Ciebie! Oryginalny kolor jest idealny dla pewnych siebie osób, które nie boją się podejmowania odważnych decyzji. Niecodziennie spotykana czerwień lub zieleń na skrzydłach odmieni całe wnętrze. Kolorowe drzwi mogą być też świetnym pretekstem do zmiany jego wystroju. Drzwi Porta dostępne są w tysiącach barw z palety RAL i NCS w ofercie niestandardowej.

Twój temperament Cię rozpiera? Pomyśl o drzwiach przesuwnych, którym niestraszne jest trzaskanie, kiedy popadniesz w burzliwy nastrój.

Melancholik – spokojny myśliciel

Melancholik to osoba posiadająca analityczny umysł. Ostrożnie wybiera przyjaciół, a czas wolny najchętniej spędza w domowym zaciszu. Lubi spokój i odcięcie się od świata zewnętrznego. Unika zwracania na siebie uwagi, woląc pozostawać w cieniu. Brzmi znajomo? Wybierz wejściowe drzwi do mieszkania z podwyższą izolacyjnością akustyczną, dzięki którym skutecznie odetniesz się od hałasów dobiegających z klatki schodowej. Doskonałą propozycją będą drzwi Porta GRANIT. Modele z tej kolekcji odznaczają się prostym designem z subtelnymi zdobieniami. Drzwi są także antywłamaniowe i ognioodporne (El 30), więc obok ciszy zapewniają również bezpieczeństwo.

<p 054

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym