Klasyka czy minimalizm? Poznaj nowości Porta.

Oceń artykuł:

0%
0%

Gdy zechcieć zastanowić się nad trendami, które rządzą dzisiaj w niemal każdej dziedzinie naszego życia, trzeba się zgodzić, że dwa z nich zdecydowanie dominują i ścierają się ze sobą na co dzień. Pierwszy z nich to nowoczesny, funkcjonalny i niezwykle elegancki minimalizm – modny dziś tak w życiu codziennym, jak i w sztuce. Z drugiej strony bardzo mocno trzyma się klasyka, nieustannie pociągająca dla tych osób, którzy cenią ponadczasowość i tradycyjną harmonię. Te dwa popularne style zdecydowanie dominują dzisiaj także w aranżacji wnętrz. Aby odpowiednio dopasować drzwi wewnętrzne zarówno do stylistyki klasycznej, jak i do minimalistycznej, stworzyliśmy nowe kolekcje: Porta HARMONYPorta BALANCE i Porta DESIRE.

Klasyka czy minimalizm? Poznaj nowości Porta.

Minimalizm Porta DESIRE

Surowy i prosty styl minimalistyczny ma ogromny wpływ na optyczne wrażenie przestronności wnętrza. To więc doskonała propozycja dla małych mieszkań: proste dodatki i oszczędność detali będą w stanie optycznie powiększyć każde pomieszczenie, zwłaszcza, jeśli zaaranżujemy je w jasnych kolorach. Porta DESIRE to kolekcja idealna do tego typu wnętrz. Prosta i surowa forma drzwi, które pokryte są białym satynowym lakierem, z całą mocą podkreśla ich unikalny, jedyny w swoim rodzaju styl.

Minimalizm w wystroju wnętrz to przede wszystkim gładkie meble, jasne kolory, geometryczne wzory, a także duże okna. Nowoczesny styl minimalistyczny stawia też na swobodę i oszczędność (choć nie w jej wersji purytańskiej). Elegancki design drzwi z serii Porta DESIRE stanowi ich idealne dopełnienie. Gładka jak lustro powierzchnia lakieru powstała dzięki zaawansowanej technologii lakierowania UV.

Aby jeszcze bardziej podkreślić ich nowoczesność, w kilku modelach zaproponowaliśmy intarsje w kolorze srebrnym. Do drzwi Porta DESIRE idealnie pasują ościeżnice Porta SYSTEM ELEGANCE oraz Porta LEVEL. By dopełnić dzieła, możesz również dobrać do nich również akcesoria - zamek z czołem o srebrnym lub złotym połysku na klucz zwykły, z blokadą łazienkową lub dopasowany pod patent.

Klasyczne Porta BALANCE

Nie wszyscy jednak cenią sobie nowoczesność i proponowane przez nią rozwiązania aranżacyjne. Jeśli nade wszystko liczy się dla Ciebie ponadczasowość, postaw na klasyczne wnętrze. Taki wystrój mieszkania jest elegancki, przytulny i nigdy nie wyjdzie z mody.

Z potrzeby połączenia klasyki z dyskretną elegancją zaprojektowaliśmy kolekcję Porta BALANCE. To 11 różnych modeli, wśród których odpowiednią propozycję dla siebie znajdzie każdy domator ceniący sobie tradycję i gustowne wykończenia.

Trzeba przy tym pamiętać, że określenie klasyczny w żadnym wypadku nie jest wyrazem bliskoznacznym dla słowa nudny. Wśród proponowanych przez PORTA DRZWI modeli prócz prostych drzwi wypełnionych płyciną znajdziesz też skrzydła szklone szybą hartowaną. Szyby matowe zapewniają komfort i swobodę, poczucie prywatności, a jednocześnie doskonale doświetlą pomieszczenie.

Bogactwo i różnorodność Porta BALANCE pozwalają na wykorzystanie jej w prawie każdym pomieszczeniu. Dwie palety kolorystyczne (okleina Portasynchro 3D i Portaperfect 3D) z pewnością pozwolą wybrać Ci odcień najlepiej komponujący się z Twoim wnętrzem

Porta HARMONY

Choć klasyka i minimalizm zdają się ze sobą konkurować, możliwe jest ich całkiem harmonijne współistnienie w jednej aranżacji. Przygotowana przez nas kolekcja Porta HARMONY w stylowy, wysmakowany sposób komponuje klasyczne wzornictwo z nowoczesnymi rozwiązaniami. Cechą charakterystyczną tej kolekcji okazuje się harmonia kształtów i stylów. Tajemnica kryje się w detalach…

Drzwi w okleinie Portaperfect 3D stanowią gwarancję wytrzymałości, a przy tym są niezwykle estetyczne. Ich symetria i proporcje świetnie wpisują się zarówno w klasyczny styl, jak i w nowoczesny design. Wśród dostępnych wzorów znalazły się m.in. Dąb Skandynawski, Dąb Klasyczny, ale i wiele innych. Równie popularna okleina Portasynchro 3D oprócz wymienionych gatunków Dębu oferuje też nowość – Dąb Syberyjski.

Nie łamiąc zasad stylu klasycznego, możemy zaakcentować nowoczesność wnętrza przy pomocy odpowiednich dodatków. Trafny wybór drzwi stanowi tu jednak niezbędną podstawę – warto więc dokładnie go przemyśleć.

Okleiny Portaperfect 3D i Portasynchro 3D

Więcej informacji o nowych kolekcjach możecie znaleźć w katalogu produktów Porta - http://www.porta.com.pl/do-pobrania

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym