Drzwi Porta - pasja i doświadczenie... niezmiennie od 30 lat!

Oceń artykuł:

100%
0%

PORTA DRZWI to marka, która dziś jest znana w całej Polsce i w wielu krajach na świecie. Na jej sukces pracowaliśmy 30 lat, a odnieśliśmy go również dzięki naszym klientom, którzy docenili naszą pracę i obdarzyli nas swoim zaufaniem. 

Drzwi Porta - pasja i doświadczenie... niezmiennie od 30 lat!

Wiemy, że dla każdego człowieka ważna jest rodzina, dom lub mieszkanie, do których prowadzą drzwi. Niezmiennie od początku działalności firmy, naszą pasją jest tworzenie drzwi, które z przyjemnością będziesz otwierać każdego dnia, po przekroczeniu których znajdziesz się tam, gdzie czekają na Ciebie najbliżsi, tam gdzie jest Twój prywatny świat… w swoim domu.

30 lat minęło… 

W 1992 roku, w pierwszym zakładzie w Bolszewie koło Wejherowa, pracowało tylko 10 osób. Ten kilkuosobowy zespół zaczął produkować pierwsze skrzydła drzwiowe. Dziś znajduje się tu główna siedziba spółki Porta KMI Poland.

W 2000 roku, dynamiczny rozwój firmy doprowadził do powstania nowoczesnej fabryki ościeżnic drewnianych w Ełku – Porta KMI System. Rok później, także w Ełku powstała druga fabryka, produkująca ościeżnice metalowe i rozpoczęła działalność pod nazwą Porta KMI Metal.

Produkty naszej firmy niemal przebojem zdobywały rynki i zadowolonych klientów. Skupiliśmy się na solidnej pracy, unowocześnianiu technologii produkcji oraz inwestycjach w nowe hale, sprzęt i urządzenia. W kwietniu 2001 roku, do Grupy PORTA dołączyła nowa firma Porta KMI Fornir w Suwałkach, która zajęła się produkcją stolarki drewnianej pokrytej fornirem.

W 2003 roku, w Arad w Rumunii powstała firma  Porta KMI Romania, a 2 lata później nastąpiło otwarcie fabryki.

Rozwój, unowocześnianie i automatyzacja technologii produkcji zaowocowały szerokim asortymentem produkowanych drzwi PORTA, a także możliwością realizacji nietypowych zamówień. 

Porta dzisiaj…

…to 5 fabryk produkujących drzwi. W każdym miesiącu, w około 25 000 polskich domów i mieszkań pojawiają się drzwi PORTA. W naszej ofercie, klienci mogą znaleźć drzwi do wszystkich rodzajów pomieszczeń, wykonane z różnych materiałów, w różnych stylach i kolorach. 

Naszą firmą, która obecnie jest jednym z największych producentów drzwi w Europie, od 30 lat zarządza Jacek Sarnowski, Prezes Zarządu PORTA. W naszych 5 zakładach produkcyjnych (cztery w Polsce i jeden w Rumunii) pracuje blisko 2500 osób. Obroty firmy w 2020 r. sięgnęły 574 mln zł.

Nowe centrum dystrybucyjne PORTA w Nidzicy, unikatowa linia produkcyjna TechnoPORTA w Bolszewie oraz projekt PortaFRAME w Ełku to najnowsze inwestycje spółki, współfinansowane przez UE. Umacniają one pozycję PORTA jako lidera na rynku polskim oraz pozwalają osiągać nowe cele biznesowe.

Asortyment Porta Drzwi to:

Wszystkie produkty marki PORTA DRZWI wykonane są z najwyższą starannością o szczegóły i z wysokiej jakości materiałów, dlatego co miesiąc do swoich domów i mieszkań drzwi PORTA wybiera ponad 25 tys. Polaków. Nasz asortyment to między innymi: 

  • drzwi wewnątrzlokalowe lakierowane, ramiakowi i te w naturalnej okleinie,
  • drzwi łamane i przesuwne,
  • drzwi techniczne, a wśród nich drzwi akustyczne i przeciwpożarowe,
  • drzwi wewnętrzne wejściowe, a wśród nich nowości – drzwi antywłamaniowe klasy RC3 
  • drzwi zewnętrzne wejściowe
  • drzwi techniczne, stalowe.

Porta_KONCEPT_C6_bialy_klamkaOffice (002) Porta KONCEPT

Oprócz modeli, które możecie znaleźć w naszym 200-stronicowym katalogu, realizujemy także bardzo ciekawe projekty jednostkowe, jak na przykład wyposażenie Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, w drzwi niestandardowe, projektowane i wyprodukowane zgodnie z życzeniem zleceniodawcy.

Tajemnica naszego sukcesu…

…to wysoka jakość, elastyczność i szukanie innowacji technologicznych. Nasi specjaliści z działów innowacji i R&D śledzą światowe trendy zarówno w zakresie technologii, jak i wzornictwa, a następnie dostosowują je do wymagań naszych klientów. Dzięki solidności i rzetelności zdobyliśmy zaufanie odbiorców i partnerów biznesowych.

Przez kolejne lata będziemy rozwijać się dla Ciebie, aby Twój dom mogły dalej zdobić drzwi Porta.

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym