Drzwi Prizma-oryginalny projekt i jego twórcy

Oceń artykuł:

50%
50%
Prawdziwy sukces firmy to nie tylko ten wymierny, finansowy, to także ciągły rozwój w dążeniu do osiągnięcia najwyższej jakości, najlepszego wzornictwa i standardów na miarę XXI wieku. Tylko wówczas można zachwycać i zdobywać klientów, osiągać prestiżowe nagrody i poczuć tę prawdziwą, wewnętrzną satysfakcję z dobrze realizowanej misji.
Drzwi Prizma-oryginalny projekt i jego twórcy

W naszych działaniach zawsze dążymy do tego, by firma PORTA była synonimem najwyższej jakości drzwi. Departament R&D i Dział Innowacji dbają o to, by nasze produkty odzwierciedlały tendencje światowego designu, zarówno w kontekście nowoczesnego wzornictwa, jak i nowatorskich, przyjaznych środowisku rozwiązań.

R&D firmy PORTA

Departament R&D naszej firmy tworzą niezwykli fachowcy, pasjonaci projektowania, realizujący się w tworzeniu kolejnych, doskonałych projektów drzwi, które z roku na rok cieszą się coraz większym uznaniem zarówno klientów, jak i profesjonalistów.

Zespołem kieruje Zdzisław Kwidziński, absolwent Akademii Morskiej na Wydziale Zarządzania. Jest on specjalistą w zakresie Project Management i od 12 lat zajmuje się w Porta prawidłowym przebiegiem procesu realizacji projektów.

Zdzisław Kwidziński jest również technikiem automatyki przemysłowej, zwolennikiem budownictwa pasywnego i wielkim entuzjastą IT. Ostatnio zrealizował takie projekty, jak drzwi energooszczędne ECO i Porta DESIRE.

Wraz z nim, zespół tworzą Sylwester Osojca i Maciej Cylkowski. Pierwszy jest niezwykle doświadczonym konstruktorem i technologiem przemysłu drzewnego.

Jego wielką pasją jest historia sztuki, jest zwolennikiem Złotego Podziału oraz wielkim miłośnikiem przyrody. Współtworzył takie kolekcje, jak: Porta NOVA, Porta LEVEL, Porta INSPIRE, Villadora RETRO.

Dwa lata temu, zespół wzmocnił swoją osobą i talentem Maciej Cylkowski, który jest absolwentem Politechniki Koszalińskiej, Wydziału Wzornictwa. Maciej znakomicie sprawdza się jako grafik 3D, a prywatnie jest wielkim miłośnikiem fotografii i stylu skandynawskiego.

Dla nas zaprojektował takie kolekcje, jak: Porta LEVEL, Porta VECTOR Premium, drzwi zewnętrzne ECO oraz klamkę ARRIS. Ostatnim jego osiągnięciem są drzwi Prizma.

Drzwi Prizma

Koncepcyjny projekt drzwi Prizma scala najlepsze osiągnięcia prądów artystycznych ubiegłego wieku, takich jak: kubizm, konstruktywizm, suprematyzm czy neoplastycyzm. Projektując, Maciej Cylkowski kierował się prostotą formy i geometrią kształtu. Świetnie wykorzystał możliwości nowoczesnej technologii, zwracając uwagę na funkcjonalność i klarowność samej formy.

Wyróżnikiem formalnym prezentowanych drzwi jest logika budowy i konstruktywistyczne posługiwanie się prostymi formami geometrycznymi. Można pokusić się o stwierdzenie, że koncepcyjny projekt drzwi Prizma to drzwi do rezydencji naszej wyobraźni oraz fantazji, gdzie jedynym ograniczeniem jesteśmy my sami.

TOP DESIGN award 2015

Projekt drzwi Prizma zdobył główną nagrodę w konkursie TOP DESIGN award 2015, w kategorii wyposażenie wnętrz.

Nagrodzone tą prestiżową nagrodą drzwi Prizma są przykładem bardzo udanej inwestycji myśli ludzkiej i środków w rozwój wzornictwa. Jest to też niezbitymF dowodem, że projekt ma ogromne znaczenie dla rozpoznawalności marki oraz wpływa pozytywnie na wyniki ekonomiczne całej firmy. Uczestnikom konkursu postawiono konkretne wymagania.

Projekty miały być połączeniem ciekawej formy, innowacyjności technicznej i materiałowej, a wszystko w trosce o ergonomię i bezpieczeństwo użytkowania. Projekt Macieja Cylkowskiego spełnił te wszystkie wymogi. Gratulujemy!

Oceń artykuł:

50%
50%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym