Otwórz się na sztukę! Wyjątkowy projekt Fundacji Urban Forms w Łodzi.

Oceń artykuł:

100%
0%
Porta patronuje niezwykłemu wydarzeniu w Łodzi! W samym centrum miasta artyści współpracujący z fundacją Urban Forms tworzą wyjątkowe dzieło. Pomalują oni drzwi Porta, które zbudują ścianę Łóżkoteki, będącej częścią Transatlantyk Festivalu. Ten niecodzienny mural będzie nawiązywał do tematu przewodniego całego festiwalu, czyli do migracji.
Otwórz się na sztukę! Wyjątkowy projekt Fundacji Urban Forms w Łodzi.

Malowanie drzwi, czyli mural inny niż wszystkie

Na potrzeby festiwalu wyprodukowaliśmy ponad 70 kompletów białych, lakierowanych, stalowych drzwi, które utworzyły ściany otaczające Łóżkotekę.

Zanim artyści rozpoczęli wielką metamorfozę drzwi Porta, musieli stworzyć projekt, który będzie się wpisywał w koncepcję zaproszonego do współpracy Sebastiana Bożka. W swoich pracach wykorzystuje on rozwiązania na styku malarstwa, działań przestrzennych i instalacji. Na zbudowanym z drzwi muralu na pewno pojawi się sporo ciekawych interpretacji, ponieważ koncepcja, którą zaproponował Sebastian Bożek, wywołuje mnóstwo skojarzeń związanych z podróżą, nowym światem czy odyseją.

Praca tworzona jest każdego dnia przy ulicy Piotrkowskiej 143/145, a zakończenie projektu przewidziano na Galę Zamknięcia Transatlantyk Festiwalu, czyli na 30 czerwca. Nie możecie przegapić tego artystycznego happenigu!

TRANSATLANTYK FESTIVAL stanowi autorski projekt Jana A.P. Kaczmarka. To muzyczno-filmowy festiwal idei – otwarty i glokalny, będący artystyczną platformą do rozmów o najważniejszych problemach i wyzwaniach współczesnego świata. Częścią festiwalu jest Łóżkoteka, czyli jedno z najbardziej nietypowych i najpiękniejszych kin plenerowych w całej Europie. Porta współpracuje z Transatlantyk Festivalem od dwóch lat.

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym