Personalizacja i nowoczesność. Poznaj najmodniejsze drzwi 2018 roku

Oceń artykuł:

100%
0%

Drzwi wewnętrzne mogą być ozdobą mieszkania. Jednak które wybrać? TOP KOLEKCJE to wyselekcjonowana grupa modeli, które są najczęściej wybierane przez architektów oraz wykorzystywane w popularnych programach telewizyjnych, np. emitowanych na TVN „Domowych rewolucjach” – programie Doroty Szelągowskiej. W jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej? I z jakim stylem je łączyć? Zapraszamy do lektury naszego przewodnika.

Personalizacja i nowoczesność. Poznaj najmodniejsze drzwi 2018 roku Fot. Decoroom / Porta VECTOR Premium

Styl nowoczesny

Doskonałym przykładem tego nurtu jest niemiecka szkoła designu Bauhaus, gdzie wszystkie meble oraz ozdoby charakteryzują się prostotą oraz funkcjonalnością. Wnętrza nowoczesne to jasne barwy, dużo przestrzeni, a jeśli chodzi o ozdoby – tryumf jakości nad ilością. Popularnym dodatkiem nowoczesnych wnętrz w 2018 r. są futurystyczne lampy o fantazyjnych kształtach, na które pozwala technologia LED.

Idealnym uzupełnieniem nowoczesnego wnętrza będą drzwi Porta VECTOR Premium. Charakteryzuje je minimalizm oraz trwałość. Na dodatek, decydując się na zakup tych drzwi, możemy sobie pozwolić na dużą dowolność w wyborze rozmiaru, koloru oraz zdobień w postaci frezowanych wzorów na powierzchni drzwi. Nic więc dziwnego, że zostały bohaterem kilku odcinków programu "Domowe Rewolucje" na HGTV Home & Garden oraz TVN.

Porta VECTOR Premium model E_2 (002) Porta VECTOR Premium

Dla miłośników drewna dobrym wyborem będzie kolekcja Porta KONCEPT. Różnorodność kolorów i rodzajów pokryć syntetycznych i naturalnych pozwoli poprzez drzwi podkreślić styl nowoczesny.

Styl skandynawski

Bardzo pożądany w nim jest minimalizm, ale to nawiązania do natury czynią ten styl naprawdę wyjątkowym. Skandynawowie szczycą się ekologicznym podejściem do życia, nawet energię elektryczną pozyskują przede wszystkim z odnawialnych źródeł. Imitacje drewna, rośliny doniczkowe, a także lampy – nie powinno ich zabraknąć. W 2018 r. popularnym dodatkiem tego stylu są ozdobne misy i wazony wykonane z kamionki.

Ze stylem skandynawskim idealnie współgrają drzwi Porta BALANCE, zwłaszcza w kolorze Sosna Norweska czy Dąb Skandynawski. Oba kolory występują w okleinie, która w wyglądzie i w dotyku przypomina drewno. Dzięki konstrukcji ramiakowej, wykonanej z wielowarstwowej klejonki drewnianej, drzwi są niezwykle trwałe. Modele przeszklone, wyposażone w bezpieczne szyby hartowane, wpuszczą do wnętrza dodatkowe światło, które odgrywa dużą rolę w stylu skandynawskim. Styl skandynawski, za jasne kolory ścian, proste meble oraz dominujące w pomieszczeniach drewno, upodobała sobie również Dorota Szelągowska. W jej programie można zobaczyć wiele realizacji inspirowanych stylem Północy.

PortaBALANCE_A0_podwojne_perfect3dDabSkandynawski_oscPS_klamkaArris_arn_Porta_RN Porta BALANCE

Styl minimalistyczny

Hasło Bauhausu "mniej znaczy więcej" to idealna charakterystyka stylu minimalistycznego. Mała liczba sprzętów, mebli i dodatków sprawia, że zwracają one na siebie większą uwagę. Aranżacje powinny być więc dopracowane w najdrobniejszym detalu. Wbrew niektórym opiniom, nie jest to wcale styl zimny i nieprzyjazny. Jeśli podczas obserwowania wnętrza mamy wrażenie pustki, oznacza to, że podczas jego projektowania popełniliśmy błąd. Ostatnimi czasy bardzo popularny w minimalizmie jest styl sabi rodem z Dalekiego Wschodu. Polega on na korzystaniu z materiałów, które dotyka upływ czasu – drewna, wikliny, ceramiki, czy na przykład ręcznie wyplatanych koców.

Minimalistyczny wystrój podkreślą gładkie powierzchnie, będące znakiem szczególnym kolekcji Porta CPL. Jest to wyjątkowe pokrycie odporne na wilgoć i ścieranie. Drzwi dostępne są zarówno w kolorach drewna, jak i w kolorze antracytu czy betonu. 

Styl klasyczny

Wszystkim, którym kojarzy się on z rutyną i nudą, trzeba szybko coś wyjaśnić – klasyka może być niezwykle różnorodna. Przede wszystkim mamy dużą dowolność w wyborze materiałów i kolorów. Dzięki temu, zestawiając kontrastujące ze sobą barwy i materiały, stworzymy wnętrza dynamiczne i pełne życia. W stylu klasycznym gorącym trendem 2018 r. są ozdoby wykonane z mosiądzu. Dzięki nim dodajemy wnętrzom szlachetności. Mosiężne elementy są również niezwykle trwałe. 

Do klasycznego wnętrza pasują drzwi Porta DECOR. Duży wybór oklein pozwoli dostosować drzwi do każdego pomysłu na wystrój pomieszczenia. Wśród oklein na szczególną uwagę zasługuje Portaperfect 3d. Jest ona bardzo wytrzymała, w dodatku przypomina naturalne drewno.

Styl rustykalny

Królują tu odcienie brązu i zieleni. Drewno, czerwona cegła oraz dużo roślinności – wnętrze rustykalne jest pełne życia. Jeśli posiadamy stare sprzęty z elementami drewna i metalu (skrzynie, maszyny do szycia) możemy je wykorzystać w charakterze mebli. Coraz modniejsze w stylu rustykalnym są elementy egzotyczne – drewniane figurki zwierząt, rośliny rodem z Afryki, wielokolorowe dywany oraz obrusy. Tradycyjny rustykalny design wyraźnie zmierza w kierunku stylu Urban Jungle, w którym modne są tu kolory natury – ziemisty brąz, zieleń oraz szarość, gdzieniegdzie przecięta połyskiem metalu. W tym przypadku sprawdzą się drzwi Porta VERTE HOME. Podobnie jak w stylu klasycznym, najlepszym wyborem będzie okleina Portaperfect 3d o wyglądzie naturalnego drewna.

Styl glamour

Wyróżnia go blask i zmysłowość. Bywa nazywamy stylem pałacowym, gdyż jego znakiem szczególnym są welurowe oraz aksamitne tkaniny, a kolorami – fiolet (kolor numer jeden 2018 r.) oraz królewska czerwień. Coraz modniejszym elementem tego stylu są kolorowe świece zapachowe. Dodają elegancji i mogą sprawić, że design glamour oczaruje gości również zapachem.

Co ciekawe, akurat drzwi nie powinny szczególnie odwracać uwagi od otoczenia, dlatego model Porta FOCUS Premium w kolorze białym będzie tu dobrym pomysłem. Pokrywa je farba akrylowa UV, która chroni drzwi przed ścieraniem się i starzeniem spowodowanym m.in. działaniem promieni słonecznych.

To, w jaki sposób urządzamy wnętrza w naszych domach i mieszkaniach, mówi wiele o nas samych. Dlatego planując ich wystrój, wybierzmy drzwi, które będą dobrze współgrać z wybranym przez nas stylem. Stworzymy w ten sposób wyjątkowe wizualnie i funkcjonalnie pomieszczenia, w których po prostu dobrze będzie nam się mieszkać.

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym