Pokój malucha - jak go zaaranżować?

Oceń artykuł:

100%
0%

Jesteś rodzicem i przed Tobą wyzwanie urządzenia pokoju dla Twojego malucha? Uwielbiasz niebanalne wnętrza i zastanawiasz się, jak urządzić pokój dziecięcy, aby był królestwem najmłodszego członka rodziny? Poznaj najlepsze porady i triki oraz zainspiruj się najnowszymi aranżacjami. Przekonaj się, że urządzanie pokoju dziecięcego może być również frajdą dla dorosłych!

Pokój malucha - jak go zaaranżować?

Postaw na kolor

Pokoje dla dzieci często bywają zwyczajnie nudne. Aby to zmienić, wystarczy postawić na kolor. Wnętrze pokoju dziecięcego musi być pełne energii tak, aby dziecko czuło się w nim dobrze. Zazwyczaj ciekawe aranżacje pokoi dziecięcych są pełne rozmaitych połączeń kolorystycznych, które razem tworzą świetną kompozycję. Aby aranżacja ścian w pokoju dziecięcym mogła być kolorowa, warto pomyśleć wcześniej o klasycznych elementach wyposażenia.

Postaw np. na białe lub brązowe drzwi wewnętrzne, które, razem z podłogami w zbliżonym kolorze, stanowić będą spokojną bazę dla dalszych wariacji kolorystycznych. Świetnie sprawdzą się m.in. drzwi wewnętrzne z kolekcji Porta VECTOR Premium bądź Porta INSPIRE, charakteryzujące się ciekawymi przeszkleniami. Wybierając klasyczny kolor drzwi, masz dowolność, jeśli chodzi o kolory na ścianach. Znaczenie tutaj ma również płeć dziecka.

Najprostszy pomysł na pokój dla dziewczynki to oczywiście wszelkie różowe akcenty. Najmodniejsze obecnie są pudrowe i pastelowe odcienie, dlatego bazując na tych kolorach możesz stworzyć wnętrze, które będzie zwyczajnie na topie. Jeśli nie możesz się zdecydować, jaki kolor do pokoju dziecięcego wybrać, zainspiruj się internetowymi aranżacjami.

Na pewno znajdziesz coś, co przypadnie Ci do gustu! 

Porta_KONCEPT_K3_akacja_srebna_klamkaOffice_arn_Weselak Porta KONCEPT

Pamiętaj o kącikach tematycznych i weź pod uwagę zainteresowania pociech

Kiedy urządzasz pokoik dziecięcy, inspiracje są na wagę złota. Na etapie zapoznawania się z ciekawymi pomysłami nie możesz jednak zapominać o tym, by urządzić w danym pomieszczeniu kąciki tematyczne. Koniecznie dobierz je zgodnie z zainteresowaniami Twojego dziecka. 

Umeblowanie pokoju dla dziecka musi być również bardzo praktyczne. Świetnie sprawdzi się np. kącik do malowania i innych prac plastycznych, kącik z zabawkami czy strefa nocna, w której będzie znajdować się łóżko, lampka przydatna do czytania przed snem i dziecięca biblioteczka.

Jeśli Twoje dziecko ma już zweryfikowane zainteresowania, musisz je wziąć pod uwagę i urządzić np. kącik z klockami Lego.

Nie wiesz, jak urządzić mały pokój dziecięcy? Brak odpowiedniego metrażu nie jest sporym problemem, ponieważ maluchy lubią przytulne pomieszczenia. Jeśli pokój Twojego dziecka jest mały, wystarczy zastosować jasne kolory i zwrócić uwagę na delikatne tekstylia okienne. Dzięki temu całość nabierze przyjemnej lekkości!

Sporo rodziców zastanawia się również, jak zrobić dekoracje do pokoju dziecięcego. To kwestia Twoich indywidualnych preferencji oraz tego, jaki styl lubi Twoje dziecko. Wiele ozdób możesz wykonać samodzielnie. Pamiętaj, że pokój dziecięcy zazwyczaj pełen jest zabawek i maskotek, dlatego najlepiej sprawdzą się subtelne ozdoby, np. w postaci ciekawych zasłon czy półki nad łóżkiem.

Umiar z pewnością sprawdzi się lepiej! Zupełnie nie wiesz, jak udekorować pokój dziecięcy? Sięgnij po internetowe inspiracje i określ styl, który podoba się Wam najbardziej! 

iStock-897158058

Dwoje dzieci w jednym pokoju? To nie problem!

Jeśli w jednym pokoju chcesz stworzyć miejsce dla dwójki dzieci, korzystaj z praktycznych rozwiązań. Dla wielu rodziców to spore wyzwanie, ale nie musisz się obawiać – z powodzeniem możesz wyznaczyć swobodną przestrzeń dla każdego dziecka tak, by czuło się ono w pełni komfortowo dzieląc pokój z rodzeństwem. W prosty sposób możesz stworzyć przytulny pokój dziecięcy.

Jak pomalować i jak wydzielić odpowiednie strefy? W pokoju dzielonym z rodzeństwem sprawdzą się jasne kolory, które optycznie powiększą przestrzeń. Jeśli chodzi o podział, wykorzystaj nowoczesne rozwiązania i wypróbuj oddzielenie poszczególnych stref za pomocą otwartych regałów. Nie zabiorą one wiele przestrzeni, a skutecznie wydzielą strefę dla każdego dziecka.

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym