logo_main

Conchita Home – nowe życie starego domu

Kasia Bobocińska, autorka bloga Conchita Home i dekoratorka, wraz z mężem kupiła i remontuje dom z lat 30. XX wieku. Choć stary, tchnie młodością, energią, a przede wszystkim – kolorami. Oczywiście nie brakuje tu także modnego rysu vintage.

 

To charakterystyczne i cenne, że Kasia stara się zachować i uwydatnić wszystkie wartościowe elementy, jakie odziedziczyła po poprzednich właścicielach domu. Trzeba przyznać, że barwne wykończenia i aranżacje, które wprowadza do wnętrz, świetnie się rysują na tle m.in. efektownych drewnianych podłóg, jakie tu zastała.

1/5
Fot. Conchita Home

Najmodniejszy kolor sezonu to ciemna zieleń, a w salonie Kasi królują meble wypoczynkowe obite szmaragdowym aksamitem. Inne akcenty najgorętszych trendów to dywan stylizowany na antyczny kobierzec, odcienie różu i bordo w zasłonach czy poduszkach, a także stolik kawowy ze złocistą ażurową podstawą i lustrzanym blatem. 

Fot. Conchita Home

W salonie i w jadalni zawisły bliźniacze żyrandole o modernistycznej formie. Kasia mówi o nich, że „zrobiły jej wnętrze”. Ich eleganckie kształty i złociste wykończenia prezentują się tak efektownie dzięki odpowiednim zestawieniom – m.in. z mocnymi plamami koloru, choćby w postaci drzwi pomalowanych przez Kasię na granatowo. Mocne wejście!

Fot. Conchita Home

Najważniejszym meblem w jadalni Kasi jest stół, ale największym – witryna. Znajduje się w niej zastawa, w poprzednim mieszkaniu rozproszona i niewyeksponowana. Baza wnętrza jest delikatna, dlatego w oknie zawisły barwne zasłony z modnym wzorem kwiatowym XXL.

Fot. Conchita Home

Sypialnia państwa domu zaskakuje stonowaną kolorystyką. Kasia przyznaje, że chciała tu wykreować atmosferę wyciszenia. Powstało więc dość klasyczne wnętrze otulone delikatnymi beżami, odcieniami różu i złamanymi bielami. Króluje tu oczywiście przepastne łoże, a całą długą ścianę wypełniła szafa. Dzięki lustrzanym drzwiom garderoba nie tylko nie przytłacza, ale wręcz… powiększa niewielki pokój!

Fot. Conchita Home

Żywe kolory powracają w łazience. To zasługa wyrazistych płytek o modnym kształcie heksagonu i drzwi w tej samej barwie. Dzięki tym akcentom jasne wnętrze od razu zyskało wyraz. Warto się zainspirować!

×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym