Te kolory będą modne we wnętrzach w 2019 roku. Poznaj trendy Pantone

Oceń artykuł:

100%
0%

Instytut Pantone ogłosił osiem palet kolorów (łącznie 72 barwy) na 2019 r. Wśród nich są dwie palety "Cravings" i "Classico" pochodzące wprost z inspiracji jedzeniowych. Można je spokojnie wykorzystać w pomieszczeniach!

Te kolory będą modne we wnętrzach w 2019 roku. Poznaj trendy Pantone

"Cravings" i "Classico" to przeciwieństwa kolorystyczne, które dedykowane są wnętrzom i artykułom gospodarstwa domowego. W każdej z nich znajdziemy zupełnie inne kolorystyczne spektrum.

Z większymi możliwościami wyboru niż kiedykolwiek wcześniej. To ważne, by marki i projektanci wnętrz łączyli się z konsumentami i dostarczali motywy, palety oraz kolory, które angażują i stymulują poza wnętrzami – wyjaśnia Laurie Pressman, wiceprezes Instytutu Pantone.

Przyjrzyjmy się im i możliwościom ich wykorzystania!

Cravings, czyli pragnienia

Odcienie w tej palecie wręcz kuszą wzrokowo, tak samo jak smakowo. Pikantne czerwienie, słodkie różano-pomarańczowe kolory i bogate fiolety. Widać, że inspiracją były skojarzenia z fetyszem jedzeniowym. Mamy tu czekoladę z pieprzem, neutralny kolor cappuccino i trawiastą zieleń.

To zdecydowanie kolory dodające wnętrzom radości i będące smakowitym kąskiem dla koneserów wnętrzarskiego designu. Nie ma nudy, są intensywne barwy, które albo wykorzystamy na ścianach albo jako elementy wnętrza (meble czy dodatki). 

Klasyczna elegancja

"Classico" to wersje kolorystyczne bardziej stonowane, głębokie i eleganckie: soybene – to odcień kości słoniowej, eclipse – ciemny granat  domieszką fioletu, sweet corn – kremowa biel, a brown granite – ponadczasowy brąz. Wykorzystując możliwości tej palety w pomieszczeniach, można być pewnym, że na zawsze pozostaną one w modzie. Łabędzia biel spokojnie zestawi się z turkusową głębią, szarością, bordową czerwienią czy intensywną czernią ("caviar black"). Wisienką na torcie takich wnętrz mogą być przedmioty zdobione złotym bądź przypominającym odcień brandy kolorem. Jeśli nie ściany, to np. sofa i fotele w salonie mogą być takim punktem z klasycznej palety Pantone. Miękka i wygodna sofa w kolorze głębokiego granatu lub turkusu? Aż chce się na niej wypocząć!

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 

Post udostępniony przez Instant arquitetura (@instant.arq)

Spektrum możliwości

Dodatkiem do wnętrza są również drzwi. Jeśli np. postawimy na ich intensywny kolor, to w ramach usługi Porta Kontrakt możemy wybrać je w dowolnym kolorze z palety RAL. Wielbiciele klasycznych, ale wyrazistych odcieni na ścianach mogą zamontować drzwi neutralne, stonowane z kolekcji Porta VECTOR Premium.

PortaVECTOR_E_biale_klamkaACCENT_Practum

Najnowsze palety "Cravings" i "Classico" przedstawione przez Instytut Pantone stanowią kopalnię możliwości w urządzaniu wnętrz nie tylko na nadchodzący rok. Większość z nich na pewno będzie aktualna przez lata.

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym