logo_main

Piękne wnętrze w 10 minut

Czy wiecie, że dzięki prostym i szybkim zabiegom możemy sprawić, że w 10 minut nasze mieszkanie nabierze charakteru? Oto kilka sztuczek na stylową aranżację wnętrz, która zachwyci nas i naszych gości.

Piękne wnętrze w 10 minut Porta VERTE HOME

Dziesięć minut to niewiele, ale wystarczająco dużo, by poprawić wygląd mieszkania. I to nie tylko na zdjęciu! 

Stylowy porządek rzeczy

Czasem, aby wnętrze nabrało wyrazu, wystarczy usnąć z drogi niektóre meble albo przestawić pudełka czy poduszki pod innym kątem. Odkrywając w sobie stylistę, możemy odblokować ukryty w mieszkaniu potencjał. Często tak bardzo przyzwyczajamy się do naszej aranżacji wnętrz, że nie widzimy konieczności zmian. Warto wtedy zrobić zdjęcie – to pozwala spojrzeć na mieszkanie z dystansu. Szybką sztuczką, która poprawi wystrój wnętrza, jest też odsunięcie mebli nieco dalej od siebie albo od ściany. Już kilka centymetrów może zrobić różnicę.

Minimalna aranżacja wnętrz

Choco Chanel, mistrzyni minimalizmu, twierdziła, że najpierw należy się ubrać, a następnie spojrzeć w lustro i zdjąć jedną rzecz. To zapewni stylowy wygląd. Bo mniej znaczy więcej. Ta sama zasada dotyczy aranżacji wnętrz. W naszym mieszkaniu zalega zbyt wiele rzeczy. Oczywiście każda z nich osobno jest świetna, ale bywa, że razem tworzą mało estetyczny miszmasz. Bibeloty nie tylko obciążają wizualnie wnętrze, ale też gromadzą kurz. A meble? Usunięcie jednego fotela czy stolika sprawi, że mieszkanie odetchnie. Mogą wrócić, kiedy będziemy gotowi na kolejną zmianę wystroju.

Mieszkanie lubi kwiaty

Natura w mieszkaniu sprawia, że staje się ono jaśniejsze i bardziej przytulne. Ponadto je ożywia, dodaje energii, uszlachetnia wygląd mebli. Mogą to być kwiaty świeżo ścięte albo w doniczce. Ustawione w różnych częściach mieszkania dodadzą mu naturalnego wyglądu oraz zmiękczą surowe linie nowoczesnych aranżacji wnętrza. Mogą też ukryć braki w umeblowaniu.

iStock-940163054 (1) Porta LINE

Jasne, wygląd!

Światło ma magiczny wpływ na wystrój wnętrz. W dzień wystarczy odsłonić kotarę albo roletę, aby mieszkanie nabrało blasku, a wieczorem ustawić kilka mniejszych lampek, żeby dodać mu stylowej przytulności. I piękne wnętrze gotowe!

×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym