Sposób na przytulną, a zarazem romantyczną sypialnię

Oceń artykuł:

100%
0%

Na pewno wiesz, jak wiele daje dobry sen. Aby o niego zadbać, trzeba pomyśleć o właściwym miejscu, sprzyjającemu odpoczynkowi. Właśnie dlatego warto się zastanowić, jak urządzić sypialnię, by z jednej strony okazała się przytulna i umożliwiała pełny relaks, a z drugiej pozostawała niezwykle romantycznym miejscem. Jeśli tylko dobrze przemyślisz swoją decyzję, stworzysz niebanalny aranż i zyskasz pokój, który naprawdę okaże się spełnieniem Twoich marzeń.

Sposób na przytulną, a zarazem romantyczną sypialnię

Zadbaj o właściwe kolory

Jeśli masz pomysł na sypialnię, nie wahaj się wprowadzać go w życie, jednak najpierw rozważ, czy poszczególne elementy będą w stanie złożyć się na spójny wystrój, utrzymany w romantycznym klimacie, który nada pokojowi niepowtarzalnego charakteru.

Bardzo istotny okazuje się właściwy dobór kolorów. Wystrój sypialni warto utrzymać w jasnej tonacji barwnej, która sprzyja spokojnemu snu, a poza tym wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, tak potrzebne w tym miejscu. Możesz spokojnie sięgnąć po uniwersalne biele, dające wrażenie czystości i skutecznie powiększające przestrzeń. Rozważ też szarości i wszelkie pastelowe kolory.

Uważaj jednak z pudrowym różem, który w nadmiarze prawdopodobnie sprawi, że przytulna sypialnia przesiąknie nagle kiczem. Oczywiście, pojedyncze dodatki w tej barwie są jak najbardziej dopuszczalne, ponieważ swą delikatnością uspokoją wnętrze.

iStock-857905570

Najważniejszy element Twojej sypialni – łóżko

Nie ulega wątpliwości, że honorowe miejsce w każdej sypialni zajmuje łóżko. W zależności od tego, czy w pokoju mieszka para, czy jedna osoba, może być mniejsze bądź większe. Zawsze trzeba jednak zadbać o jego właściwy wygląd. Romantyczna sypialnia lubi wysokie wezgłowia, nadające łóżkom pewnego rodzaju strzelistości.

Interesującym elementem, o którym nie powinno się zapomnieć w przypadku tego rodzaju stylistyki, są rzeźbione drewniane nogi. Dzięki nim konstrukcja nabiera elegancji i doskonale współgra z subtelnymi barwami otoczenia. Warto zresztą dopasować łóżko kolorystycznie do najbliższego otoczenia, by ładnie współgrało z innymi elementami wyposażenia.

Pościel i dodatki, które zbudują niezapomnianą atmosferę

Pomysłowe sypialnie wiążą się również z dobrze dopasowaną pościelą, idealnie wpisującą się w romantyczny wystrój. Oczywiście, komplet do spania powinien być jak najbardziej praktyczny, by było Ci pod nim wygodnie i by łatwo się nie zniszczył. Na pewno jednak przydadzą Ci się dekoracyjne poduszki. Podczas ich wyboru możesz rozważyć modele z koronkami, które będą stanowić świetną dekorację.

kaboompics_Blue pillows on a carpet

Musisz też uważać przy wyborze odpowiednich mebli. Najlepiej sprawdzą się te z białego bądź jasnego drewna, choć, jeśli lubisz eksperymentować, możesz spróbować z ciemną barwą, tworząc efektowny kontrast. Ciepła i przytulna sypialnia to idealne miejsce dla szafek i toaletek w stylu glamour. Jeśli dobrze ją zaaranżujesz, na pewno uzyskasz odpowiedni klimat.

Nie zapominaj też w żadnym razie o właściwym oświetleniu, ponieważ to w dużej mierze ono pozwoli Ci zawalczyć o romantyczny wystrój sypialni. Dla lepszego efektu możesz poeksperymentować z kloszami – półprzezroczystymi czy ciekawie perforowanymi, pozwalającymi uzyskać ciekawy wzorek na oświetlanej ścianie. Masz do wyboru małe lampki nocne, modele naścienne i efektowne żyrandole. Możesz też pomyśleć o prostych lampach podłogowych, łączonych z wyszukanym kloszem. Wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie.

Oczywiście, warto też dobrze przemyśleć kwestię doboru drzwi do sypialni. Najlepszy efekt uzyskasz, wybierając neutralne białe modele. Z naszych kolekcji proponujemy chociażby Porta SKANDIA Premium bądź Porta VECTOR Premium.

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym