Jak zadbać o swoją prywatność? Wybieramy drzwi do gabinetu

Oceń artykuł:

50%
50%

Urządzanie własnego mieszkania to kwestia bardzo indywidualna. Każdemu chodzi przecież o coś innego, dlatego trudno znaleźć jeden przepis na idealny aranż. Bardzo często zdarza się jednak, że właściciele lokali, zwłaszcza młodzi ludzie, postanawiają przenieść obowiązki zawodowe do domowych pieleszy.

Jak zadbać o swoją prywatność? Wybieramy drzwi do gabinetu Porta NOVA

Oczywiście, to nic trudnego – każde nowoczesne mieszkanie w bloku może mieć wydzielony gabinet, idealny do wykonywania codziennych zadań służbowych. Istnieje przecież coś takiego, jak praca zdalna, która robi się w naszym kraju coraz bardziej popularna.

Pozostają też specjaliści, potrzebujący podczas pracy ciszy oraz spokoju – graficy, architekci, programiści czy kompozytorzy. To właśnie oni powinni wiedzieć, co zrobić, by pokój doskonale spełniał funkcję odrębnego gabinetu.

Które drzwi zapewnią ciszę i… względny spokój?

Jednym z największych problemów w pomieszczeniu, jakie wybieramy na nasz domowy gabinet jest hałas, dochodzący z reszty mieszkania. Jak wyciszyć pokój? Kluczową kwestią okaże się na pewno dobór drzwi. 

Przede wszystkim, trzeba koniecznie zdecydować się na model pełny, bez przeszkleń, by możliwie w jak największym stopniu uniemożliwić przepuszczanie dźwięków z zewnątrz. 

Najlepsze wyciszanie drzwi gwarantuje odpowiedni materiał wypełniający, czyli płyta wiórowa lub wiórowa otworowa. W naszej ofercie polecamy chociażby kolekcje Porta RESISTPorta LINE lub Porta FOCUS. 

Drzwi dźwiękoszczelne - profesjonalne wyciszanie

Gdy planujesz prowadzić w domu firmę i wiesz, że będziesz systematycznie organizować spotkania biznesowe, najlepiej od razu postaw na profesjonalne drzwi akustyczne 42 dB. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym (w tym specjalnym uszczelkom), zyskasz pełnię komfortu i gwarancję poufności podczas prowadzonych rozmów. 

Podłoga i ściany też są ważne

Jeśli dalej zastanawiasz się, jak wyciszyć pokój, zwróć uwagę również na podłogi oraz ściany. Na podłożu warto zastosować podkład, wykonany chociażby z poliuretanu i gumy albo piankową matę wyciszającą. Trzeba jednak najpierw sprawdzić, do jakich posadzek się nadaje.

Na ścianach warto natomiast zainstalować specjalne piankowe panele tłumiąco-rozpraszające. Wtedy wyciszanie drzwi pokojowych będzie jednym z koniecznych kroków, które w połączeniu na pewno pozwolą osiągnąć zamierzony efekt. Bez wątpienia odczujesz wówczas różnicę, a bawiące się dzieci, szczekający pies czy telewizor, włączony w sąsiednim pokoju, wreszcie przestaną mieć znaczenie. Wtedy skupisz się na pracy na sto procent.

Oceń artykuł:

50%
50%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym