Jak sprawdzić poprawność montażu drzwi?

Oceń artykuł:

67%
33%
Odpowiedni wybór drzwi to jedna z kluczowych decyzji w procesie urządzania mieszkania. Ich styl, kolor i deseń często determinują pozostałe elementy wyposażenia i wystroju wnętrza, toteż warto dobrze przemyśleć ich zakup. Stylowe drzwi wysokiej jakości to jednak nie wszystko. Jeśli bowiem zostaną źle zamontowane, nie będą służyć Ci tak, jak powinny. Prawidłowy, profesjonalny montaż pozwala cieszyć się skrzydłami PORTA DRZWI przez długie lata. Jak sprawdzić, czy wszystko zostało wykonane tak, jak należy, nie będąc specjalistą? Podpowiadamy, na co musisz zwrócić uwagę przed podpisaniem protokołu odbioru drzwi wewnętrznych.
Jak sprawdzić poprawność montażu drzwi?

Przed montażem – oceń stan techniczny drzwi

Pierwsze, co powinieneś zrobić, to obejrzeć dostarczone Ci skrzydła drzwiowe pod kątem uszkodzeń mechanicznych typu rysa, wgniecenia, zbicia narożników itp. (są najczęstsze wady transportowe). Spokojnie – jeśli coś będzie nie tak, z pewnością to zauważysz: to usterki, które trudno przeoczyć przy dokładnych oględzinach. Taka kontrola jakości jest niezwykle ważna. Dlaczego? Przystąpienie do montażu drzwi z takimi wadami sprawi, że nie zostaną one objęte gwarancją. Lepiej więc przyjrzeć im się bardzo uważnie, by móc zareagować, nim będzie na to za późno.

Po montażu – na co zwrócić uwagę?

Jeśli po szczegółowej kontroli stan techniczny drzwi okazał się nienaganny i udało się je zamontować, należy wykonać kilka prostych czynności, by sprawdzić, czy montaż został wykonany prawidłowo. Co jest najważniejsze? Możesz posiłkować się naszą check-listą:

  1. Na początku zobacz, czy silikon pod ościeżnicą nie został pominięty. Ościeżnica powinna być zabezpieczona przed wilgocią od spodu i do wysokości cokołu. Dlaczego to ważne? Taka izolacja pozwoli uniknąć w przyszłości nieprzyjemnego w skutkach odklejenia lub spuchnięcia płyty.
  2. Co potem? Zamknij i otwórz skrzydło drzwiowe - sprawdź, czy nie ociera o podłogę lub elementy ościeżnicy. Może wymagać regulacji na zawiasach.
  3. W następnym kroku powinieneś sprawdzić, czy ościeżnica została zamontowana w pionie. Nie wiesz, jak to zrobić? Otwórz drzwi, zatrzymując je w kilku miejscach. Jeśli nie będą się same dalej otwierać lub zamykać, to znaczy, że montaż został przeprowadzony prawidłowo. Taki test możesz również wykonać za pomocą poziomicy, którą ma przy sobie każdy profesjonalny montażysta.
  4. Później koniecznie zmierz przekątne – od lewego górnego rogu ościeżnicy do dolnego prawego i odwrotnie. Jeśli są sobie równe, wszystko jest w porządku. W przeciwnym razie drzwi będą podatne na wypaczenia.
  5. Następnie zwróć uwagę na klamkę. Czy działa swobodnie? Powinna poruszać się bez problemu. Jeżeli wyczujesz opory, oznacza to, że prawdopodobnie okucie zostało zamontowane krzywo. To poważna usterka, która w dłuższej perspektywie może prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń zamka.
  6. Po uważnym przyjrzeniu się wszystkim tym elementom obejrzyj również same skrzydła. Sprawdź, czy nie ma na nich rys, wgnieceń lub innych uszkodzeń, które mogły powstać podczas montażu – zdarza się to rzadko, ale nie można tego wykluczyć.

Co robić, gdy zauważysz usterkę?

Jeśli coś jest nie tak, bez wahania wpisz to do protokołu odbioru drzwi. Dzięki temu profesjonalny montażysta zjawi się w Twoim domu, by poprawić ewentualne usterki. Chcesz od razu zminimalizować ryzyko błędów i niedoróbek? Powierz montaż swoich drzwi polecanej przez PORTA DRZWI Autoryzowanej Grupie Montażowej. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że skrzydła zostaną zamontowane poprawnie, zgodnie ze wszystkimi naszymi zaleceniami i standardami i będą Ci doskonale służyć przez wiele, wiele lat.

zdjecie4320

Gdzie znaleźć takich doświadczonych specjalistów? Na stronie www.dobrymontazysta.pl zgromadzona została obszerna baza fachowców. Bez problemu wyszukasz tam ekspertów z Twojej okolicy, którzy profesjonalnie zajmą się montażem wybranych przez Ciebie drzwi. Warto tu może dodać, że decydując się na skorzystanie z takiej usługi, zyskujesz dodatkowe przywileje. W przypadku montażu przeprowadzonego przez Autoryzowaną Grupę Montażową okres gwarancji, którą objęte są skrzydła PORTA DRZWI, wydłuża się bowiem aż o 24 miesiące i trwa 5 lat. Nie wahaj się więc i sięgnij po sprawdzone rozwiązanie.

zdjecie4321

 

Oceń artykuł:

67%
33%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym