Poznajcie zwycięzców konkursu PORTA BY ME 2016!

Oceń artykuł:

0%
0%
We wtorek, 8 marca podczas arena DESIGN w Poznaiu poznaliśmy laureatów II edycji konkursu PORTA BY ME 2016. Wybór najlepszego projektu był bardzo trudny – poziom otrzymanych prac przerósł oczekiwania jury. Zobacz, które okazały się najlepsze z najlepszych!
Poznajcie zwycięzców konkursu PORTA BY ME 2016!

PORTA BY ME to konkurs dla kreatywnych i otwartych umysłów, dla młodych projektantów i designerów chcących dzielić się swoja pasją i twórczością z innymi. W II drugiej edycji rzuciliśmy projektantom wyzwanie: ONA i ON. W centrum uwagi stawialiśmy nie przestrzeń, ale konkretnego użytkownika – JĄ, JEGO lub ICH. Otrzymaliśmy wiele inspirujących projektów drzwi, spośród których nasze pięcioosobowe jury musiało wybrać i nagrodzić trzy najlepsze prace. Kim byli ich autorzy?

I MIEJSCE i nagrodę w wysokości 10 000 zł zdobyła:

 Agnieszka Jurczak i projekt „Drzwi do podziału”

Drzwi dedykowane są dla niewielkich mieszkań, w których jeden pokój użytkowany jest często przez dwie osoby w różny sposób. Zastosowana technologia jest prosta - to połączenie drzwi przesuwnych z tradycyjnymi – na zawiasach. Drzwi mogą być użytkowanie w konwencjonalny sposób, jednak kiedy zajdzie potrzeba stworzenia podziału w przestrzeni, można je "wysunąć" tworząc nową, ścianę w pomieszczeniu. Drzwi charakteryzuje funkcjonalny, minimalistyczny design. Ścianka nie musi dzielić całej przestrzeni, ale może stać się urozmaiceniem aranżacji.

II MIEJSCE i nagrodę w wysokości 3 500 zł zdobyła:

Weronika Lebiedowska i projekt „Pas”

PAS to drzwi składające się z gumowych, poziomych pasów pozwalających na przechowywanie stosunkowo lekkich, płaskich lub drobnych przedmiotów. Pasy przytrzymają klucze, listy, plakat czy nawet rakietę tenisową.  Im więcej pasów przytrzymuje przedmiot, tym cięższy może on być.

III MIEJSCE i nagrodę w wysokości 1 500 zł zdobyła:

Urszula Chomiak i projekt „Dla każdego”

Drzwi dla niej, dla niego, dla człowieka w każdym wieku. Dzięki systemowi otworów, który pozwala na montaż różnego rodzaju akcesoriów, to ludzie kreują ich powierzchnię zgodnie ze swoimi potrzebami i upodobaniami. Drzwi nie są przedmiotem samym w sobie, ale stają się integralnym elementem wnętrza. Płaszczyzna drzwi jest dodatkową przestrzenią do zagospodarowania w pomieszczeniu, która wpisze się doskonale w charakter każdego wnętrza oraz potrzeby każdego użytkownika.

Wszystkim laureatom gratulujemy wspaniałych projektów! Każdy z nich można oglądać do 11 marca 2016 na wystawie konkursowej PORTA BY ME 2016 w Poznaniu w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich arena DESIGN.

Zapraszamy serdecznie!

 

 

 

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym