Porta na ogólnopolskiej studenckiej konferencji budowlanej BUDOMIKA 2015

Oceń artykuł:

0%
0%
Szeroko pojęty rozwój biznesu nie jest możliwy bez ścisłej współpracy z uniwersytetami kierunkowymi. To tam wykluwają się nowe idee, nowe pomysły, tam – pod okiem doświadczonych specjalistów – młodzi zdolni stawiają pierwsze kroki i prezentują swoje świeże spojrzenie. W PORTA DRZWI wiemy o tym doskonale i dlatego jesteśmy otwarci na współpracę z najlepszymi wydziałami technicznymi w kraju. To właśnie nowe technologie pozwalają nam rozwijać się dla Was. Z dumą i wielką przyjemnością zostaliśmy sponsorem II Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Budowlanej „Budmika 2015 – porozmawiajmy jak budować jutro!”, która odbyła się w Poznaniu w dniach 22- 24 kwietnia. Jesteście ciekawi, jak przebiegała?
Porta na ogólnopolskiej studenckiej konferencji budowlanej BUDOMIKA 2015

Wymiana doświadczeń, wymiana pomysłów

Wydarzenia takie jak to sprawiają, że z optymizmem patrzy się w przyszłość. Są prawdziwym targiem idei i tworzą doskonałą platformę wymiany doświadczeń w zakresie nowych technologii. Konferencję „Budmika 2015” zorganizowali ambitni studenci Politechniki Poznańskiej. U

dało im się zgromadzić naprawdę imponujące grono uczestników, wśród których znaleźli się nie tylko najlepsi studenci budownictwa i inżynierii środowiska z całego kraju, ale także znamienici przedstawiciele świata nauki oraz uznanych firm z branży budowlanej. Cieszymy się, że mogliśmy tam być i my – to dla nas prawdziwy zaszczyt!

PORTA DRZWI na „Budmika 2015”

Jak zaznaczyliśmy swoją obecność na tej inspirującej konferencji? Na tę wyjątkową okazję staraliśmy się przygotować coś ekstra. Mając na uwadze potrzeby i oczekiwania branży budowlanej, przede wszystkim skupiliśmy się na prezentacji drzwi technicznych z oferty PORTA DRZWI, wyróżniających się dodatkowymi właściwościami nieodzownymi przy dużych inwestycjach. Drzwi dźwiękoszczelne czy przeciwpożarowe, jeśli mają spełniać swoje funkcje prawidłowo, potrzebują nowoczesnych rozwiązań – i takie właśnie chcieliśmy przedstawić wszystkim gościom konferencji.

Zaprezentowaliśmy także innowacyjne rozwiązania koncepcyjne PORTA DRZWI, które uważamy za nasze wyjątkowe osiągnięcia. Za przykład może tu posłużyć odważny projekt drzwi PRIZMA, który scala znakomite osiągnięcia wiele prądów artystycznych ubiegłego wieku takich jak kubizm, konstruktywizm czy suprematyzm z nowoczesnymi technologiami.

Czy taka mieszanka może być udana? Okazuje się, że jak najbardziej – skrzydła PRIZMA zostały przyjęte przez uczestników spotkania z prawdziwym entuzjazmem.

To jednak nie wszystko. W ramach konferencji chcieliśmy się podzielić nie tylko tym, co sami stworzyliśmy – ale też sposobami na to, jak udało nam się to osiągnąć. W roli eksperta w imieniu PORTA DRZWI wystąpił Dariusz Piechowiak, Szef Nadzoru Inwestycji Porta KMI Poland. Prelekcja, którą przygotował, skupiona była wokół tematu drzwi w budownictwie i dobierania odpowiednich rozwiązań technologicznych do potrzeb klienta.

Nie wszyscy wiedzą bowiem, że w PORTA DRZWI nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Jeśli w naszym katalogu nie uda się znaleźć optymalnego rozwiązania dla konkretnego projektu, nie ma problemu, by wspólnie z ekspertami PORTA DRZWI wykreować nowe, zadowalające inwestora.

Poza ofertą standardową można bez trudu, szybko i sprawnie dopasować drzwi do konkretnych wymagań technicznych projektu, co okazuje się szczególnie ważne przy dużych inwestycjach. Szczycimy się tym, że dzięki nowoczesnej i zautomatyzowanej technologii produkcji mamy możliwość realizacji nawet najbardziej nietypowych zamówień.

Warto rozmawiać

Prelekcje i prezentacje mają to do siebie, że bywają nieco jednostronne. Podczas spotkań tego typu ważne są zaś także dyskusje, które, pozwalając skonfrontować poglądy i pomysły, okazują się niezwykle inspirujące. Wiedzieli o tym i organizatorzy konferencji „Budmika 2015” - dlatego też postanowili zamknąć ją mocnym akcentem.

Elementem wieńczącym to ciekawe wydarzenie była więc debata z udziałem JM Rektora PP prof. dr hab. inż. Tomasza Łodygowskiego oraz przedstawicieli PIIB, PZITB, Urzędu Miasta oraz Sponsorów konferencji – firm branżowych, w tym oczywiście PORTA DRZWI.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do wydarzenia tak ważnego dla całego środowiska obecnych i przyszłych inżynierów oraz architektów. Jesteśmy pewni, że wydatnie przyczyniło się ono do rozwoju ich pasji, poszerzenia horyzontów i nawiązania nowych, cennych znajomości, które zaprocentują w przyszłości. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję pojawić się w Poznaniu także przy okazji kolejnych edycji konferencji „Budmika”.

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym