PORTA z tytułem pomorskiej firmy 30-lecia

Oceń artykuł:

0%
0%

Gazeta Wyborcza Trójmiasto nagrodziła 30 firm, które w największym stopniu przyczyniły się do rozwoju gospodarki w województwie pomorskim po 1989 roku. Podczas konferencji „30-lecie przemian gospodarczych województwa pomorskiego” redakcyjna kapituła wyróżniła przedsiębiorstwa, które godnie i skutecznie reprezentują region zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Wśród nich znalazła się marka PORTA DRZWI.

PORTA z tytułem pomorskiej firmy 30-lecia

Wydarzenie w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER swoim przemówieniem otworzył marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, pełniący funkcję od 2010 roku. Z kolei Dariusz Filar, profesor Uniwersytetu Gdańskiego i były członek Rady Polityki Pieniężnej, podkreśli trzy najbardziej kluczowe zjawiska, które pozytywnie wpłynęły na rozwój pomorskiej gospodarki na przestrzeni ostatnich 30 lat. Wśród nich wymienił powstanie pierwszych prywatnych firm zaraz po okresie transformacji ustrojowej, które pokazały, że potrafią generować zyski i rozwijać swoją działalność, jednocześnie wychodząc na rynki zagraniczne. Tym samym skutecznie przyczyniają się do rozwoju nie tylko regionu, ale także gospodarki europejskiej i światowej.

W trakcie konferencyjnej debaty „Rola i wpływ biznesu na rozwój woj. pomorskiego w ostatnim 30-leciu” został poruszony wątek powstawania i rozwoju polskich marek, między innymi dzięki którym Polska jest krajem znanym w Europie i na świecie. Zwieńczeniem było podkreślenie długiej drogi jaką przeszły wyróżnione firmy od momentu powstania, poprzez pierwsze kroki stawiane w swoich branżach, aż po imponujące sukcesy, które sprawiły, że takie firmy jak miedzy innymi PORTA, dziś są uznawane za liderów rynku.  

Zwieńczeniem konferencji było oficjalne wręczenie nagród przedstawicielom 30 wyróżnionych firm. Dyplom w imieniu zarządu firmy PORTA odebrał Piotr Chodak, Kierownik ds. PR i Digital Marketingu w PORTA KMI POLAND.

Jesteśmy zaszczyceni ogromnym wyróżnieniem i dumni, że znaleźliśmy się w gronie tak wybitnych i odnoszących sukcesy przedsiębiorstw. To niesamowite uczucie, kiedy wieloletnie zaangażowanie w rozwój firmy przekłada się na rozwój całego regionu.  

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym