Porta podczas międzynarodowej Expo konferencji architektury, designu, mebli i oświetlenia

Oceń artykuł:

0%
0%
9 lutego 2015 roku odbyła się Międzynarodowa Expo Konferencja Architektury Wnętrz, Designu, Mebli i Oświetlenia. W wydarzeniu wzięło udział ponad 250 architektów i projektantów wnętrz z kraju i z zagranicy, a wśród nich 14 laureatów najważniejszych konkursów architektury i designu, takich jak: World Interior of the Year, International Hotel Design Awords, Lighting Design Awords i Red Dot Design Awards. Konferencja odbyła się w Radisson Blu Centrum Hotel w Warszawie. Byliśmy tam i my.
Porta podczas międzynarodowej Expo konferencji architektury, designu, mebli i oświetlenia

W konferencji wzięła udział Nini Andrade Silva z Portugalii, która była gościem specjalnym. Jest to jedna z wielokrotnie nagradzanych architektek na świecie. Jej projekty są niezwykle charakterystyczne, a niektórzy określają jej styl jako „nini-malizm”.

Konferencja była podzielona na trzy sesje plenarne, w czasie których swoje wystąpienia mieli znamienici architekci, designerzy kształtujący trendy, twórcy niezwykłych koncepcji architektonicznych. W czasie drugiej sesji, wystąpił Jacek Woźniak ze swoim referatem PORTA design for architects.

Ogromne zainteresowanie uczestników sesji wzbudził czynny udział naszej firmy w wyposażaniu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Koncepcja i wykonanie niestandardowych drzwi w tym budynku spotkały się z wielkim uznaniem.

W czasie wielogodzinnych spotkań, rozmów i dyskusji uczestnicy wymieniali się refleksjami na temat aktualnych trendów w tworzeniu nowoczesnych wnętrz, takich jak: biura, hotele, restauracje, centra rekreacyjno-rozrywkowe oraz budynki publiczne i mieszkaniowe.

Niektóre rozwiązania w naszej branży, które właśnie pojawiają się na świecie, jesteśmy w stanie zaimplementować w naszych produktach, co będzie ogromną korzyścią dla naszych klientów. Stworzyliśmy podstawy kolejnych kolekcji drzwi, które w przyszłości pojawią się w naszej ofercie. Z kolei my dzieliliśmy się własnymi doświadczeniami, z których z pewnością skorzystają inni uczestnicy dyskusji.

W programie konferencji były również zorganizowane warsztaty projektowania i tematyczne wystawy produktowe, w których wzięliśmy udział. Takie spotkania są zawsze bardzo inspirujące. Dzięki nim łatwiej o większe zrozumienie w branży i oczywiście o efektywniejszą współpracę.

Z kronikarskiego obowiązku trzeba też dodać, że podczas konferencji uhonorowano nagrodą projekt basenu i spa w Hotelu Castell del Hams, który znajduje się na Majorce. Projekt powstał w pracowni A2arquitectos w Hiszpanii i wyszedł spod ręki Cristiana Santandereu Uermark’a.

Zgodnie z koncepcją architektoniczną przebudowano dach istniejącego basenu, a w jego pobliżu wybudowano spa. W nowym dachu usytuowano wiele kwadratowych otworów, przez które do środka przedostaje się światło dzienne, tworzące niepowtarzalną kompozycję światła wewnątrz obiektu.

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym