Konkurs PORTA BY ME wyróżniony w raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki”

Oceń artykuł:

0%
0%
Już po raz 14. Forum Odpowiedzialnego Biznesu wydało raport na temat polskich firm zaangażowane społecznie. Mamy się czym pochwalić! Z dumą informujemy, że w tym roku firma Porta KMI Poland dołączyła do zaszczytnego grona odpowiedzialnych w biznesie, a jej działania docenione zostały w obszarze „Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej”. To ogromne wyróżnienie, które utwierdza nas w przekonaniu, że kroczymy po dobrej ścieżce!
Konkurs PORTA BY ME wyróżniony w raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki”

Porta by Me – „dziecko”, z którego jesteśmy dumni

Jest nam niezmiernie miło, że zostaliśmy docenieni przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w tak ważnym dla nas obszarze, jakim jest zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Za co otrzymaliśmy to wyjątkowe wyróżnienie? W tegorocznym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” opisano konkurs PORTA BY ME. To jedno z naszych cyklicznych przedsięwzięć, z którego jesteśmy niezwykle dumni. Od lat w Porta stawiamy na rodzimą kreatywność i wspieramy młodych designerów w rozwijaniu ich pasji. Wierzymy, że sztuka użytkowa ma wielką moc.

Właśnie dlatego stworzyliśmy autorską koncepcję konkursu PORTA BY ME skierowanego do studentów oraz absolwentów kierunków architektonicznych, technicznych i artystycznych. Każdego roku muszą się oni zmierzyć z innym tematem przewodnim, projektując skrzydła zarówno twórcze i pomysłowe, jak i ergonomiczne, a co najważniejsze – nadające się do masowej produkcji. W tym roku projektanci tworzyli projekty w odpowiedzi na hasło „Ona i On”. Oprócz nagród pieniężnych laureatom konkursu proponujemy coś znacznie istotniejszego – możliwość wdrożenia ich pomysłów do produkcji. Uważamy, że to świetna okazja na debiut przed szerszym odbiorcą.

Czym jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu?

Warto może krótko przedstawić instytucję, z inicjatywy której powstaje co roku wspomniany raport. Forum Odpowiedzialnego Biznesu to organizacja typu think tank, której głównym celem jest działanie dla zrównoważonego rozwoju społeczeństwa. To największa w Polsce instytucja zajmująca się CSR – czyli Corporate Social Responsibility, społeczną odpowiedzialnością biznesu. Specjaliści FOB inspirują biznes, który ma zmieniać świat, i starają się łączyć ludzi, którzy chcą działać na rzecz takich zmian. Do ich podstawowych zadań należy prowadzenie badań, analiz i diagnoz dotyczących społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce, śledzenie światowych trendów w dziedzinie CSR, a także obserwacja i promowanie dobrych praktyk w tym zakresie. Jak to robią? Organizują liczne wydarzenia związane z tą tematyką, prowadzą szkolenia, opracowują materiały edukacyjne… Przede wszystkim zaś wydają publikacje, które mają podsumowywać, doceniać i promować dobre praktyki polskich firm.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”

Jedną z najważniejszych takich publikacji jest wydawany cyklicznie raport, w którym znalazło się miejsce i dla naszego konkursu. Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to największy i najbardziej prestiżowy przegląd aktywności firm społecznie odpowiedzialnych w Polsce. Szeroki opis dobrych praktyk z sektora CSR poprzedzony jest krótkimi artykułami analitycznymi autorstwa specjalistów z zakresu socjologii biznesu. Publikacja ta opisuje działania firm w siedmiu obszarach: ład organizacyjny, prawa człowieka, prawa z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.

Najnowsza jego edycja prezentuje dane za rok 2015. Wnioski są dość optymistyczne – po raz kolejny padł rekord w liczbie zebranych dobrych praktyk CSR. Do przeglądu zgłoszono aż 813 różnych działań, z których 454 to akcje nowe, zaś 359 to programy długoletnie, które pojawiały się już na łamach poprzednich wydań raportu. Dostęp do publikacji FOB jest bardzo łatwy – są one zawsze udostępniane bezpłatnie w formacie pdf na stronie internetowej Forum. Wzmiankę o konkursie Porta by Me można znaleźć na stronie 115 najnowszej edycji Raportu.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasze działania na rzecz młodych projektantów zostały docenione. Możemy tylko solennie zapewnić, że nie zamierzamy spocząć na laurach i planujemy rozwijać nasz konkurs dla młodych designerów w najbliższych latach. Powoli przygotowujemy się już do kolejnej edycji Porta by Me. Szczegóły już wkrótce – śledźcie nasze aktualności!

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym