logo_main

Karolina i Bogumił z Wrocławia: enklawa w centrum miasta

Sympatyczna para, ich kilkumiesięczny synek oraz piesek o imieniu Kinder w tętniącej życiem metropolii znaleźli prawdziwą oazę spokoju. Choć mieszkanie ma zaledwie 43 mkw, wśród mebli i dodatków wykonanych z surowego drewna, naturalnych tkanin, a także bujnych roślin oddycha się innym powietrzem!

 

Karolina i Bogumił z Wrocławia: enklawa w centrum miasta

Mimo ograniczeń finansowych Karolina i Bogumił zdołali stworzyć wnętrza funkcjonalne i piękne. Zwraca uwagę niezwykła konsekwencja estetyczna. Skandynawskie inspiracje znalazły tu dopełnienie w postaci stylu botanicznego, który niedawno podbił świat designu. Dla Karoliny to jednak znacznie więcej niż moda. Świadczą o tym m.in. jej kompozycje plastyczne z motywem Karkonoszy, oparte na zdjęciach autorstwa Bogumiła – zawodowego operatora drona. Spod ręki pani domu wyszły też niektóre elementy wyposażenia, jak lampa czy stoliki. Dzięki temu mieszkanie zyskało wyjątkowy, bardzo osobisty charakter.

3 m

We wszystkich częściach mieszkania powracają te same naturalne materiały i konsekwentnie dobrane dodatki. Niemało tu też roślin – i we wnętrzu, i w ogródku za oknem.

3m 1

Na ścianie nad kanapą widać jeden z górskich krajobrazów Karoliny. Za fotelem z kolei stoi lampa wykonana z gałęzi przyniesionej ze spaceru z psem.

3m2

Stolik kawowy powstał ze sprezentowanego plastra drewna, który Karolina oparła na lekkich nóżkach w typie hairpin.

3m3

Nawet meble wypoczynkowe eksponują konstrukcję z surowego drewna i tapicerkę z naturalnego włókna przypominającą futon.

3m4

Zabudowie kuchennej w stylu nowoczesnym towarzyszy praktyczna wyspa, przy której stoją niezwykłe stołki barowe inspirowane góralskimi zydlami.

3m5

W drzwiach prowadzących z salonu do sypialni zawisła huśtawka Jasia. Wykonana z lin, płótna i drewnianych drążków, budzi skojarzenia ze znów modną makramą.

3m6

Natura zewsząd otacza łóżko Karoliny i Bogumiła. Za stolik nocny służy pieniek, a rośliny znajdziemy nie tylko na obrazkach na ścianie, ale przede wszystkim w licznych doniczkach. Pościel z lnu i bawełny obiecuje dobry sen.

3m7

Samo łóżko wykonane jest z masywnych desek o nieregularnych kształtach. Ozdobna rozetka u szczytu zagłówka to… potężny sęk.

 

 

×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym