Drzwi z wejściem dla kota lub psa

Oceń artykuł:

100%
0%

Masz dość podrapanych drzwi przez twojego pupila domagającego się wejścia do łazienki, w której znajduje się kuweta? Nie chcesz być na każde zawołanie swojego kota albo psa i pełnić zadania odźwiernej? Znamy idealne rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić Twój czas oraz zmniejszyć uczucie stresu – drzwi z wejściem dla psa lub kota! W artykule dowiesz się, dlaczego warto w to zainwestować i jak możemy Ci pomóc.

Drzwi z wejściem dla kota lub psa

W jaki sposób dobrać drzwi wewnętrzne z wejściem dla psa lub kota?

Coraz częściej traktujemy swoich pupili niczym własne dziecko, wnuczka lub najwierniejszego przyjaciela. Dlatego komfort ich życia staje się coraz ważniejszym elementem życia rodzinnego. Zdarza się, że ukochany pies lub kot pozostaje sam na wiele godzin bez żadnej opieki. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku będą drzwi z wejściem dla psa lub kota – dzięki temu Twoja futerkowa pociecha będzie mogła przechodzić pomiędzy pomieszczeniami bez problemu. Zanim wybierzesz konkretny model, powinnaś skupić się na kilku szczegółach.

1.    Dobieranie drzwi z wejściem dla kota lub psa rozpocznij od dokładnego zmierzenia oraz zważenia pupila. Jeśli przejście nie będzie dopasowane pod wymiar, wtedy Twój czworonożny przyjaciel nie będzie korzystać z tego rozwiązania, a Ty stracisz czas i pieniądze na montaż. 

2.    W drugiej kolejności postaw na dobrej jakości materiał oraz mocne wykonanie. W ten sposób konstrukcja drzwiczek przetrwa próbę czasu bez względu na gabaryty Twojego pupila.

3.    Pamiętaj, aby podczas zamawiania drzwi podać dokładne wymiary zakupionego przejścia dla zwierzaka. W przeciwnym wypadku możesz mieć problem z zamontowaniem go w przygotowanym otworze. 

Warto stopniowo przyzwyczajać swojego pupila do nowego rozwiązania w domu. Pokaż mu, że nie musi się niczego obawiać i robisz to wyłącznie dla jego wygody oraz przyjemności.

 

Zapamiętaj

Jeśli chcesz, aby w zamawianych przez ciebie drzwiach został przygotowany idealny otwór na drzwiczki dla psa lub kota, powiedz o tym sprzedawcy w punkcie, już na etapie zamawiania drzwi. Taka usługa jest możliwa w przypadku drzwi płytowych z oferty PORTA (na przykład z kolekcji Porta DECOR, Porta LEVEL, Porta CPL czy Porta FOCUS) za dodatkową dopłatą.

 

Po co montować drzwi łazienkowe z wejściem dla kota lub psa?

Chociaż koty to bardzo czyste zwierzęta, niestety zapachy, które wydobywają się z kuwety, potrafią być nieprzyjemne. Podobnie jak w przypadku mniejszych psów, które również potrafią korzystać z takiego rozwiązania. Dlatego kuweta przeważnie chowana jest w toalecie. Jeśli nie chcesz, aby Twoje WC było stale na widoku, łatwiej i szybciej jest zamontować drzwi łazienkowe z wejściem dla kota lub psa. Idealnym wyborem będą designerskie, ale minimalistyczne w swojej konstrukcji Porta RESIST 1.1 w kolorze Halifax Naturalny. Do bardziej industrialnych pomieszczeń będzie pasować bardziej kolekcja Porta LINE model F.1 w odcieniu Beton Ciemny.

Podczas montażu zwróć uwagę na to, czy odgłos domykającej się klapki nie jest dla Ciebie zbyt głośny – w przeciwnym razie dźwięk może Cię budzić nawet w trakcie nocy, a takie rozwiązanie ma być wygodne również dla Ciebie.

Porta RESIST 1.1 Porta VECTOR Premium T

Porta RESIST 1.1                                             Porta VECTOR Premium T

Porta LOFT 1.1 Dąb Naturalny i Porta LINE Beton Ciemny

Porta LOFT 1.1                                                Porta LINE F.1 Beton Ciemny

Jak zamontować drzwi z wejściem dla psa lub kota?

Montaż drzwi z wejściem dla kota albo psa nie należy do trudnych. Jeśli odpowiednio zmierzysz pupila i zamówisz drzwi z otworem o dokładanych wymiarach zakupionego przejścia, cały proces powinien zająć kilka chwil. Wystarczy, że wybierzesz konkretny model np. niezwykle modne i stylowe Porta LOFT, minimalistyczne i nowoczesne Porta VECTOR Premium w odcieniu bieli albo designersko matowe Porta FOCUS w kolorze Orzech Naturalny oraz podasz nam wcześniej przygotowane przez Ciebie wymiary przejścia. My przygotujemy otwór pod wymiar zgodnie z Twoimi  indywidualnymi wymaganiami – a właściwie potrzebami Twojego pupila - a Ty zajmiesz się dalszym montażem w warunkach domowych bez presji czasu lub zgłosisz wcześniej naszej ekipie montażowej, aby zamontowali drzwiczki dla Twojego zwierzaka za Ciebie.  

Dlaczego warto zamontować drzwi z wejściem dla psa/kota?

Personalizowane drzwi z wejściem dla psa albo kota to wygodna i funkcjonalna opcja nie tylko dla pupila, ale również dla Ciebie.

1.    W chwilach rozłąki nie będziesz myśleć o tym, że Twój czworonożny przyjaciel może się nudzić, spędzając czas w jednym pokoju

2.    Nie musisz pamiętać również o pozostawianiu uchylonych drzwi, które zwierzak w chwili złości albo przypływie tęsknoty zawsze może zacząć drapać.

3.    Staniesz się nie tylko mniej nerwowa, ale także zyskasz na czasie. Wiemy, że zwierzaki potrafią często zmieniać zdanie i chcą zawsze być w pobliżu swojego opiekuna. W jednej chwili potrzebują dostać się do łazienki, ponieważ akurat w niej jesteś, w drugiej natychmiast muszą wyjść z sobie tylko wiadomych powodów. Dzięki drzwiom z wejściem dla psa albo kociaka nie będziesz musiała ciągle ich otwierać i zamykać, gdy Twojego zwierzaka najdzie pilna ochota na wejście do kuchni po odrobinę karmy lub do łazienki za potrzebą. 

Wskazówka

Jeśli chcesz pokazać swojemu pupilowi, że drzwiczki to bezpieczne i wygodne rozwiązanie, pozostaw klapę otwartą przez pierwszych kilka dni. Zachęcające mogą być również ulubione smakołyki pozostawione przed drzwiczkami.

 

Chociaż takie rozwiązania przede wszystkim można zobaczyć w amerykańskich filmach, coraz częściej pojawiają się również w Azji oraz Europie. Skorzystaj z indywidualnej personalizacji drzwi i zapewnij sobie oraz pupilom komfortowe życie bez zmartwień.

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym