Robimy wieńce świąteczne na drzwi - zainspiruj się!

Oceń artykuł:

0%
0%

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu osób najbardziej wyjątkowy i magiczny czas w roku. Na wspaniałą atmosferę wpływa choćby fantazyjnie udekorowane drzewko, zapach piernika i innych domowych wypieków, blask świątecznych lampek, a także bożonarodzeniowe szaleństwo zakupów. W tym szczególnym czasie, warto zadbać także o piękne przystrojenie domu. Możesz pokusić się o samodzielne przygotowanie ozdób choinkowych np. z plasterków cytrusów, a także dekoracji na świąteczny stół. Efektowną dekoracją domu, może być również wianek świąteczny na drzwi. Jak go zrobić? Garść inspiracji znajdziesz w tym artykule!

Robimy wieńce świąteczne na drzwi - zainspiruj się!

Wieńce na drzwi – kupić czy zrobić?

Bożonarodzeniowe wieńce na drzwi bez problemu można kupić w sklepach. Nic jednak nie daje takiej satysfakcji, jak własnoręcznie zrobiona dekoracja, do stworzenia której wkłada się przede wszystkim swój pomysł i kreatywność. Angażując do pomocy dzieci oraz najbliższych możemy wyczarować świetną zabawę i zapewnić sobie mile spędzony czas w rodzinnym gronie. Wbrew pozorom, taki wianek świąteczny na drzwi nie jest trudny do zrobienia – potrzebna jest przede wszystkim głowa pełna pomysłów oraz kilka elementów, które można kupić w sklepach lub znaleźć w lesie.

Wystarczą 2-3 godziny, a efekt będzie Ci towarzyszył przez całe tegoroczne święta!

mama i córka robią razem świąteczny wieniec

Konkurs na najpiękniejszy świąteczny wieniec

Wszystkich miłośników własnoręcznie robionych świątecznych wianków na drzwi zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie. Jeśli takie dzieło zawisło już na Twoich drzwiach (lub dopiero przymierzasz się do jego wykonania), koniecznie podziel się zdjęciem Twojego wianka w komentarzu pod postem na Instagramie lub Facebooku Porta. Obserwuj uważnie nasze profile w Social Media – konkurs rusza niebawem! Ze zgłoszeń na Instagramie oraz Facebooku wybierzemy trzy najciekawsze, które zostaną nagrodzone voucherami niespodziankami. Szczegóły i regulamin konkursu niebawem na naszych kanałach Social Media. Zapraszamy!

wieniec świąteczny

Jak zrobić świąteczny wianek na drzwi?

Przygotowania bożonarodzeniowego wianka na drzwi zacznij od zrobienia obręczy dowolnej wielkości, która będzie bazą. Wykorzystaj do tego np. elastyczne gałązki brzozy lub pachnące gałązki świerku, jodły czy innych iglaków. Do zrobienia podstawy świetnie nadaje się również rattan, wiklina czy odpowiednio docięty styropian.

cięcie wstążki do wieńca

Ucięte gałązki zaplataj ze sobą, następnie zaginaj delikatnie w łuk i związuj sznurkiem. Jeśli chcesz, aby wieniec był okazalszy, doklej w poszczególnych miejscach pojedyncze gałązki. Aby kompozycja nabrała więcej barw, skorzystaj np. z owoców jarzębiny. Zanim przejdziesz do kolejnych etapów robienia bożonarodzeniowego wianka na drzwi, koniecznie przewiąż podstawę sznurkiem, przezroczystą żyłką lub ozdobną tasiemką w wybranym kolorze. Dzięki temu zyskasz pewność, że dekoracja będzie stabilna i trwała.

Wskazówka

Zwykłe gałązki w wieńcu wydają Ci się zbyt nudne? Pomaluj je srebrną farbą lub pokryj sztucznym śniegiem w sprayu!

 

wieniec świąteczny z białym sprayem


Wieńce na drzwi – czym udekorować?

Kolejnym etapem przygotowywania bożonarodzeniowego wianka na drzwi, jest ozdabianie. Czy wieńce na drzwi mogą być dekoracją w określonym stylu? Jak najbardziej! To od Ciebie i tego, po jakie dodatki sięgniesz zależy, czy będzie bardziej klasyczny, czy nowoczesny.

Klasyczny wieniec na drzwi

W klasycznych wieńcach króluje zielono-czerwona kolorystyka oraz gałęzie krzewów iglastych. Nie brakuje też wspomnianych już gałązek z owocami jarzębiny, szyszek, kasztanów i żołędzi. Do dekoracji klasycznego wieńca na drzwi, możesz użyć również:

  • suszonych plasterków cytrusów,
  • lasek cynamonu,
  • orzechów laskowych lub włoskich (w łupinach),
  • jutowej wstążki.

Do przymocowania poszczególnych ozdób wykorzystaj pistolet do klejenia na gorąco, metalowe druciki w zielonym kolorze lub nitkę.

robienie wieńca świątecznego

Nowoczesny wieniec na drzwi

Bożonarodzeniowy wieniec w nowoczesnym wydaniu? Czemu nie! Pamiętaj jednak, by w tym przypadku dekoracja była pełna przepychu i elegancji. Do zrobienia podstawy wykorzystaj wiklinę i wpleć lub przyklej do niej (za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco) gałązki przyprószone sztucznym śniegiem, białe pióra oraz lśniące bombki w tym samym kolorze. W bożonarodzeniowych wiankach na drzwi, świetnie sprawdzają się również połyskujące łańcuchy, lampki LED na baterie czy kryształowe ozdoby choinkowe. Aby dodać nieco koloru, wystarczy, że przykleisz do wieńca szeroką kokardę w czerwonym, granatowym lub złotym kolorze.

Wskazówka

Zanim zaczniesz przyklejać poszczególne ozdoby do swojego wieńca, najpierw ułóż je na nim, by mieć pewność, że finalny efekt będzie dla Ciebie zadowalający. Dopiero potem przejdź do klejenia dekoracji lub mocowania ich drucikami.

 

choinka i śwąteczne ozdoby

Bożonarodzeniowy wianek na drzwi i nie tylko

Na tej samej zasadzie, co bożonarodzeniowy wianek na drzwi, możesz przygotować mniejszy wianek (lub kilka) – do zawieszenia nad kominkiem lub w oknie. Niewielki wianek będzie także piękną ozdobą świątecznego stołu zwłaszcza, jeśli w jego środku umieścisz pachnące świece. Pamiętaj jednak, by postawić je na niewielkim spodku, ponieważ spływająca stearyna może ubrudzić obrus.

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym