Mieszkanie w bieli - rozwiązanie ponadczasowe

Mieszkanie w bieli - rozwiązanie ponadczasowe

Są takie aranżacje przestrzeni, które nigdy nie tracą na aktualności i nie wychodzą z mody. Duży wpływ mają na to rządzące nimi kolory, dające się łatwo zestawiać z innymi elementami wystroju. Jedną z takich barw jest z pewnością biel - w aranżacji wnętrz uniwersalna i ponadczasowa. By jednak wnętrze w bieli prezentowało się ciekawie i oryginalnie, a przy tym było komfortowe, należy dobrze przemyśleć całą kompozycję. Jak z pomysłem stworzyć białą aranżację, która będzie zachwycać przez lata?

Jak urządzić salon w stylu amerykańskim?

Jak urządzić salon w stylu amerykańskim?

Oglądając amerykańskie filmy i seriale trudno nie oprzeć się wrażeniu, że przedstawione tam wnętrza wyglądają zupełnie inaczej niż polskie. Przede wszystkim – w Stanach wszystko jest większe. Szersze ulice, wyższe wieżowce, duże samochody i.. przestronne domy. Przeciętny amerykański dom ma około 400 m²! Taka przestrzeń pozwala na zastosowanie wielu rozwiązań architektonicznych nieznanych w Polsce, jak choćby oddzielna strefa do jedzenia śniadań. Są jednak pewne elementy, które w łatwy sposób można zaadoptować w naszych wnętrzach. Jakie? Przeczytaj artykuł!

Kuchnia połączona z salonem - sposób na brak okna kuchennego

Kuchnia połączona z salonem - sposób na brak okna kuchennego

Kuchnia bez okna to znak rozpoznawczy starego budownictwa z wielkiej płyty. Ciasne i ciemne pomieszczenie często jest mało funkcjonalne, a przy tym przygnębiające i ponure. Jak urządzić taką kuchnię, by gotowanie i spędzanie w niej czasu stało się prawdziwą przyjemnością? Poniżej kilka sprawdzonych sposobów!

Styl minimalistyczny we wnętrzach - jak go zastosować?

Styl minimalistyczny we wnętrzach - jak go zastosować?

Styl minimalistyczny to przestronność, harmonia i porządek. Minimalizm sprzyja zarówno relaksowi, jak i twórczej pracy – przestrzeń uwolniona od nadmiaru przedmiotów wspomaga skupienie oraz koncentrację. Minimalistyczne wnętrze potrafi być niezwykle eleganckie, a to dzięki wykorzystaniu spokojnych barw i materiałów wysokiej jakości. Dominujące tu jasne kolory, najczęściej biel i szarości, zestaw z surowym drewnem podłóg i mebli. Co jeszcze składa się na ten cieszący się coraz większą popularnością styl?

Barwy jesieni - jak zmienić kolory w mieszkaniu?

Barwy jesieni - jak zmienić kolory w mieszkaniu?

Coraz krótsze dni, zimne noce oraz pierwsze spadające liście zwiastują jedno – zbliża się jesień. Na dnie szafy lądują letnie sukienki, robiąc miejsce ciepłym swetrom i szalikom. Jesień to również dobry moment na zmiany w domu! Jeżeli właśnie je planujesz, poznaj kolorystyczne inspiracje na najbliższy sezon!