Czy możesz zaoszczędzić kupując drzwi Porta?

Oceń artykuł:

25%
75%
Jeśli z naszej oferty PORTA wybrałeś już wymarzone drzwi do swojego domu lub mieszkania, musisz zapoznać się z tą informacją. Teraz w prosty sposób możesz jeszcze zaoszczędzić. Kup drzwi wraz z usługą montażu. Tylko wówczas będziesz mógł skorzystać z preferencyjnej stawki podatku VAT.
Czy możesz zaoszczędzić kupując drzwi Porta?

Preferencyjna stawka na prace budowlano-montażowe, a takimi jest zakup drzwi wraz z montażem, wynosi 8% VAT, a nie jak przy samym zakupie drzwi – 23% VAT. W praktyce oznacza to tyle, że Twoje drzwi będą o 15% tańsze, gdy od razu zlecisz nam montaż.

Załóżmy, że wybrane przez Ciebie drzwi – komplet skrzydło i ościeżnica – kosztują 1000 zł netto, a koszt montażu przeciętnie wynosi 150 zł netto. Jeśli kupisz drzwi w punkcie sprzedaży i osobno zamówisz fachowca, który będzie je montował, cała inwestycja będzie przedstawiała się następująco:

Koszt drzwi: 1000 zł + 23% VAT = 1230 zł

Montaż drzwi: 150 zł + 8% VAT = 162 zł

To razem daje: 1392 zł


Jeśli zamówisz drzwi wraz z montażem, koszty będą znacznie niższe, ponieważ cena netto drzwi zostanie powiększona tylko o 8% VAT, a nie o 23%, jak to miało miejsce poprzednio. Popatrz:

Koszt drzwi: 1000 zł + 8% VAT = 1080 zł

Montaż drzwi: 150 zł + 8% VAT = 162 zł

To razem daje: 1242 zł

vat23.jpg

OSZCZĘDZASZ DOKŁADNIE 150 ZŁ, czyli dokładnie 15% ceny brutto drzwi. Łatwo więc możesz sobie policzyć, jak duże oszczędności będą przy wyższych kwotach.

Każde, zakupione drzwi z montażem będą kosztowały znacznie mniej. Do tego masz pewność, że montaż wykonywany przez naszych specjalistów, będzie przeprowadzony w sposób fachowy, a drzwi nie stracą nic ze swoich pierwotnych cech. Drzwi będą zatem służyć Ci przez długie lata.

O szczególną wycenę zakupu drzwi Porta zapytaj naszych handlowców. Pełną listę autoryzowanych punktów sprzedaży można znaleźć na stronie www.porta.com.pl lub w wyszukiwarce na www.dobrymontazysta.pl.

Oceń artykuł:

25%
75%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym