Aranżacje łazienki spa

Oceń artykuł:

100%
0%

W skrócie spa. Wyrażenie to oznacza ″zdrowie dzięki wodzie″. Niegdyś odnoszono je do miejsc biologicznej odnowy, gdzie tryskały źródła mineralne, mające dobroczynny wpływ na organizm. Teraz nie musisz nigdzie wyjeżdżać. Spa możesz mieć we własnej łazience!

1/6
Kąpiel z masażem
Kąpiel z masażem

Zastanawiając się, jak urządzić łazienkę w mieszkaniu czy domu, możesz nadać jej dodatkowe funkcje. Hydromasaż, bicze wodne, kąpiele parowe, aroma- i koloroterapia – jeśli lista takich przyjemności pod własnym dachem jest dla ciebie nadzwyczaj kusząca, opcja domowego spa na pewno spełni twoje marzenia o codziennym relaksie. 

Czerpanie przyjemności z wodnej kuracji zaczyna się od wanny. Modele wyposażone w specjalne, na ogół regulowane dysze dają liczne warianty masażu – od delikatnego i kojącego zmysły przez punktowy po intensywny i energetyzujący. Co prawda, są systemy umożliwiające zamontowanie urządzenia do hydromasażu na istniejącej wannie, jednak najlepiej wybrać model, który ma je już wbudowane. Zwykle jest on większy niż standardowa wanna i wymaga wygodnego dostępu. Ale jeśli masz ku temu warunki, nie ma się co zastanawiać!

Rozkoszny deszcz
Rozkoszny deszcz

Nawet mając zwykłą kabinę, można wymienić zamontowaną w niej baterię na specjalny panel prysznicowy, także podtynkowy. Najwygodniejsze i najbardziej intuicyjne w obsłudze są natryski sterowane elektronicznie. Dają one nawet możliwość programowania ulubionych opcji kąpieli dla każdego domownika.

Oczywiście są też dostępne zintegrowane z panelami kabiny spa, wyposażone w szereg niesamowitych funkcji. Można ulegać w nich nie tylko przyjemności masażu, lecz także aromaterapii, muzyki, a nawet świateł. Zamontowane LED-y zmieniają kolor w zależności od tego, jaki program kąpieli wybierzesz – muskanie bryzą, a może ulewny tropikalny deszcz? Chromoterapia oparta na świetle w różnych kolorach ma dodatkowo działanie kojące lub pobudzające.

Zarówno kabina, jak i wanna spa wymagają specyficznych instalacji wodno-kanalizacyjnych. Zanim się więc na nie zdecydujesz, dowiedz się, jakie ciśnienie jest wymagane do danego urządzenia, by dysze pracowały bez zakłóceń i ewentualnie jak najlepiej doprowadzić tam prąd. Istotny jest też sposób ogrzewania wody (np. przepływowy podgrzewacz ma zbyt niską moc).

W dobroczynnych oparach
W dobroczynnych oparach

Oprócz kabiny prysznicowej ze spa możesz też zainstalować saunę. To opcja polecana do domów. Zmieści się ona już w średnich rozmiarów łazience, ale prawdziwie komfortowa będzie w salonie kąpielowym lub osobnym pomieszczeniu przy łazience lub sypialni. Luksus korzystania z mokrej lub suchej kąpieli zapewniają już urządzenia o wymiarach 2 x 2 m. W ich pobliżu warto postawić wygodną leżankę czy fotel z podnóżkiem, gdyż po każdym parowym seansie zalecany jest wypoczynek.

Dobrym pomysłem jest montaż drzwi drewnianych, aluminiowych czy innych – prowadzących na zewnątrz, by w jesienno-zimowych miesiącach móc się schłodzić po kąpieli w ogrodzie. Wystarczy jednak chłodny prysznic.

Relaks w podczerwieni Fot. Ewwellness.com
Relaks w podczerwieni

Dla osób, które mają przeciwskazania do korzystania z tradycyjnej sauny, rozwiązaniem jest sauna infrared, czyli na podczerwień. Jej działanie polega przede wszystkim na rozgrzewaniu ciała bez generowania pary. Taki seans, na ogół w temperaturze do 60°C, pozwala nie tylko się zrelaksować, lecz także wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, usprawnia metabolizm i przemianę materii. Skóra oczyszcza się z toksyn, a cellulit ulega zredukowaniu.

Aranżacja łazienki spa z sauną infrared to wymarzona opcja dla wszystkich cierpiących na bóle mięśni, stawów, reumatyzm czy zaburzenia krążenia. Co więcej, nie trzeba specjalnie adaptować pomieszczenia pod jej kątem. Wystarczy zasilanie 230 V.

Mniejsze nie znaczy gorsze
Mniejsze nie znaczy gorsze

Aby cieszyć się domowym spa, wystarczy jednak zdecydować się na mniejsze sprzęty. Może to być sauna do twarzy. Taki gadżet ma budowany zbiorniczek na wodę, która po rozgrzaniu się wytwarza kłęby pary, tłocząc je do specjalnej obudowy, nad którą trzeba się pochylić. Do wody warto dodać zioła czy olejki eteryczne. Naturalne dodatki pomogą oczyścić skórę i ją nawilżyć.

Doskonałym pomysłem są też fotonowe masażery ultradźwiękowe. Dzięki emitowanym drganiom, rozgrzewaniu skóry i pobudzaniu jej komórek do pracy za pomocą ciągłych lub uderzeniowych wiązek światła, mogą być wykorzystywane do zabiegów odmładzających na twarz oraz redukujących zalegające pod skórą na brzuchu czy udach złogi tłuszczu. Fale ultradźwiękowe dodatkowo wtłaczają też w głębokie parte skóry zastosowane do zabiegu kosmetyki, dzięki czemu staje się ona doskonale nawilżona, zregenerowana i ujędrniona.

Ulgę poczujesz też, zanurzając stopy w specjalnym zbiorniku wodnego masażera. Obrotowe rolki i wydzielające się bąbelki pobudzają krążenie krwi w organizmie i relaksują mięśnie. Wbudowany niekiedy dodatkowy system promieniowania podczerwonego ma natomiast działanie stymulujące. Wypustki na dnie pojemnika zapewniają z kolei podobny efekt jak zabieg akupresury na stopy.

Siła kosmetyków
Siła kosmetyków

Warto też zadbać o dłonie, które są naszą wizytówką. Urządzenia do zabiegu parafinowego czy rękawiczki działające mocą mikroprądów sprawiają, że dłonie są wygładzone już po pierwszym takim zabiegu.

Co jeszcze relaksuje? Balsamy i mleczka do ciała o urzekających zapachach, a nawet kąpiel w zwykłej wannie z dodatkiem olejków pomarańczowego i lawendowego. Do tego kilka świec, kojąca muzyka i doskonałe samopoczucie gwarantowane!

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym