Drzwi łamane czy przesuwne - jakie wybrać?

Oceń artykuł:

50%
50%

Aranżacja wnętrza to zawsze spore wyzwanie, które wymaga dobrego pomysłu i… sprytnych rozwiązań. Szczególnie wymagające okazują się pod tym względem lokale o niewielkim metrażu.

Drzwi łamane czy przesuwne - jakie wybrać? Porta KONCEPT

W małym mieszkaniu, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy, funkcjonalne urządzenie przestrzeni to prawdziwy sprawdzian kreatywności. Nieodzowne wydają się niestandardowe rozwiązania aranżacyjne. W temacie drzwi powinny zainteresować Cię drzwi przesuwne i drzwi łamane różnego rodzaju.

Ich ogromną zaletą jest fakt, że bez problemu można dzięki nim wygospodarować dodatkowe pomieszczenie, na które wcześniej nie było miejsca. Magia! Martwisz się, że nie uda się ich dopasować do stylu całego wnętrza? Nic bardziej mylnego! Drzwi łamane i drzwi przesuwne są dostępne we wszystkich kolorach i okleinach z oferty PORTA DRZWI.

Drzwi łamane

Powiedzmy sobie szczerze – każdy z nas marzy o posiadaniu własnej garderoby. Utrzymanie porządku, jeśli chodzi o ubrania, buty i dodatki, nie jest proste… Wiele osób mylnie zakłada, że mały metraż mieszkania przekreśla plany związane z zagospodarowaniem garderoby. Drzwi łamane sprawiają, że można sobie na nią pozwolić nawet w niewielkim mieszkanku.

To świetna alternatywa dla tradycyjnych skrzydeł drzwiowych: zajmują one bowiem zdecydowanie mniej miejsca. Dlatego też okazują się znakomitym rozwiązaniem w przeróżnych pomieszczeniach o ograniczonej powierzchni, a więc nie tylko w garderobie, ale także spiżarni, schowku czy szafie wnękowej.

W aktualnej ofercie PORTA DRZWI znaleźć można drzwi łamane w dwóch wersjach – ALFA oraz BETA. Czym się między sobą różnią? ALFA to drzwi łamane dwuelementowe, które zostały podzielone asymetrycznie i wyposażone w klasyczny zamek w skrzydle oraz w zaczep w profilu ościeżnicy. Drzwi łamane BETA są natomiast podzielone symetrycznie i nie mają zamka.

Drzwi przesuwne

System drzwi przesuwnych to wyjście, które pozwoli skutecznie zaoszczędzić wolne miejsce w mieszkaniu. Cechą charakterystyczną systemów przesuwnych jest fakt, że wprowadzają zupełnie inny podział przestrzeni niż zwykłe drzwi.

Doskonale sprawdzają się zarówno w niewielkich lokalach, gdzie liczy się każdy metr powierzchni, jak i w przestronnych wnętrzach, gdzie służą np. temu, by oddzielić salon od jadalni. Drzwi przesuwne otwierają się i zamykają wzdłuż linii ściany.

Mogą się odsuwać na ścianę – wtedy są widoczne po otwarciu – lub dyskretnie chować się w ścianie. PORTA DRZWI oferuje 2 różne warianty systemów drzwi przesuwnych: wewnątrzścienny system KOMPAKT oraz naścienne systemy METAL, ALU oraz PORTA.

Wewnątrzścienny system KOMPAKT to rozwiązanie niezwykle eleganckie, które gwarantuje maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Dyskretna konstrukcja do zabudowania w ścianie gipsowej pozwala na schowanie drzwi w ścianie – sprawia to, że drzwi zajmują mniej miejsca.

W komplecie znajduje się system do drzwi przesuwnych oraz obudowa ściany (nietypowa ościeżnica), zaś same skrzydła przesuwne można wybrać dowolnie z oferty PORTA DRZWI. Pozwala to bez trudu dopasować je do pozostałych drzwi w mieszkaniu i do całej zaplanowanej aranżacji wnętrza.

Drugą propozycją PORTA DRZWI jest naścienny system drzwi przesuwnych, dostępny aktualnie w 3 kolekcjach: METAL (metalowe), ALU (aluminiowe) oraz PORTA (płyta wiórowa i MDF – płyta pilśniowa). Kolekcje te różnią się od siebie nie tylko materiałem, z jakiego są wykonane, ale także konstrukcją techniczną.

Zapoznaj się z naszą instrukcją video dot. montażu systemu przesuwnego Porta KOMPAKT.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat konkretnych modeli drzwi przesuwnych, odwiedź poświęconą im zakładkę na stronie PORTA DRZWI: www.porta.com.pl/produkty/drzwi-lamane-suwane.

W PORTA DRZWI nieustannie dbamy o to, by wybrane przez Ciebie drzwi były funkcjonalne i jak najlepiej pasowały do Twojego wnętrza. Drzwi przesuwne i drzwi łamane to jedne z wielu nietypowych rozwiązań, które dostępne są w standardowej ofercie PORTA DRZWI. Ciekawy, co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy? Koniecznie sprawdź wszystkie nasze propozycje na www.porta.com.pl.

 

Oceń artykuł:

50%
50%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym