Trendy wnętrzarskie – co będzie modne w 2019 roku?

Oceń artykuł:

75%
25%

Wysokie standardy i elegancja idą w parze z respektem dla natury – tak można nazwać podejście do urządzania wnętrz w nadchodzącym roku. Jakie trendy jeszcze będą na czasie?

Trendy wnętrzarskie – co będzie modne w 2019 roku? Porta Natura GRANDE

W harmonii z naturą

Od jakiegoś czasu dążenie do życia w zgodzie z naturą przekłada się także na projekty mebli i ogólnie aranżację wnętrz. Nie tylko architekci z rozwagą dobierają materiały, ale i my sami zwracamy coraz bardziej uwagę na to, z czego (i jak) zrobione są rzeczy, z których będziemy korzystać w naszych domach.

W zasadzie to, że wykorzystuje się nie tylko modne i estetyczne materiały, ale i takie, które można wielokrotnie przetwarzać, staje się nie wyborem, a koniecznością. Związane jest to z coraz bardziej świadomym podejściem konsumentów do natury. Zarówno w przestrzeni publicznej, jak i w tej prywatnej, domowej projektowane są wielofunkcyjne i inteligentne formy użytkowe. Jak widać wysokie standardy projektowe coraz bardziej harmonijnie się uzupełniają. I w 2019 roku nie będzie inaczej.

iStock-507077036

Wygodnie i funkcjonalnie – tak trzeba żyć

Architekci ciężko pracują, by pogodzić estetykę z funkcjonalnością swoich produktów. Trend luksusu i miękkich, wygodnych tkanin na meblach przechodzi na 2019 rok. Sofy, krzesła i podnóżki są duże, miękkie, o opływowych kształtach, bo odchodzi się od prostych w formie i kanciastych mebli. Mają być takie, byśmy wygodnie w nich odpoczywali i spędzali czas z bliskimi. Projektanci zwykle łączą je z marmurowymi okładzinami lub powierzchniami, a także szklanymi konstrukcjami z metalami, takimi jak: miedź, mosiądz, srebro albo złoty połysk.

Warto zaznaczyć, że drzwi także stanowią istotne uzupełnienie całego wnętrza. Propozycje marki Porta dobrze wpasowują się w to, co będzie modne w 2019 roku (np. kolekcja Porta VECTOR Premium albo Porta CPL).

PortaVECTOR_E_biale_klamkaACCENT_Practum

Powrót do przeszłości: bądź retro

Retro nie wychodzi z mody. Ba, projektanci, wzorując się na modelach sprzed lat, tworzą ich nowe wersje – przywodzące na myśl lata 80. czy słynne projekty Memphis Group albo fotele i skórzane sofy, które jakby wróciły z lat 70. To, że coraz chętniej sięgamy po oryginalny design sprzed 30, 40, 50 lat nie jest odkryciem, a nadal bywa mile widziane w naszych wnętrzach. Nie bójmy się, Mid-Century Modern pozostaje nadal na topie. W dodatku w otoczeniu zielonej roślinności.

iStock-926182182

Nomada w miejskim życiu

Poszukiwanie harmonii z naturą i odnajdywanie się w pędzącym świecie jest coraz bardziej widoczne w trendach wnętrzarskich. Dlatego ten rok zmierza także w tym kierunku. Ludzie zaczęli zadawać sobie pytanie, co w przedmieściach rozrastających się metropolii jest najbardziej pociągające? Czy przypadkiem nie chcą uciec od miasta? Życie nomady może bez trudu wpisać się w kulturę miejską lub też stać się poszukiwaniem tymczasowej akomodacji – częstsze podróże, eksplorowanie innego stylu życia, kultur oraz tradycji. I to przejawia się także w projektowanych wnętrzach. Architekci chętnie otaczają nas elementami powiązanymi z różnymi kulturami, wykorzystują roślinność (czy to w postaci tej prawdziwej, czy też tapet, tekstyliów z elementami flory i fauny) zarówno w środowisku naszych domów, jak i w miejskim.

Trendy ubiegłego roku w dużej mierze pozostaną aktualne w nowym. Zyskają nieco pogłębioną formę, pojawią się inne odcienie kolorystyczne, ale w zasadzie opierać się będą na tym samym. Estetyka nadal musi iść w parze z funkcjonalnością i naturą.

Oceń artykuł:

75%
25%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym