Kiedy wybrać drzwi przesuwane do pokoju?

Oceń artykuł:

100%
0%

Drzwi przesuwne do pokoju są rzadziej wybierane, niż tradycyjne skrzydło drzwiowe, ale mają wiele zalet i z powodzeniem dopełnią różne pomieszczenia. Dodatkowo są bardzo modną propozycją w ostatnich sezonach i świetnie wpisują się w różne trendy wnętrzarskie, nie dziwi więc fakt, że ich popularność rośnie. Sprawdź, w jakich wnętrzach przesuwne drzwi do pokoju sprawdzą się najlepiej i poznaj ich rodzaje. Z pewnością znajdziesz idealny model dopasowany do Twojego wnętrza!

Kiedy wybrać drzwi przesuwane do pokoju?

Drzwi przesuwne do pokoju – kiedy wybrać?

W jakich sytuacjach drzwi przesuwne do pokoju to dobre rozwiązanie? Ten model skrzydła drzwiowego sprawdzi się nie tylko w małych pomieszczeniach. Poznaj nasze propozycje na wykorzystanie przesuwnych drzwi do pokoju.

Niewielkie pomieszczenie

Jeśli Twoje mieszkanie ma mały metraż i każdy centymetr jest cenny, warto rozważyć drzwi przesuwne. Skrzydła przesuwają się w poziomie, wzdłuż płaszczyzny ściany, więc nie jest potrzebne dodatkowe miejsce na ich otwieranie, jak w przypadku klasycznych drzwi. To rozwiązanie sprawdzi się przykładowo w garderobie, schowku czy spiżarni i pozwoli zaoszczędzić wiele miejsca. Przesuwne drzwi są również wybierane do pokoju dziecka, by mieć łatwy i szybki dostęp do malucha.

Porta HIDE drzwi przesuwne białe

System przesuwny bezościeżnicowy

Wąski korytarz

Niewielki hol to okazja do postawienia na drzwi przesuwne do pokoju, które są ergonomiczne i pozwolą usprawnić korzystanie z korytarza. W przypadku wąskich, ciasnych przejść, zastosowanie tego modelu drzwi może okazać się niezbędne, by swobodnie poruszać się po mieszkaniu.

Podział dużej przestrzeni

Drzwi przesuwne do pokoju to świetne rozwiązanie do dużych, przestronnych pomieszczeń. Możesz przykładowo wydzielić z otwartego planu pomieszczenia strefę wypoczynkową czy jadalnianą. To także sposób na oddzielenie kuchni od jadalni czy sypialni od garderoby lub gabinetu. W przestronnych wnętrzach ciekawą opcją mogą być dwuskrzydłowe drzwi przesuwne, natomiast odpowiednie dla standardowego metrażu będą jednoskrzydłowe drzwi przesuwne.

System przesuwny BLACK

System przesuwny BLACK

Drzwi przesuwne do pokoju to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz zaoszczędzić nieco miejsca, w niewielkim mieszkaniu. Ten model drzwi sprawdzi się także jako podział dużej, otwartej przestrzeni – możesz oddzielić biuro domowe czy sypialnię od salonu.

  

 

Przesuwane drzwi do pokoju – rodzaje

Drzwi przesuwne mają różne konstrukcje i sposoby montażu. Pokażemy Ci dwa rodzaje drzwi przesuwnych do pokoju dostępne w ofercie marki PORTA.

Drzwi naścienne

mocowane na ścianie i poruszają się na szynach jezdnych, równolegle do ściany. Mechanizmy jezdne mogą być odsłonięte, jak w systemie przesuwnym SLIDE lub zamaskowane, jak w systemie przesuwnym EFEKT. Drzwi naścienne po otwarciu pozostają widoczne. Należy zaplanować odpowiednią ilość miejsca, by móc swobodnie przesuwać drzwi. Warto podkreślić, że zaraz przy drzwiach mogą być ustawione meble np. sofa, co przy tradycyjnych drzwiach nie byłoby możliwe. 

SLIDE_GladstoneDabPiaskowy

System przesuwny SLIDE

Drzwi chowane w ścianie

Nasza propozycja drzwi chowanych w ścianie to system przesuwny KOMPAKT, który jest klasyczny i uniwersalny, dzięki czemu z łatwością można go wkomponować we wnętrza o różnej stylistyce. Dzięki ponadczasowej bryle, system przesuwny KOMPAKT będzie pasować też do skrzydeł drzwiowych, które masz już w domu. 

Porta Koncept_A9_DabSkandynawski

System przesuwny KOMPAKT

Ten model drzwi przesuwnych składa się z metalowej konstrukcji – kasety, która jest obudowana ścianką gipsowo-kartonową. To rozwiązanie sprawia, że drzwi po otwarciu są niewidoczne, ponieważ pozostają schowane w metalowej konstrukcji i przy otwieraniu wsuwają się w ścianę. Dzięki temu oszczędzasz wiele miejsca, a w pobliżu przesuwanych drzwi możesz swobodnie ustawić meble czy dobrać dekoracje ścienne.

Montaż drzwi naściennych nie wymaga specjalnego przygotowania ściany. Drzwi chowane wymagają natomiast stworzenia odpowiedniego otworu w ścianie na metalową kasetę i system przesuwny.

 

Porta HIDE drzwi przesuwne ukryte

 System przesuwny bezościeżnicowy

Drzwi przesuwne pokojowe w różnych stylach

Jak dopasować drzwi przesuwne do wnętrza? W jakich stylach aranżacyjnych świetnie sprawdzi się to rozwiązanie? Możesz postawić na minimalistyczny, nowoczesny wystrój, rustykalny klimat lub klasyczny styl. Poznaj nasze propozycje na aranżacje z przesuwnymi drzwiami do pokoju.

Minimalistyczne przesuwne drzwi do pokoju

Do minimalistycznych wnętrz świetnie sprawdzi się system przesuwny EFEKT. Prosta bryła bez frezów, przeszkleń oraz z prowadnicami ukrytymi w skrzydle nadaje nowoczesnego charakteru wnętrzu. System przesuwny EFEKT mimo prostej formy robi wrażenie i stanowi kropkę nad i w wystroju wnętrza.

  System przesuwny EFEKT

System przesuwny EFEKT

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym