Drzwi zewnętrzne z szybą – czy są bezpieczne?

Oceń artykuł:

0%
0%

Drzwi wejściowe do domu z szybą to prosty sposób na pozbycie się z konstrukcji domu architektonicznej nudy. Takie rozwiązanie efektownie się prezentuje i bez trudu przyciąga wzrok, ale to nie wszystko. Drzwi zewnętrzne z szybą mogą mieć przy tym praktyczne zastosowanie, np. doświetlić przedpokój lub optycznie powiększyć wnętrze. Jednak, czy drzwi wejściowe z szybą są bezpieczne? Nasz artykuł pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości!

Drzwi zewnętrzne z szybą – czy są bezpieczne?

Drzwi wejściowe z szybą a bezpieczeństwo

Wbrew pozorom, drzwi zewnętrznych do domu z wmontowanym w skrzydło przeszkleniem wcale nie tak łatwo naruszyć. Co więcej, ich konstrukcja jest na tyle solidna, że zapewnia taki sam poziom bezpieczeństwa, jak konstrukcja tradycyjnych drzwi. Wszystko dlatego, że do produkcji drzwi zewnętrznych z szybą wykorzystuje się szkło hartowane i laminowane, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo również – na zmiany temperatur.

Tajemnicą trwałości drzwi zewnętrznych z szybą jest konstrukcja pakietów szybowych, które stanowią trzon szyby w drzwiach. Wspomniane pakiety szybowe składają się z co najmniej dwóch warstw szkła. To powoduje, że stanowią solidną barierę przed niechcianymi gośćmi. Bariera ochronna szkła często jest dodatkowo wzmacniana, a wszystko dzięki wypełnieniu przestrzeni między poszczególnymi warstwami szkła argonem. To działanie również pozytywnie wpływa na wytrzymałość drzwi.

Warto przy tym dodać, że projektanci drzwi wejściowych do domu z szybą zawsze dbają o to, by konstrukcja drzwi zapewniała nie tylko odpowiednie zabezpieczenie przed włamaniem, ale też była na tyle solidna, by uchronić się przed różnego rodzaju uszkodzeniami. Nawet gdy dojdzie do rozbicia szyby, poszczególne kawałki szkła nadal będą ze sobą związane, co z kolei znacznie utrudni, a często wręcz uniemożliwi ewentualne otwarcie drzwi.

SteelSafeRC3_C1

drzwi z kolekcji STEEL SAFE

Drzwi wejściowe zewnętrzne z szybą – designerski hit

Drzwi wejściowe z szybą są w pełni bezpieczne. Jednak bezpieczeństwo nie jest jedyną zaletą tego rozwiązania. Duże znaczenie mają również aspekty wizualne. Drzwi wejściowe z szybą będą doskonałą wizytówką domu. To właśnie one, tworząc idealny duet z elewacją, będą witać gości i zapowiadać to, jakiego charakteru wnętrza mogą się spodziewać. Tego rodzaju rozwiązanie pasuje do wielu rodzajów wnętrz, pozwala bawić się stylem i tworzyć niebanalne, ale też klasyczne połączenia.

Drzwi zewnętrzne ze szklaną dostawką – efektowne i praktyczne

Drzwi wejściowe do domu z szybą, która pełni rolę dostawki to rozwiązanie, które na pewno przykuje uwagę. Jednak warto podkreślić, że tego rodzaju drzwi wejściowe z szybą są nie tylko efektowne, ale też praktyczne. To znakomita alternatywa dla klasycznych drzwi dwuskrzydłowych. Przydadzą się szczególnie wtedy, gdy zajdzie potrzeba poszerzenia wejścia, np. gdy trzeba będzie wnieść do domu kanapę.

Drzwi zewnętrzne z szybą, która pełni rolę dostawki to również jeden ze sposobów na doświetlenie wnętrza. Do domu będzie wpadać więcej słońca, przy jednoczesnym zachowaniu prywatności domowników, np. dzięki zastosowaniu matowej szyby. Za pomocą tego rodzaju drzwi można także optycznie powiększyć wnętrze. Tak jak w poprzednim przypadku, stanie się to za sprawą wpadającego do domu światła.

Drzwi zewnętrzne z przeszkleniem – czy warto na nie postawić?

Zastosowanie w domu drzwi zewnętrznych z szybą niesie ze sobą wiele plusów. Jakich? Poniżej najważniejsze z nich.

  • To oryginalne rozwiązanie, które sprawia, że drzwi prezentują się o wiele efektowniej od modeli w klasycznej wersji.
  • Drzwi wejściowe z szybą mają charakter uniwersalny – będą idealnym dopełnieniem zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych aranżacji.
  • Przeszklone drzwi wpuszczają do domu dodatkowe światło.
  • To świetny sposób na optyczne powiększenie wnętrza albo doświetlenie ciemnego przedpokoju.
  • Drzwi zewnętrzne z szybą zapewniają taki sam poziom bezpieczeństwa, jak tradycyjne drzwi.

Jak widać, zalet posiadania drzwi wejściowych do domu z szybą jest całkiem sporo. Chodzi tu zarówno o zalety czysto praktyczne, jak i te designerskie.

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym