logo_main

Marzena z Gdańska: po skandynawsku, ale w kolorze

Styl skandynawski to tylko biel i szarość? Gospodyni tego domu dostrzegła w nim znacznie większy potencjał. Naturalne materiały i prostotę form połączyła z żywymi barwami. W ten sposób stworzyła przyjazną przestrzeń dla niej i jej rodziny.

Marzena z Gdańska: po skandynawsku, ale w kolorze

Razem z mężem Wojtkiem i synkiem Miłoszem Marzena zajmuje 120-metrowy dom. Jak wspomina Wojtek, również wcześniejsze, wynajmowane mieszkania zawsze urządzała czy dekorowała zgodnie ze swoim gustem, tworząc przytulne gniazdka. We własnych czterech kątach mogła jeszcze szerzej rozwinąć skrzydła. Choć towarzyszyła jej pewna trema, wrodzony optymizm kazał wierzyć w sukces. My widzimy, że mieszkanie jest piękne. Wojtek i Miłosz dodatkowo potwierdzają, że świetnie się tam  żyje!

DSC01674

Kuchnia to prawdziwe serce domu. Wyspa, na której znajduje się płyta indukcyjna, otwiera ją na jadalnię, a dalej – na salon. To jak zaproszenie do wspólnego gotowania!

DSC01683

Minimalistyczny stół jadalniany nie jest wielki, ale swobodnie pomieści i domowników, i gości. Surowy w odbiorze drewniany blat tworzy przytulną atmosferę, a foteliki zamiast zwykłych krzeseł zachęcają do dłuższych posiedzeń.

DSC01686

 

Przestrzeń dzienna harmonijnie łączy różne wątki stylu skandynawskiego. Mamy tu i fotel na rozstrzelonych nóżkach w konwencji vintage, i nowoczesną prostą kanapę, i minimalistyczny stolik. Ciepłe drewno sąsiaduje z chłodną betonową ścianą.

DSC01698

 

Atrakcyjny efekt we wnętrzu tworzą nie tylko plamy nasyconych barw, ale także interesujące, choć proste, formy lamp – jak ta na trójnogu.

DSC01714

 

W salonie Marzeny, Wojtka i Miłosza zgodnie sąsiadują dwa „ogniska domowe”. Tradycyjne – w tej roli kominek o stylistyce retro – i nowoczesne, czyli telewizor.

DSC01773

Przy schodach prowadzących na piętro zawisło hasło, które może służyć za motto rodziny. Proste czarne litery łączą się z minimalistyczną balustradą.

DSC01731

 

Pokój z książkami to najbardziej zaciszne pomieszczenie parteru. Każdy z domowników lubi tu czasem zatopić się w lekturze albo w dźwiękach ulubionej muzyki.

DSC01722

Biurko w stylu skandynawskim, z blatem wspartym na koziołkach, to własnoręczne dzieło Marzeny – jedno z wielu w domu.

×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym