PORTA partnerem Festiwalu Łódź 4 Kultur

Oceń artykuł:

0%
0%
Już we wrześniu startuje szczególna edycja Festiwalu Łódź 4 Kultur. W tym roku jego organizatorem jest Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. PORTA została sponsorem, natomiast serwis Porty „Otwórz Się Na” – jednym z partnerów medialnych tego wydarzenia. Głównym celem Festiwalu jest popularyzowanie wielokulturowego i wieloetnicznego dziedzictwa Łodzi, co jest bardzo bliskie idei otwartości, promowanej przez naszą markę.
PORTA partnerem Festiwalu Łódź 4 Kultur

Wielokulturowa Łódź

Festiwal Łódź 4 Kultur jest głęboko zakorzeniony w historii i promuje Łódź jako miasto, które od początku istnienia było i pozostaje nadal miastem wielokulturowym, współtworzonym przez Polaków, Żydów, Niemców i Rosjan.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest „Alfabet dialogu”. Większość wydarzeń odbędzie się na Starym Mieście, ale część będzie zlokalizowana w kilkunastu innych przestrzeniach Łodzi, m.in. na Polesiu czy Widzewie. Wszystkie łączy jedno – zaprezentują dorobek różnych kultur.

Co w programie?

W konferencji prasowej, podczas której ogłoszono niezwykle bogaty, interdyscyplinarny program festiwalu, brali udział włodarze miasta, organizatorzy i kuratorzy Festiwalu oraz przedstawiciele świata sztuki i mediów. Portę reprezentowali Renata Szymańska i Jakub Nowierski z Departamentu Marketingu.

Od obecnego na konferencji Krzysztofa Piątkowskiego, Wiceprezydenta Miasta Łódź przyjęli podziękowania za wsparcie tak ambitnego i ważnego projektu społecznego oraz za jego promocję na Otwórz Się Na. Program festiwalu jest już dostępny na oficjalnej stronie wydarzenia. Jest w czym wybierać – pokazy filmów, spektakle teatralne, premierowe prezentacje wielokulturowych murali, plenerowe ekspresje artystyczne, w tym instalacje oraz liczne koncerty.

Absolutnym hitem w przedsprzedaży biletów okazał się koncert „Cohen i kobiety”, poświęcony pamięci Leonarda Cohena, zaplanowany na 17 września jako koncert finałowy. Jego piosenki zaśpiewają uznane polskie wokalistki, m.in. Gaba Kulka, Ania Dąbrowska, Anita Lipnicka, Maria Peszek, Renata Przemyk i Natalia Przybysz.

Zapowiedziano też rodzinną grę miejską, a także wykłady i warsztaty o wielokulturowej Łodzi dla szkół. To wszystko podczas 10 festiwalowych dni – od 8 do 17 września. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Otwórz się na…

... inne kultury, tolerancję, na nowe wrażenia, emocje i doświadczenia. Zaplanuj wrzesień w Łodzi! Z przeprowadzonego przez firmę NEUROHM badania otwartości Polaków, którego mecenasem była PORTA DRZWI, wynika, że Polacy są coraz bardziej otwarci – także na odmienność i różnorodność. Jesteśmy pewni, że Festiwal przyciągnie tłumy. Czekamy również na Ciebie!

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym