Drzwi w kolorze betonu. Do jakich wnętrz będą idealne?

Oceń artykuł:

0%
0%

Drzwi wewnętrzne w kolorze betonu, który uzyskiwany jest dzięki zastosowaniu nowoczesnej i niezwykle trwałej okleiny, są prawdziwym hitem wnętrzarskim ostatnich lat. Ich chłodny, a przy tym dość uniwersalny design sprawia, że drzwi „betonowe” pasują do wielu różnych stylów aranżacyjnych. Co więcej, świetnie wyglądają nie tylko w mieszkaniach, ale także współczesnych firmach. Przedstawiamy kilka inspiracji, które podpowiedzą Ci, w jakich wnętrzach sprawdzą się drzwi wewnętrzne-imitacja betonu!

Drzwi w kolorze betonu. Do jakich wnętrz będą idealne?

Drzwi „betonowe” w surowym wnętrzu loftowym i industrialnym

Loft i industrial to bez wątpienia pierwsze style wnętrzarskie, które przychodzą na myśl, gdy widzi się jakiekolwiek betonowe elementy. Nic dziwnego, charakteryzuje je bowiem surowy, chłodny wystrój, który ma nawiązywać do opuszczonej lub niewykończonej fabryki. Drzwi wewnętrzne w kolorze betonu, takie jak ciemne skrzydła z kolekcji Porta CPL, świetnie pasują zarówno do mieszkań, jak i firm utrzymanych w stylu loft. Bardzo dobrze prezentują się na ścianach wzorowanych na starą cegłę, pomalowanych na biało, szaro lub czarno albo również imitujących beton (bądź faktycznie betonowych).

Porta CPL_antracyt

Porta CPL model 1.1

Drzwi wewnętrzne w kolorze betonu w swobodnym wnętrzu eklektycznym

Styl eklektyczny wyróżnia absolutna swoboda łączenia faktur, wzorów czy kolorów. Aranżując takie wnętrze, można puścić wodze wyobraźni, nie określają go bowiem żadne ścisłe zasady. Ma być różnorodnie, a przy tym spójnie i ciekawie – mieszkania oraz lokale utrzymane w stylu eklektycznym zwykle wyrażają charakter mieszkańców bądź samej firmy, opowiadają jakąś historię. Drzwi „betonowe” zdobione dodatkowo poziomym frezowaniem lub intarsją dodadzą wnętrzu naturalnego klimatu, świetnie komponując się np. z marmurowymi czy drewnianymi elementami, a także roślinnością.

Zobacz wszystkie dostępne modele i kolory oklein drzwi w odcieniach betonu. Sprawdź katalog PORTA na 2022 rok.

Porta LINE_model G1_cpl kolor BetonCiemny

Porta LINE model model G.1 kolor Beton Ciemny

Przejdź do konfiguratora

Drzwi wewnętrzne „beton” w egzotycznym wnętrzu japandi

Japandi to styl wnętrzarski, który łączy w sobie egzotyczną Japonię i chłodną Skandynawię. Dominują w nim naturalne surowce, takie jak drewno czy kamień, w związku z czym drzwi imitacja betonu pasują do japandi idealnie. Oszczędna geometryczna forma tego stylu czyni go niezwykle uniwersalnym. Jest chętnie wybierany nie tylko przez osoby remontujące swoje mieszkania, ale też właścicieli azjatyckich restauracji, SPA, kawiarni, salonów kosmetycznych czy biurowców. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku ciemne drzwi wewnętrzne w kolorze Ciemnego Betonu z kolekcji Porta LINE zdobione prostą minimalistyczną intarsją, która przebiega poziomo na wysokości klamki.

Przeczytaj również: Kolor szary rządzi… nie tylko w drzwiach

Drzwi-imitacja betonu we wnętrzu dark nordic

Drzwi wewnętrzne w kolorze betonu to też bardzo dobry wybór do nowoczesnych ciemnych wnętrz. Jednym z ich najmodniejszych przedstawicieli jest dark nordic, czyli nowa odsłona klasycznego już stylu skandynawskiego. Dominują w nim ciemne barwy, takie jak czerń, szarości, butelkowa zieleń, adwentowy fiolet czy bordo.

Drzwi „betonowe” w lokalu lub mieszkaniu dark nordic idealnie uzupełniają te mocne akcenty kolorystyczne, a przy tym pasują swoją prostą formą. Tak jak klasyczny styl skandynawski, wersja nordic również opiera się bowiem na minimalizmie. Wyróżnia go przy tym wyjątkowa elegancja, którą świetnie podkreślą skrzydła drzwiowe z okleiną w kolorze betonu z kolekcji Porta STYL.

  drzwi z kolekcji Porta STYL

Porta STYL model 3 z panelem        Porta STYL model 1        Porta STYL model 2

Drzwi „beton” we wnętrzu nowoczesnym

Wnętrze nowoczesne – czyli praktyczne i maksymalnie funkcjonalne. To jeden z najpopularniejszych współczesnych stylów biurowych oraz mieszkaniowych. Zgodnie z jego założeniami otoczenie ma być stonowane oraz proste, a przy tym luksusowe, za co odpowiada wszechobecna technologia. W tę wizualną prostotę doskonale wpisują się drzwi wewnętrzne w kolorze betonu, np. z nowoczesnej kolekcji Porta FOCUS. Skrzydła zdobią różnej wielkości przeszklenia, które dobrze korespondują z popularnymi we wnętrzach nowoczesnych szklanymi ściankami czy często spotykanymi w biurach oknami panoramicznymi.

Przeczytaj również: Nowoczesne drzwi wewnętrzne. Które obecnie są modne?

  Porta FOCUS_model 4A_kolor Dab Catania_szyba Czarna

Porta FOCUS model 4.A

Drzwi „betonowe” pasują nie tylko do ogromnej ilości aranżacji mieszkaniowych czy różnorodnych lokali usługowych, ale także wielu ciekawych ościeżnic. Ciemne skrzydła wyglądają świetnie zarówno z framugą w identycznym kolorze, jak i kontrastującą z nimi bielą. Godnym uwagi rozwiązaniem są ościeżnice stalowe z kolekcji Stalowa Porta System Elegance, szczególnie w przypadku wnętrz loftowych czy pomieszczeń o zwiększonej wilgotności. Wizualnie dopasowują się zarówno do jasnych drzwi „betonowych”, jak i ciemnych oraz każdego z wymienionych wyżej stylów wnętrzarskich. Możliwości aranżacyjne są naprawdę spore!

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym