Wyjątkowa edycja konkursu PORTA BY ME. Te projekty mogą zmienić nasze życie

Oceń artykuł:

100%
0%
Jurorzy tegorocznego konkursu PORTA BY ME 4doors mieli bardzo trudne zadanie. Wyobraźnia młodych designerów po raz kolejny pozytywnie zaskoczyła jury i nas, organizatorów konkursu. W efekcie zamiast trzech, nagrodzono cztery osoby – w tym pierwsze miejsce zajęły ex aequo dwie! Wyniki ogłoszono podczas warszawskiego wydarzenia dla architektów i designerów OKK! Design.
Wyjątkowa edycja konkursu PORTA BY ME. Te projekty mogą zmienić nasze życie Artur Pęksyk, Dyrektor Marketingu Porta KMI Poland i Paweł Grobelny, juror konkursu Porta By Me

Cieszymy się, że po raz kolejny studenci tak licznie i chętnie wzięli udział w PORTA BY ME. Ideą tegorocznego konkursu było pokazanie, że funkcjonalność drzwi nie kończy się na nich samych. Poprzez ich najbliższe otoczenie, przedmioty znajdujące się wokół nich, możemy ją uzupełnić i wzbogacić. Właśnie takich rozwiązań coraz częściej będą poszukiwać nasi Klienci – komentuje Artur Pęksyk, dyrektor marketingu w PORTA KMI POLAND.

Zadanie konkursowe PORTA BY ME mocno różniło się od poprzednich edycji. We wcześniejszych latach uczestnicy mierzyli się z wyzwaniem zaprojektowania nieszablonowych drzwi. W tym roku próbowali swoich sił w projektowaniu oryginalnych przedmiotów funkcjonujących w przestrzeni wokół drzwi. W jury zasiedli doświadczeni architekci: profesor Marek Owsian w roli przewodniczącego, Paweł Grobelny – projektant i kurator wystaw, Hugon Kowalski – architekt i właściciel biura projektowego UGO architecture, Agata Kulik-Pomorska – współzałożycielka i projektantka studia projektowego MALAFOR oraz Beata Tylec-Skórka – architekt i redaktor magazynu "Architektura-murator".

Aż czterech zwycięzców

Spośród prawie 100 zgłoszonych do konkursu projektów, jury wybrało cztery zwycięskie prace:

I miejsce – projekt "ARC” Krzysztofa Marciniaka, który doceniono za prostotę wykonania oraz trafne zrozumienie idei konkursu. 

PBM_1 (003)_v2 I miejsce - uchwyt montowany do włącznika światła "ARC”

I miejsce – projekt "Mode:Home” Doroty Balewicz, który, według jury, podąża za trendami oraz jest odpowiedzią na potrzeby obecnych klientów.

PBM_3 I miejsce - organizer na klucze, ipod i słuchawki "Mode: HOME”

II miejsce – projekt "LUMO” Martyny Mieszko  – projektantka umiejętnie wpisała się w stylistykę drzwi oraz atrakcyjnie zaprezentowała swoją pracę.

PBM_2 II miejsce - stoper do drzwi LUMO

III miejsce – projekt "Wieszak” Wioletty Mikołajczak nagrodzono za wielofunkcyjność oraz wyróżnienie się oryginalną formą prezentacji.

PBM_4 III miejsce - projekt Wieszak

Oprócz powyższych prac jury wyłoniło 6 wyróżnień, które PORTA DRZWI wraz z projektami zwycięskimi planuje zaprezentować podczas majowej edycji Łódź Design Festival.

OVAL_v2 Wyróżniony projekt - organizer na klucze "OVAL"

Untitled-3 Wyróżniony projekt - organizer na klucze "moduu"

Prace były oceniane nie tylko pod względem realizacji tematu konkursowego, ale również w kontekście innowacyjności, funkcjonalności, estetyki, wzornictwa, doboru materiałów, umiejętnego zaprezentowania produktu oraz możliwości wdrożenia projektu do produkcji.

Untitled-4 Wyróżniony projekt - wieszak i grzejnik "Heat Hanger"

PBM_5 Wyróżniony projekt - wizjer "See You"

- Wybraliśmy projekty, które szerzej traktowały zagadnienie – niedosłownie, niebanalnie i odpowiadały na nie w sposób najbardziej prosty i klarowny. W nadesłanych pracach ujęła mnie również wysoka jakość ich prezentacji – mówi projektantka Agata Kulik-Pomorska.

5_97dfcae29153e2814dbcdb1d4b984cba Wyróżniony projekt - wieszak na drzwi "Stela"

2_fd1ab0f1809bc963b6644cce3ab378a9 (002) Wyróżniony projekt - wieszak "VEON"

OKK! Design

OKK! design to cykl spotkań szkoleniowo-konferencyjnych związanych z tematem wzornictwa, architektury oraz projektowania wnętrz. W wydarzeniu biorą udział architekci, projektanci, dekoratorzy wnętrz oraz przedstawiciele mediów. W tym roku odbyła się już 13. edycja spotkania.

Więcej informacji na temat konkursu PORTA BY ME oraz nagrodzonych prac znajduje się na stronie internetowej www.portabyme.pl.

Jak oceniacie pomysłowość projektantów? Wszystkim osobom, które wstawią komentarz, prześlemy pięknie wydany folder z nagrodzonymi projektami z obecnej i z poprzednich edycji konkursu PORTA BY ME. Zainteresowanych folderem zapraszamy do kontaktu. 

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym