Drzwi z lustrem - sposób na stworzenie jaśniejszej przestrzeni w mieszkaniu

Oceń artykuł:

0%
0%

Urządzanie mieszkania to zawsze spore wyzwanie. Tym trudniej jest, gdy lokum jest stosunkowo niewielkie. Wtedy trzeba uciekać się do różnych trików i sztuczek, by wnętrze zyskało na przestronności. Warto sięgnąć do sprawdzonych wnętrzarskich metod i sprytnie zaaranżować swoje cztery kąty, by stały się jaśniejsze, a dodatkowo, wydawały się przestronniejsze. Jak to zrobić i po jakie rozwiązania warto sięgnąć? Drzwi z lustrem mogą wiele zmienić!

Drzwi z lustrem - sposób na stworzenie jaśniejszej przestrzeni w mieszkaniu

Mieszkanie i… jego odbicie, czyli magia luster

Choć czasami ich nie doceniamy, lustra mają wielką moc. Mogłoby się wydawać, że są po prostu praktyczne w codziennym życiu – widząc swoje odbicie w całej okazałości, jesteśmy w stanie trafniej dobrać dodatki czy nadać naszej stylizacji ostateczny szlif przed wyjściem z domu. Na tym jednak nie kończą się ich zalety. Odpowiedni dobór lustra warto rozważyć już na etapie planowania wystroju mieszkania.

Pokój, w którym znajduje się lustro, wydaje się zawsze większy i jaśniejszy – a im większe lustro, tym bardziej spektakularne będzie powiększenie. Jak to się dzieje? Lustra przede wszystkim mają ogromny wpływ na oświetlenie pokoju – w pomieszczeniach bez zwierciadła światło słoneczne padać będzie na ścianę przeciwległą do okna. Bez względu na to, jaką wybierzesz barwę farby czy tapety, odbije ona światło tylko w niewielkim stopniu. Jeśli umieścisz tam lustro, będzie ono w stanie rozświetlić całe pomieszczenie.

Jaki ma to związek z przestronnością? To bardzo proste – nasz umysł automatycznie, podświadomie kojarzy ilość światła z wielkością przestrzeni na zasadzie: im jaśniejsza jest przestrzeń, tym pomieszczenie wydaje się większe. Zgodnie z tą regułą zamontowanie w mieszkaniu dużego lustra znacznie optycznie powiększy wnętrze.

Drzwi wewnętrzne z lustrem – zyskaj dodatkową przestrzeń

Co w sytuacji, kiedy w małym mieszkaniu trudno znaleźć miejsce na lustro? Nie zawsze uda się wygospodarować dla niego miejsce na ścianie, przy której najczęściej ustawione są wysokie meble. Idealnym wyjściem z tej sytuacji okazują się drzwi wewnętrzne z lustrem, a więc praktyczne rozwiązanie 2w1. To znaczna oszczędność miejsca, a przy tym bardzo popularny trend w aranżacji wnętrz w ostatnim sezonie. Drzwi z lustrem są nie tylko praktyczne, ale też wyglądają niezwykle designersko i nowocześnie.

Porta GRANDE z lustrem

Porta GRANDE

W ofercie PORTA DRZWI znajdziesz kilka kolekcji skrzydeł, które umożliwiają zamontowanie lustra. Należą do nich przede wszystkim Porta NOVA, Porta GRANDE oraz Porta INSPIRE. Każdy z modeli, które wśród nich znajdziesz, może zostać wykonany z lustrem po jednej lub po obu stronach drzwi – zależnie od Twoich potrzeb. Jeśli zdecydujesz, że lustro na drzwi chcesz zamontować tylko po jednej stronie, z drugiej strony znajdzie się płyta płaska.

Drzwi z lustrem do łazienki

Drzwi z lustrem to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w łazience. Łazienka najczęściej jest jednym z najmniejszych pomieszczeń w domu, dlatego każdy wolny centymetr jest w niej na wagę złota. Tym samym, zamontowanie w tym pomieszczeniu drzwi z lustrem, wydaje się idealnym pomysłem. Który model drzwi z lustrem wybrać do łazienki? Jedna z propozycji to Porta GRANDE A.1. To drzwi wewnętrzne z lustrem, które rozciąga się niemal przez całe skrzydło. W przypadku niezbyt dużych pomieszczeń, takich, jak właśnie łazienka, najlepiej jest postawić na białe drzwi z lustrem. Biel, w połączeniu z lustrem, optycznie powiększy niewielkie wnętrze.

Porta LINE drzwi z lustrem

Porta LINE

Drzwi wewnętrzne z lustrem – praktyczna ozdoba do przedpokoju

Lustro to nieodłączny element każdego przedpokoju. To właśnie tam następuje ostatnia kontrola wyglądu tuż przed wyjściem z domu. Co zrobić, jeśli w przedpokoju brakuje miejsca na powieszenie lustra? Dobrym pomysłem może okazać się zamontowanie drzwi wewnętrznych z lustrem na ścianie pomieszczenia, które bezpośrednio graniczy z przedpokojem. W tym przypadku wystarczy, żeby lustro było po jednej stronie – zewnętrznej. Natomiast druga strona skrzydła może być pokryta płytą płaską. Porta INSPIRE A.1 z okleiną Dąb Hawana to drzwi z lustrem, które będą dobrze wyglądać w przedpokoju i z powodzeniem zastąpią tradycyjne lustro na ścianie.

  PORTA DRZWI_VOX_drzwi_SMART_biale_sypialnia

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym