Drzwi wejściowe i drzwi wewnętrzne - czym się różnią?

Oceń artykuł:

33%
67%

Drzwi wewnętrzne dzielimy na dwa rodzaje: wewnątrzlokalowe, czyli te pomiędzy pokojami, a także wejściowe do mieszkania – można je zamówić w tej samej okleinie, co drzwi wewnątrzlokalowe. Niech jednak nie zmyli Cię ich podobieństwo – drzwi wejściowe do mieszkania wymagają specjalnych parametrów. Dowiedz się jakich!

Drzwi wejściowe i drzwi wewnętrzne - czym się różnią?

Bezpieczeństwo to podstawa

Drzwi wewnętrzne służą przede wszystkim ochronie prywatności i zapewnieniu bezpieczeństwa – sprawdź więc, czy na pewno są one antywłamaniowe (często bywają jedynie wzmocnione). Jeśli wybierasz drzwi wejściowe do mieszkania, kieruj się banalną, ale sprawdzoną zasadą – im wyższa klasa antywłamaniowa, tym lepiej. Pozwoli to zminimalizować prawdopodobieństwo włamania i pozostawić nasze mieszkanie w nienaruszonym stanie, a nam zagwarantuje tak istotne poczucie bezpieczeństwa. W ofercie Porta najwyższą klasę antywłamaniowości posiadają drzwi z kolekcji GRANIT oraz GRANIT PS. Dlatego też tym dwóm, wyjątkowym przedstawicielom rodziny PORTA poświęcimy niniejszy artykuł.

GRANIT i GRANIT PS

PORTA DRZWI to pełne spektrum możliwości perfekcyjnie dostosowanych do potrzeb klienta. Dobrze widać to na przykładzie wspomnianych kolekcji. Obydwie charakteryzują się istotnymi dla bezpieczeństwa naszego mieszkania parametrami, różni je jednak kilka detali.

Kolekcja Porta GRANIT to propozycja dla osób, które interesuje wysoka jakość produktu. Choć nie są to drzwi drewniane zewnętrzne, zastosowanie klejonki z drewna iglastego zapewnia im klasyczny, elegancki wygląd. Tradycyjna forma została przełamana aluminiowymi intarsjami, które możemy spersonalizować, wybierając kolor czarny albo srebrny. Naszego bezpieczeństwa będą strzegły dwie wkładki antywłamaniowe klasy „C” – zapewniającej ponad 6-minutowy czas reakcji, co powinno z powodzeniem przyczynić się do zniechęcenia potencjalnych włamywaczy.

Jeśli stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo, polecamy drzwi wejściowe do mieszkania z kolekcji GRANIT PS. Choć na pierwszy rzut oka jest ona bardzo podobna do poprzedniczki (ramę skrzydła stanowi klejonka drewna iglastego z aluminiowymi akcentami), pod wierzchnią warstwą skryte są dwie wkładki antywłamaniowe piątej klasy, które stanowią naprawdę duże wyzwanie dla osób, które chciałyby je sforsować.

Bezpieczeństwo to nie tylko ochrona przed nieproszonymi gośćmi. Niektóre dodatkowe możliwości, na przykład odporność ogniowa, mogą uratować życie. W ofercie Porta drzwi z kolekcji KWARC i GRANIT w przypadku wybuchu pożaru ochronią nas przed ogniem i dymem. Drzwi w klasie Ei30 stawiają pożarowi opór przez 30 minut, zaś Ei60 – analogicznie przez 60 minut.

Cisza i spokój

W przypadku drzwi wejściowych bardzo ważna jest także ich rola wyciszająca. Warto zainwestować w drzwi posiadające izolację na poziomie co najmniej 32 dB – jest to standard w przypadku drzwi wejściowych Porta. Takie drzwi zapewnią komfort domownikom, nawet jeżeli dzielą oni mieszkanie z fanem słuchania głośnej muzyki. Jeśli szczególnie cenisz sobie ciszę, idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie kolekcja GRANIT o izolacyjności akustycznej na poziomie 36 dB. Te drzwi doskonale wyciszą nie tylko odgłosy dobiegające z zewnątrz, ale też zapewnią intymność życia codziennego wewnątrz mieszkania. Warto dodać, że w kolekcji znajduje się ponad czterdzieści różnych wariantów kolorystycznych. Taka ilość opcji powinna pozwolić dopasować drzwi do każdego mieszkania. Uniwersalna, prosta forma sprawia, że drzwi pokojowe pełnią nie tylko funkcję użytkową, lecz także estetyczną. W zależności od konkretnego modelu mogą prezentować się jak nowoczesne drzwi wewnętrzne lub klasyczne drzwi drewniane. W obu kolekcjach znajdują się też modele, które sprawdzą się jako drzwi łazienkowe, zapewniając maksimum prywatności.

Jak widzisz, Porta to najlepszy wybór jeśli chodzi o drzwi do mieszkania.

Oceń artykuł:

33%
67%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym