Jak sprawdzić poprawność montażu drzwi?

Oceń artykuł:

57%
43%

Wybór modelu drzwi zewnętrznych, czy wewnętrznych, to jedna z kluczowych decyzji, jaką trzeba podjąć, urządzając mieszkanie. Styl, kolor czy deseń drzwi bardzo często  determinują pozostałe elementy wyposażenia i wystroju wnętrza, toteż warto dobrze przemyśleć ich zakup. Wybór odpowiedniego modelu to jednak dopiero połowa sukcesu. Równie ważny jest prawidłowy montaż drzwi. To właśnie profesjonalny i bezpieczny montaż pozwala cieszyć się skrzydłami PORTA DRZWI przez długie lata. Jak sprawdzić, czy wszystko zostało wykonane tak, jak należy, nie będąc specjalistą? Podpowiadamy, na co musisz zwrócić uwagę przed podpisaniem protokołu odbioru drzwi wewnętrznych.

Jak sprawdzić poprawność montażu drzwi?

Przed montażem – oceń stan techniczny drzwi

Dokładne oględziny dostarczonych skrzydeł drzwiowych i ościeżnic to pierwsza rzecz, którą należy zrobić przed rozpoczęciem montażu. Chodzi tu o ocenę stanu drzwi pod kątem uszkodzeń mechanicznych, takich jak rysy, wgniecenia czy zbicia narożników. Tego typu usterki najczęściej powstają w czasie transportu i bywają widoczne jeszcze przed rozpakowaniem drzwi. Podczas dokładnych oględzin, nie sposób ich przeoczyć. Wszystkie mechaniczne uszkodzenia i pomyłki powinny być wyłapane przed montażem drzwi, ponieważ po montażu nie jest już możliwe dochodzenie roszczeń z tytułu gwarancji. Dokładne oględziny to standard Autoryzowanych Grup Montażowych.

Po montażu – na co zwrócić uwagę?

Jeśli po szczegółowej kontroli stan techniczny drzwi okazał się nienaganny i udało się je zamontować, należy wykonać kilka prostych czynności, by sprawdzić, czy montaż drzwi został wykonany prawidłowo. Co jest najważniejsze? Możesz posiłkować się naszą check-listą:

1.    Bardzo ważne, szczególnie w drzwiach łazienkowych, jest odpowiednie zabezpieczenie ościeżnicy przed wilgocią. Zobacz, czy na krawędzi ościeżnicy z podłogą został umieszczony silikon. Stworzona w ten sposób izolacja pozwoli uniknąć w przyszłości nieprzyjemnego w skutkach odklejenia okleiny lub zawilgocenia produktu .

2.    Koniecznie zamknij i otwórz skrzydło drzwiowe, sprawdzając przy tym, czy nie ociera się o podłogę lub elementy ościeżnicy. Czasem wystarczy drobna regulacja na zawiasach.

3.    Sprawdź, czy ościeżnica została zamontowana w pionie. Nie wiesz, jak to zrobić? Otwórz drzwi, zatrzymując je w kilku miejscach. Jeśli nie będą się same dalej otwierać lub zamykać, to znaczy, że montaż został przeprowadzony prawidłowo. Profesjonalny montażysta wykonuje taką weryfikację na każdym etapie montażu za pomocą poziomicy.

Zwróć uwagę na klamkę. Powinna poruszać się bez problemu i działać swobodnie. Jeżeli wyczujesz opory, oznacza to, że prawdopodobnie okucie zostało zamontowane pod kątem. To poważna usterka, która w dłuższej perspektywie może prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń zamka.
Po uważnym przyjrzeniu się wszystkim tym elementom obejrzyj również same skrzydła. Sprawdź, czy nie ma na nich rys, wgnieceń lub innych uszkodzeń, które mogły powstać podczas montażu – zdarza się to rzadko, ale nie można tego wykluczyć.

Co robić, gdy zauważysz usterkę?

Jeśli coś jest nie tak, bez wahania wpisz to do protokołu odbioru drzwi. Dzięki temu będą możliwe ustalenia z profesjonalnym montażystą, by poprawić ewentualne usterki. Chcesz zminimalizować ryzyko błędów i niedoróbek? Powierz montaż swoich drzwi Autoryzowanej Grupie Montażowej Porta. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że skrzydła zostaną zamontowane poprawnie, zgodnie ze wszystkimi naszymi zaleceniami i standardami i będą Ci doskonale służyć przez wiele, wiele lat.

zdjecie4320

Prawidłowy montaż drzwi – skorzystaj z wyszukiwarki autoryzowanych monterów

Doświadczonych specjalistów, którzy doskonale poradzą sobie z prawidłowym montażem drzwi wewnętrznych lub zewnętrznych, można znaleźć na naszej stronie korzystając z wewnętrznej wyszukiwarki. To właśnie tam, bez problemu znajdziesz fachowców z Twojej okolicy, którzy profesjonalnie zajmą się montażem wybranych przez Ciebie drzwi. Warto przy tym dodać, że decydując się na skorzystanie z takiej usługi, zyskujesz dodatkowe przywileje. W przypadku montażu przeprowadzonego przez Autoryzowaną Grupę Montażową okres gwarancji, którą objęte są skrzydła PORTA DRZWI, wydłuża się bowiem aż o 24 miesiące i trwa 5 lat. Dodatkowo, kupując drzwi wraz z montażem, obniża się automatycznie stawka VAT – z 23% na 8%. Nie wahaj się więc i sięgnij po sprawdzone rozwiązanie.

zdjecie4321

 

Bezpieczny montaż – jak powinien wyglądać?

Bezpieczeństwo fachowców i domowników podczas montażu drzwi jest bardzo ważne. Jak powinien wyglądać prawidłowy montaż drzwi zewnętrznych lub wewnętrznych? Poniżej najważniejsze aspekty bezpiecznego montażu, o których zawsze pamiętają fachowcy z autoryzowanych ekip montażowych polecanych przez markę PORTA DRZWI.

  • Jeśli któryś z domowników przebywa na kwarantannie, należy ustalić nowy termin wizyty monterów.
  • Podczas montażu, w mieszkaniu powinni być jedynie fachowcy. Jeśli jest to niemożliwe, trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości (ok. 2 metrów).
  • Członkowie ekipy montażowej zawsze są wyposażeni w środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki, płyn antybakteryjny).
  • Domownicy powinni korzystać ze środków ochrony osobistej, szczególnie w przypadku bezpośredniego kontaktu z ekipą, np. podczas odbioru prac.

Jeśli przed montażem pojawią się jakieś wątpliwości, można kontaktować się z infolinią techniczną, która jest czynna pod numerem telefonu: 58 333 12 13, od poniedziałku do piątku, między 8-20.

Oceń artykuł:

57%
43%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym