Wielka kariera drzwi PORTA w telewizji!

Oceń artykuł:

100%
0%
Czy drzwi mogą podbić serca wielbicieli i stałych bywalców teatru? Niebawem pojawi się szansa, by się o tym przekonać. Już 7 września o 20.25 w TVP 1 odbędzie się długo wyczekiwana premiera najnowszego spektaklu Teatru Telewizji „Rybka Canero” w reżyserii nieocenionego Juliusza Machulskiego. Zabawne i szybkie dialogi, satyryczne portrety postaci, błyskotliwa obserwacja obyczajowa – to wszystko sprawia, że sztuka jest niezwykle udaną kryminalną komedią rodzinną.
Wielka kariera drzwi PORTA w telewizji!

Obsada wydaje się doprawdy imponująca. Dla nas jednak największym powodem do dumy jest fakt, że obok znanych aktorów w spektaklu występują nasze drzwi! Zagadka dla uważnych i oddanych klientów - czy uda Wam się rozpoznać, które kolekcje pojawiają się w teatrze? Zapraszamy do teatru oraz przed telewizory!

Drzwi – podstawa scenografii

Biorąc pod uwagę całą scenerię, w jakiej osadzony został najnowszy spektakl w reżyserii Juliusza Machulskiego, trzeba przyznać, że trudno byłoby o lepsze okoliczności debiutu, jeśli chodzi o drzwi. Nie bez kozery jest bowiem fakt, że sztuka rozgrywa się za zamkniętymi drzwiami (w tej roli nasze drzwi wejściowe Eco NORD) willi profesora Stefana Vogla.

Bohaterowie znajdują się nieustannie w klasycznym wnętrzu pełnym skórzanych kanap i secesyjnych stolików. Wraz z twórcami spektaklu zadbaliśmy o to, by – odpowiednio dobierając skrzydła drzwiowe – dodać całości dyskretnego uroku. W efekcie w willi profesora Vogla pięknie prezentują się białe drzwi Villadora RESIDENCE, które idealnie podkreślają elegancki charakter aranżacji.

 „Rybka Canero” - o co tu chodzi?

Choć skrzydła od PORTA DRZWI mają niewątpliwie kluczowe znaczenie dla kreowania całej scenografii spektaklu i skupiają na sobie znaczną część uwagi, trzeba oddać sprawiedliwość scenarzystom i aktorom wcielającym się w świetnie napisane postaci. „Rybkę Canero” warto obejrzeć nie tylko po to, by z wypiekami na twarzy przyjmować każde pojawienie się naszych drzwi na ekranie. Czego więc dotyczy opowiedziana przez artystów teatru historia.

Akcja spektaklu rozgrywa się w trakcie stypy, niecodziennej rodzinnej uroczystości po bardzo tajemniczej, nagłej i niespodziewanej śmierci profesora Stefana Vogla. Ten spektakl to klasyczna komedia pomyłek, w której wiele się dzieje, a widz nie może narzekać na nudę.

Syn zmarłego (w tej roli doskonały jak zwykle Andrzej Zieliński) ma na głowie nie tylko sprawy związane z pogrzebem, ale także liczne rodzinne tajemnice… Widzowie poznają je stopniowo i bez wątpienia z coraz większym zaskoczeniem. Gdy nagle zjawia się para inspektorów z policji kryminalnej, by rozwikłać zagadkę śmierci profesora, sztuka przemienia się w klasyczną Kobrę. Czy skończy się na jednej niewyjaśnionej śmierci?

Warto przygotować się na wieczorną teatralną ucztę. Wszystko doskonale tu ze sobą współgra – intrygująca fabuła zaklęta w błyskotliwe i dowcipne dialogi stopniowo rozkwita, by wreszcie porwać oglądających bez reszty. Stworzona z niezwykłą dbałością o detale scenografia robi wrażenie bardzo naturalnej: mamy tu przecież do czynienia z profesorską willą. Wyszukana elegancja jest jak najbardziej na miejscu. Starannie dobrana obsada – jak zwykle w przypadku sztuk reżyserowanych przez Juliusza Machulskiego – daje tu z siebie wszystko i bawi do łez. Z pewnością więc warto zarezerwować sobie ten jeden wrześniowy wieczór dla „Rybki Canero”.

Autor i reżyseria: Juliusz Machulski

Zdjęcia: Krzysztof Buchowicz

Scenografia: Wojciech Żogała

Kostiumy: Ewa Machulska

Muzyka: Piotr Majchrzak

Dźwięk: Jerzy Orlecki

Obsada: Andrzej Zieliński (Ignacy Vogel), Ewa Wiśniewska (Eliza Vogel), Jan Englert (Profesor Stefan Vogel), Agnieszka Wosińska (Klara Vogel), Aleksandra Domańska (Marianna Vogel), Cezary Pazura (Bolo Lachowicz), Katarzyna Warnke (Joanna Peterko), Piotr Głowacki (Olivier Romiasz), Dawid Ogrodnik (Zenon Vogel), Bartosz Porczyk (Stanisław Katadreuffe), Maja Ostaszewska (komisarz Kaja Zaremba), Cezary Kosiński (aspirant Roch Kolski).

Na początku naszej drogi nie przeszło nam nawet przez myśl, że produkowane przez nas drzwi mogą kiedyś zagrać w teatrze. Jak widać jednak – nie ma rzeczy niemożliwych. Z niemałą ekscytacją i dumą zapraszamy więc wszystkich naszych Klientów, Partnerów i sympatyków na pełen tajemnic Teatr Telewizji „Rybki Canero” w poniedziałek 7 września o godz. 20.25 w TVP 1!

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym