Drzwi chowane w ścianę – kiedy warto wybrać takie rozwiązanie?

Oceń artykuł:

81%
19%

Drzwi przesuwne chowane w ścianie pozwolą Ci zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu, a także podzielić przestrzeń, oddzielając jadalnię od salonu czy sypialnię od garderoby. Drzwi ukryte w ścianie dobrze sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach i nie tylko. Sprawdź nasze propozycje drzwi przesuwnych i stwórz przestronne wnętrze.

Drzwi chowane w ścianę – kiedy warto wybrać takie rozwiązanie?

Drzwi przesuwne chowane w ścianie – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Drzwi przesuwne chowane w ścianie mogą znaleźć zastosowanie nie tylko na niewielkich metrażach, czy jako alternatywa dla standardowych drzwi na korytarzu. Sprawdź, gdzie warto zamontować drzwi przesuwne chowane w ścianie.

Niewielkie pomieszczenia

Drzwi chowane w ścianę są praktycznie niewidoczne i nie blokują wąskich korytarzy, z kolei w pokojach pozwalają na większą swobodę przy ustawianiu mebli i innych elementów dekoracyjnych. Drzwi przesuwne chowane w ścianie po otwarciu pozostają w otworze ściennym, dlatego zyskujesz przestrzeń, którą zajmowałyby drzwi otwierane standardowo.

Korytarze i lokale usługowe

Na niewielkim metrażu, gdzie poszczególne pomieszczenia są dość małe, bardzo ważne jest zachowanie tak zwanych ciągów komunikacyjnych. Chodzi przede wszystkim o to, aby poruszanie się nie stanowiło wyzwania dla domowników czy użytkowników danego lokalu. Z tego względu drzwi przesuwne chowane w ścianie często można spotkać w przestrzeni biurowej czy lokalach usługowych, takich jak restauracje, urzędy. Drzwi ukryte w ścianie pozwalają zaoszczędzić miejsce i ułatwiają korzystanie z pomieszczeń.

Przestronne wnętrza

W dużych lokalach, przestronnych domach i mieszkaniach, drzwi przesuwne chowane w ścianie pozwalają podzielić dużą, otwartą przestrzeń. Dzięki nim możesz oddzielić strefę wypoczynkową od kuchennej i jadalnianej, czy sypialnię od garderoby. Drzwi przesuwne chowane w ścianie to także dobre rozwiązanie, jeśli chcesz stworzyć spiżarnię połączoną z kuchnią – takie skrzydło drzwiowe zapewni Ci łatwy dostęp do niej.

  Porta VERTE Premium_model_B.5_kolor_Akacja Srebrna

PORTA Verte HOME model B.5

skorzystaj z konfiguratora drzwi PORTA

Jeśli jesteś na etapie budowy domu, ciekawym rozwiązaniem może być stworzenie niewielkich wnęk odchodzących od pokoi, które mogą pełnić funkcję szafy czy garderoby. Takie małe pomieszczenie możesz odgrodzić drzwiami chowanymi w ścianie, by komfortowo przechowywać ubrania, zabawki dzieci czy sprzęty AGD, a jednocześnie zachować schludny wygląd miejsc do przechowywania.

Drzwi chowane w ścianę – zalety

Drzwi ukryte w ścianie to rozwiązanie, które niesie wiele korzyści. Poznaj najważniejsze zalety drzwi chowanych w ścianie:

  • oszczędność miejsca,
  • ergonomiczne rozwiązanie – łatwiejsze korzystanie z korytarzy,
  • podział przestrzeni na strefy i możliwość wydzielenia mniejszych pomieszczeń, np. garderoby czy spiżarni,
  • lekka konstrukcja drzwi optycznie powiększa pomieszczenie,
  • brak progu i prosta obsługa sprawiają, że drzwi przesuwne w ścianie ułatwiają poruszanie się osobom niepełnosprawnym.
     

Porta_KONCEPT_model_A.9_kolor_Dab Skandynawski_systemSuwanyKompakt

PORTA KONCEPT z systemem przesuwnym KOMPAKT

Szukasz uniwersalnych i ponadczasowych drzwi przesuwnych chowanych w ścianie? Nasza propozycja to system przesuwny KOMPAKT. To rozwiązanie, które bez problemu można zastosować we wnętrzach o różnym wystroju.

system przesuwny KOMPAKT

System przesuwny KOMPAKT

Drzwi przesuwne – jak je zamontować?

Jeśli rozważasz wybór drzwi przesuwnych chowanych w ścianie, o ich montażu należy pomyśleć już na etapie stawiania ścianek działowych. Z tego powodu, warto wybrać ten rodzaj skrzydła drzwiowego, kiedy przeprowadzasz gruntowny remont, urządzasz mieszkanie w stanie deweloperskim czy budujesz dom.

Ścianki muszą być odpowiednio przygotowane, tak aby kaseta drzwi przesuwnych zmieściła się w środku. System wymaga odpowiedniego obudowania z użyciem ścianek g-k, które są odpowiednie do umieszczenia w nich kasety konstrukcyjnej systemu przesuwnego KOMPAKT lub bezościeżnicowego. Metalowa kaseta wykonana jest ze stali ocynkowanej, a w niej znajduje się system jezdny, składający się z szyny i specjalnych wózków, po których porusza się skrzydło drzwi.

Chcesz zrealizować nietypowy projekt?

Jeśli Twoje wnętrze wymaga niestandardowych rozwiązań, pamiętaj, że możesz poprosić o projekt indywidualny. Zrealizujemy dla Ciebie zamówienie o specjalnych wymiarach czy kolorach. Warto skorzystać z tej opcji szczególnie przy aranżacji dużych lokali i loftów.

  system bezościeżnicowy

System chowany w ścianę bezościeżnicowy

Drzwi przesuwne – rodzaje

Drzwi przesuwne można podzielić na modele naścienne i chowane w ścianie. Wśród drzwi chowanych w ścianie można wyróżnić drzwi teleskopowe. To dwa skrzydła drzwiowe chowane w jednej kasecie. Jedno skrzydło wysuwa się jako pierwsze i ciągnie za sobą następne. Taki system stosuje się wówczas, gdy musimy wykorzystać dwa skrzydła do oddzielenia przestrzeni, a jest możliwość zainstalowania tylko jednej kasety. Dwuskrzydłowe drzwi przesuwne świetnie sprawdzą się na dużej przestrzeni, oddzielając od siebie poszczególne pokoje.

Drzwi przesuwne:

Drzwi przesuwne naścienne – przesuwają się równolegle do ściany na szynach jezdnych, są widoczne po otwarciu. Są mocowane na ścianie, mogą być jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe.

System przesuwny BLACK

System przesuwny BLACK

Sprawdź też: Drzwi przesuwne – aranżacje oszczędzające miejsce w domu

Drzwi przesuwne chowane w ścianie – są praktycznie niewidoczne po otwarciu, ponieważ znajdują się w kasecie zamontowanej w otworze ściennym.
Drzwi teleskopowe – dwuskrzydłowe drzwi przesuwne chowane w ścianie.

Oceń artykuł:

81%
19%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym