Maszyna do szycia Singer – zabytkowy mebel idealny do wnętrz vintage!

Oceń artykuł:

100%
0%

Wielbiciele stylu vintage chętnie ozdabiają wnętrza starodawnymi przedmiotami oraz akcesoriami inspirowanymi stylem retro. Prawdziwe białe kruki kosztują jednak fortunę i pozostają poza zasięgiem przeciętnego zjadacza chleba. Czy istnieje sposób na aranżację eleganckich wnętrz bez konieczności wydania ogromnej sumy pieniędzy?

Maszyna do szycia Singer – zabytkowy mebel idealny do wnętrz vintage!

Jak zaaranżować wnętrza vintage?

Styl vintage to styl ponadczasowy, w którym dużą wagę przywiązuje się do przedmiotów codziennego użytku, takich jak ceramika, meble czy oświetlenie. Wielbiciele starodawnych wnętrz i sprzętów podkreślają ich funkcjonalny charakter oraz przemyślaną koncepcję wykonania.

Niemal każdy wytwór dawnej epoki stanowi dzieło sztuki użytkowej. Takim dziełem jest niewątpliwie maszyna do szycia, która doskonale wpisuje się w klimat wnętrz tradycyjnych i stanowi ich naturalną dekorację.

Jedną z najbardziej pożądanych i cenionych maszyn jest Singer – ze względu na wyjątkowe walory estetyczne cieszy się popularnością miłośników stylu retro na całym świecie.

Stół z maszyny do szycia – budżetowa ozdoba do każdego salonu

Maszyny Singera były początkowo produkowane z myślą o rynku przemysłowym. Duże i ciężkie urządzenia trafiały do szwalni, firm włókienniczych oraz fabryk obuwia. Wraz z rozwojem działalności przedsiębiorcy dostrzegli możliwość sprzedaży maszyn przeznaczonych dla klienta indywidualnego. Popyt na domowe maszyny do szycia rósł w zastraszającym tempie, co poskutkowało masową produkcją urządzeń.

Do obecnych czasów przetrwało wiele historycznych modeli, w związku z czym modele kolekcjonerskie można zakupić za stosunkowo niewielkie kwoty. To dobra wiadomość dla wszystkich osób, które polują na vintage’owe perełki i nie chcą wydawać fortuny na aranżację domowych wnętrz. Co ciekawe, nie tylko sama maszyna jest cennym łupem dla miłośników vintage. Podstawa maszyny do szycia singer może być z powodzeniem wykorzystana jaka baza do stworzenia biurka czy toaletki (stolik z maszyny do szycia to jeden z chętniej nabywanych mebli w stylu retro).

Kunsztowna podstawa daje wiele możliwości aranżacyjnych, a bogato zdobiona noga od maszyny do szycia wręcz prosi się o należytą ekspozycję.

Stoliki z maszyn do szycia – przeżytek dawnej epoki?

Maszyna do szycia Singer to przedmiot o niewątpliwych walorach wizualnych, nawiązujący do najlepszych polskich tradycji. To jeden z ważniejszych symboli II połowy XIX wieku. O ile w XX wieku kluczowym elementem wystroju salonu był telewizor, o tyle w wieku XIX centralny punkt wnętrza stanowiła maszyna.

Lustrując starodawne maszyny do szycia, z pewnością docenimy precyzję, z jaką zostały wykonane. Żeliwne, ozdobne nogi, ciężka podstawa i przemyślana konstrukcja sprawiają, że maszyna do szycia staje się małym dziełem sztuki użytkowej. Stoliki z maszyny do szycia to absolutny hit wnętrzarski ostatnich lat – popularność akcesoriów stworzonych na bazie przedmiotów codziennego użytku stale rośnie. Maszyna singer jako stolik to akcesorium o niewątpliwych walorach estetycznych, które nadaje wnętrzom oryginalny charakter.  

Niecodzienne inspiracje – toaletka z maszyny do szycia

Podstawa maszyny zainspirowała projektantów do stworzenia unikatowych akcesoriów dekoracyjnych i meblowych, które wzbogacą każde eleganckie wnętrze. Jednym z nich jest biurko z maszyny do szycia, które może spełniać funkcję toaletki.

Stolik z maszyny do szycia singer to stylowy dodatek do salonu czy gabinetu, a zważywszy na niewielką powierzchnię użytkową, sprawdzi się też jako mały barek lub stolik kuchenny. Biały blat wykończony na wysoki połysk całkowicie odmieni jego wygląd, nadając cechy stylu nowoczesnego. Taki stolik z maszyny singer przypadnie do gustu każdemu estecie.              

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym