Porta tworzy bajkowe korytarze

Oceń artykuł:

100%
0%

Marka PORTA DRZWI została zaproszona do udziału w niezwykłym projekcie „Bajkowe korytarze”. Celem tego fantastycznego przedsięwzięcia jest renowacja szpitalnych korytarzy w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Artyści zaproszeni do realizacji projektu zamieniają smutne korytarze w kolorowy, bajkowy świat, przyjazny dla małych pacjentów.

Otwartość zapisana jest w DNA naszej firmy

Finansując renowację jednego z korytarzy Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”, w naszych propozycjach rysunków zdecydowaliśmy się uwzględnić niezwykle dla nas ważną ideę otwartości. Promujemy ją w najnowszej kampanii „Otwórz się na”, bo chcemy nią zarażać wszystkich Polaków.

Otwartość to marzenia, które warto realizować. Otwartość to przyjaźń, bez której życie nie będzie pełne. Otwartość to poznawanie nowych smaków i oczywiście to codzienny uśmiech, który daje siłę. Wybrane przez nas rysunki mają zachęcać maluchy do otwartej postawy na otaczający je świat. Mamy nadzieję, że codziennie będą wywoływać dużo uśmiechu – podkreśla Renata Szymańska, Specjalista ds. Komunikacji Marketingowej Porta Drzwi.

Projekt, który przerósł oczekiwania

Warto przypomnieć, że Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” to jeden z największych szpitali specjalistycznych w Polsce, rocznie leczący 200 tys. najciężej chorych dzieci z całego kraju. Akcja „Bajkowe korytarze” ma szczególny charakter, ponieważ Instytut obchodzi swoje 40-lecie. Z uwagi na fakt, że Centrum było budowane wiele lat temu, sporo miejsc,  w tym właśnie korytarze, wymaga modernizacji – tłumaczy Katarzyna Gardzińska, p. o. rzecznika prasowego Centrum Zdrowia Dziecka.

Inicjatywa na rzecz naszych małych pacjentów jest nieoceniona i bardzo potrzebna. Kolorowe korytarze wywołują uśmiechy na twarzach dzieci, pozwalają również choć na chwilę zapomnieć o pobycie w szpitalu – relacjonuje Katarzyna Gardzińska i dodaje, że projekt przerósł oczekiwania placówki. Zaskoczyła przede wszystkim liczba instytucji i fundacji, które przyłączyły się do przedsięwzięcia, jak również ogromna liczba pozytywnych komentarzy rodziców i dzieci.

Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy zostać częścią tej wspaniałej inicjatywy!

Projekt „Bajkowe korytarze” działa od 2016 roku. W lutym 2017 roku dołączyła do niego agencja Tomato, która nadzoruje realizację rozrastającego się projektu i zaprasza do współpracy innych.

Dzięki wysiłkowi i dobrej woli firm, fundacji i różnych instytucji, korytarze, sale i poczekalnie w szpitalu zamieniają się w końcu w bajkową krainę. Do tej pory odmalowanych zostało kilkanaście przestrzeni, gdzie dzieciaki spędzają czas, a jeden z ostatnich projektów to właśnie realizacja firmy Porta Drzwi – podsumowuje Anna Kosmulska z agencji Tomato.

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym