Nowoczesne wnętrze - jakie dobrać drzwi?

Oceń artykuł:

100%
0%
Od wielu sezonów ogromną popularnością cieszą się industrialne, chłodne wnętrza, inspirowane fabryczną surowością. Jeżeli jesteś miłośnikiem tego stylu, to zapewne cenisz sobie prostotę, wolną przestrzeń i nade wszystko funkcjonalność. W ofercie drzwi Porta bez problemu znajdziesz nowoczesne drzwi spełniające Twoje oczekiwania. Jakie są możliwości zagospodarowania przestrzeni współczesnego loftu?
Nowoczesne wnętrze - jakie dobrać drzwi?

Zarówno lofty, jak i nowoczesne mieszkania od podstaw tworzone w industrialnym stylu, charakteryzuje specyficzny klimat, któremu ton nadają cegła, beton, drewno, metal i szkło. Są to niezbędne elementy aranżacji, będące uosobieniem postmodernistycznej wizji zagospodarowania przestrzeni. Aby dopełnić obrazu loftu utrzymanego w tym stylu, ważna jest również odpowiednio dobrana kolorystyka – biel, czerń, szarość, przybrudzony brąz i czerwień świetnie wpisują się w loftową stylistykę. Najlepiej więc, by także drzwi były w odpowiednich kolorach – w ofercie Porta masz ich do wyboru ponad 400.

Nowoczesna swoboda wyboru

W mieszkaniu nawiązującym do loftów najlepiej sprawdzą się drzwi, które nie zdominują wnętrza. Możesz wybrać skrzydła przesuwne, nieograniczające przestrzeni, które pozwolą swobodnie modyfikować charakter Twojego mieszkania – dowolnie zdecydujesz, czy chcesz zwiększyć wrażenie przestronności, czy też stworzyć dla siebie przytulny kąt. W ofercie Porta dostępne są różne rozwiązania drzwi przesuwnych: wewnątrzścienny system KOMPAKT oraz naścienne systemy METAL i ALU, które pozwolą Ci zaaranżować loft według Twoich aktualnych potrzeb.

Jeżeli zdecydujesz się na klasyczne skrzydła, możesz wybrać nowoczesny design, na przykład Porta VECTOR Premium, który podkreśli minimalistyczny styl Twojego domu. Dzięki nieskończonej możliwości frezowania, można nadać wyjątkowego charakteru pomieszczeniu i sprawić, aby wyglądało ono modnie i z klasą.

vector premium Porta VECTOR Premium

Powrót do przeszłości

Alternatywnym rozwiązaniem są produkty z kolekcji Porta HARMONY, gdzie kolorystyka Dębu Syberyjskiego i Dębu Skandynawskiego z mocno podkreślonym usłojeniem wzmacnia efekt surowości materiałów, jednocześnie odwołując się do bardziej tradycyjnych form. Pozwoli to nawiązać do pierwotnego przeznaczenia zamieszkiwanej przestrzeni, którym często były drobne warsztaty oraz fabryki końca XIX wieku.

Jest jeszcze jedna możliwość urządzenia przestrzeni tak, by nadać jej prawdziwie surowy charakter, który stworzy w lofcie niepowtarzalny klimat. To drzwi metalowe, które cechują się wyjątkowymi właściwościami, niezbędnymi do swobodnego zastosowania w środowiskach przemysłowych. Wkomponowane w przestrzeń loftu, stworzą atmosferę drobnej manufaktury.

Drzwi Porta to przede wszystkim możliwość dowolnego kreowania wyglądu Twojego lokum. Mieszkania stylizowane na industrialne przyciągają uwagę i ujmują swoim urokiem, przywołując klimat starej fabryki czy hali produkcyjnej, niezależnie od tego czy zastosujesz nowoczesne drzwi, czy też drzwi klasyczne. Styl pofabryczny to przede wszystkim przestrzeń – wysokie sufity i duże okna, które oświetlają przepastne pomieszczenia. W tego typu wnętrzach z pewnością nie brakuje charakterystycznych dodatków. Mogą to być rolety wolnowiszące ze screenem lub żaluzje aluminiowe, które doskonale komponują się z oknami, zajmującymi często niemal całe ściany. Dodatkowo wiszące, surowe lampy swoją wyrazistością uatrakcyjniają aranżację. Na osobną uwagę zasługują także ceglane ściany, mogące stanowić główny element wystroju lub tylko dyskretny akcent, nawiązujący do pierwotnej funkcji, jaką pełniło nasze mieszkanie. Ciekawym dodatkiem są także surowe, drewniane belki oraz grube, przemysłowe liny, które same w sobie stanowią niecodzienną ozdobę. Jednocześnie nikogo tutaj nie dziwią… łódki na ścianach czy rowery pod sufitem, przymocowane masywnymi, żelaznymi hakami.

Warto również zastanowić się nad tym, czy w Twoim lofcie nie sprawdziłyby się drzwi dwuskrzydłowe. Podkreślą one wyjątkowość miejsca, dlatego warto zamontować je w pomieszczeniach reprezentacyjnych, na przykład w salonie, który stanowi centrum życia rodzinnego i towarzyskiego. Dzięki swojej bogatej formie, staną się one jedną z głównych ozdób loftu. Porta Drzwi to szerokie spektrum stylów, do których nawiązują poszczególne modele. Zapewni to pełną dowolność w kreowaniu prywatnej przestrzeni według własnych potrzeb.

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym