logo_main

Ada i Michał z Brus: skandynawski powiew na Pomorzu

Budując i urządzając ten dom, myślałem o miejscu, do którego nasze dzieci będą mogły wracać wspomnieniami – wyznaje Michał. Rezultatem wysiłków młodych rodziców stało się nowoczesne, ale naprawdę przytulne rodzinne gniazdo w stylu skandynawskim, w którym najważniejszym meblem jest jadalniany stół.

Ada i Michał z Brus: skandynawski powiew na Pomorzu

Dom zwraca uwagę wyjątkową konsekwencją estetyczną. We wszystkich pomieszczeniach znajdziemy białe meble, czarne dodatki oraz udany miks tradycji z nowoczesnością, a przede wszystkim wiele światła i powietrza. Nie brakuje tu jednak również koloru. Dbają o to Maja i Marianna, córeczki gospodarzy. Właśnie dzięki nim biała kuchnia, jadalnia i salon mienią się mnóstwem barw.

DSC06184

Nasycone barwy czynią mieszkanie i wyrazistym, i przytulnym. Duża płaszczyzna ciemnej zieleni oraz liczne akcenty czerni podkreślają typową dla stylu skandynawskiego dominację bieli we wnętrzu.

DSC06188

Tradycyjne w kształtach meble w stylu skandynawskim Ada i Michał zgrabnie połączyli z nowoczesnymi sprzętami o minimalistycznych formach.

DSC06243

Dom Ady i Michała dowodzi, że styl skandynawski łatwo połączyć z innymi inspiracjami, takimi jak styl loftowy, który nie traci na popularności, czy modny od niedawna styl botaniczny.

DSC06115

 

Biała kuchnia w stylu skandynawskim na co dzień jest pełna gwaru. Córeczki Ady i Michała uwielbiają pomagać tu mamie, zwłaszcza przy pieczeniu ciastek.

DSC06420

 

Pokój Ady i Michała. Biała sypialnia w stylu skandynawskim mimo skośnego sufitu jest przestronna. To zasługa wszechobecnej bieli, lekkich tkanin i umiaru w dobrze wyposażenia.

DSC06271

 

Królestwo Mai i Marianny to inspirująca przestrzeń sprzyjająca rozwojowi. Jak na pokój dziecka w stylu skandynawskim przystało, choć nie brakuje tu cieszących oko ozdób, przede wszystkim jest miejsce na twórczą zabawę.

DSC06359

Czarno-biała łazienka w stylu skandynawskim mieści m.in. wolnostojącą wannę o nowocześnie tradycyjnych kształtach.

DSC06396

 

Arabeskowy wzór posadzki przypominającej dywan i drewniana szafka to elementy, które skandynawskiej łazience dają ciepły wyraz.

 

 

 

×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym