logo_main

Renata z Góry Kalwarii: przyjemność urządzania, przyjemność mieszkania

Mieszkanie Renaty jeszcze nie jest ukończone, ale już teraz ona sama, jej mąż i 5-letnia córeczka znaleźli w nim swoje miejsce na ziemi. - Od niedawna mam przyjemność mieszkać tak, jak chciałam i marzyłam – napisała do nas w zgłoszeniu konkursowym.  

 

Renata wyszukuje w internecie piękne meble w dobrych cenach. Komponuje z nich przytulne wnętrza, w których styl francuski, angielski shabby chic, eleganckie wątki retro i bardziej swojskie vintage łączą się w miłą dla oka całość.

DSC07294

Urządzanie mieszkania stało się dla Renaty cenną odskocznią od problemów zdrowotnych. Dziś, gdy niepokój minął, pozostaje czysta radość dobierania mebli i dodatków. Co widać na zdjęciach, pani domu wie, jak ważny jest detal. Uważne oko wypatrzy na zdjęciach m.in. efektowne sztukaterie, starannie dopasowane uchwyty mebli kuchennych w konwencji retro, stylizowane AGD, a nawet dekoracyjną armaturę łazienkową.

DSC07394

Charakter salonu tworzą wykwintne meble na giętych nóżkach, wygodne tapicerowane meble i starannie dobrane delikatne barwy – ciepła, złamana biel oraz pudrowy róż.

DSC07323

Na niskiej komodzie w stylu Ludwika XV znalazło się miejsce na rodzinną galerię zdjęć. Nad bliskimi Renaty czuwa opiekuńczy anioł.

  DSC07353

Gościnna pani domu zaprasza nas do stołu. Inspirowany stylem angielskim ceramiczny serwis w przygaszonym odcieniu różu nawiązuje barwą do tapicerki sofy i foteli.

DSC07430

 Za bielonym oparciem ludwikowskiego krzesła widać kuchnię o – dla odmiany – angielskim charakterze, z kasetonowymi frontami i eleganckimi witrynkami.

DSC07451

Renata z godną podziwu uwagą dobrała uchwyty mebli kuchennych, relingi, a nawet sprzęt AGD. Wszystko w stylu retro.

DSC07565

W sypialni znajdziemy ten sam styl ludwikowski, co w salonie. Bielone i przecierane meble tu jednak jeszcze efektowniej rysują się na tle błękitnej adamaszkowej tapety.

DSC07493

W stylowej łazience zgodnie współistnieją modne białe płytki „metro”, posadzka stylizowana na kamienną i rustykalny ceglany wątek na ścianie z umywalką. Miedziana armatura retro to kolejny dowód na to, że styl – jak diabeł – tkwi w szczegółach. W takiej łazience nawet codzienna kąpiel zyskuje niecodzienny walor. 

 

Zobacz wnętrze, które zajęło 3. miejsce w konkursie O!Twórz Mieszkanie:

 

×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym