Dekoracje wnętrz z pazurem, czyli zwierzaki w roli głównej

Oceń artykuł:

100%
0%

Czasem mamy ochotę odświeżyć mieszkanie, ale niekoniecznie kosztem remontu. Doskonałym rozwiązaniem są wtedy fototapety i naklejki na ścianę, dzięki którym w niedługim czasie, bez dużych nakładów finansowych i bałaganu, możemy zupełnie przemienić wystrój wnętrz. Szczególnie miłośnicy zwierząt nie mają powodów do narzekania. Motywów i ozdób tego typu jest bez liku.

Dekoracje wnętrz z pazurem, czyli zwierzaki w roli głównej Fot. PIXERS.PL

W latach 80. i 90. fototapety święciły triumfy w polskich mieszkaniach i były doskonałą odpowiedzią na pytanie „jak ożywić wnętrze?”. Można je było spotkać niemal w każdym domu, tuż obok meblościanki z dykty oraz rozkładanej wersalki. Kojarzyły się z nowoczesnością, modą lub powiewem Zachodu, a nawet egzotycznych krajów – w końcu wiele motywów nawiązywało do pięknych plaż, dalekich krajobrazów czy dzikich zwierząt. Potem nastąpił niespodziewany odwrót: fototapety, które nagle stały się synonimem kiczu, zaczęto masowo zastępować prawdziwymi tapetami dobrej jakości albo po prostu porządnie pomalowanymi ścianami. Do czasu.

Od kilku lat obserwujemy powrót tego trendu, ale w zupełnie nowym wydaniu. Obecnie fototapety wykonane są z wysokiej jakości materiałów, można przebierać wśród dziesiątków tysięcy wzorów i zdjęć. Są wytrzymałe (odporne na wodę oraz promienie UV) i łatwe do czyszczenia, z kolei w sklepach internetowych bez problemu można dobrać pożądany wymiar – na każdą ścianę, a nawet blaty stołów czy szafek. Są dziś znakomitymi ozdobami ścian w salonie, w pokoju młodzieżowym, a nawet w sypialni.

Tapety w zwierzęce wzory - oryginalne ozdoby wnętrz

Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia i... ulubione zwierzę. W ofercie sklepów internetowych fototapet z motywem zwierzęcym jest tak dużo, że najtrudniej zdecydować się na jedną. Do wyboru mamy modele przypominające rysunek czy obraz, doskonałej jakości zdjęcie albo grafikę.

Odrębny dział stanowią fototapety ozdobione zwierzętami domowymi, tymi, które najczęściej towarzyszą człowiekowi. O palmę pierwszeństwa walczą z nimi motywy ze zwierzętami dzikimi i egzotycznymi. Lisy, niedźwiedzie, wilki, a do tego mieniące się wszystkimi kolorami ptaki czy ryby. Nie brakuje także owadów, które jako fototapeta na ścianie prezentują się dużo lepiej niż w rzeczywistości...

file.lew Źródło: 3dfototapety.pl

Jak ożywić wnętrze najmłodszych domowników? Specjalne fototapety ze zwierzakami projektowane są z myślą o maluchach. Oprócz postaci ze słynnych bajek, np. "Kubusia Puchatka" czy "Króla lwa", na ścianie mogą się pojawić malowani mieszkańcy lasu, którzy będą towarzyszyć dziecku każdego dnia, aż... mu się nie znudzą. Nie będzie to jednak problem, ponieważ współczesne fototapety nie tylko łatwo zamontować, ale również usunąć; nie zostawiają śladów oraz nie odrywają tynku ani farby.

Uniwersalne naklejki, które pasują niemal wszędzie

Jeśli nie chcesz zmieniać całej ściany lub jej znacznej części, rozważ użycie naklejek. Łatwo je zamontować niemal w każdym miejscu. Możesz spędzić godziny na przekopywaniu się przez tysiące wzorów dostępnych w Internecie i z pewnością w końcu znajdziesz coś dla siebie. Trzeba jednak dobrze to przemyśleć, ponieważ ten typ ozdób nie jest tak trwały jak tapety, a zatem całkowicie odpadają fragmenty ścian, które łatwo zniszczyć lub są mocno eksploatowane. To, że naklejki nie przywierają do ściany, jest ich sporą zaletą – gdy się znudzą lub po prostu gdy zapragniesz zmian, łatwo i szybko się ich pozbędziesz. Co ważne, naklejki możemy umieścić także np. na laptopie, szybie czy drzwiach lodówki.

Największym wzięciem cieszą się naklejki-grafiki w ciemnym kolorze, które można sprytnie wkomponować w pomieszczenie, np. kot będzie "zeskakiwać" z szafki, a stado ptaków "przysiądzie" tuż nad karniszem. Równie popularne są kolorowe motywy, które składają się z kilku lub więcej elementów, jak np. wzbijające się do lotu motyle. Nowoczesny wystrój wnętrz bywa zaskakujący.

file.naklejka Źródło: Melli Mello Fototapeten

W pokoju dla dzieci, podobnie jak w przypadku fototapet, przeważają motywy bajkowe. Uśmiechnięte pszczółki zbierają miód, a puchate owieczki układają do snu. Nowością są naklejki w kształcie zwierząt, np. okrąglutkiej świnki, pokryte farbą tablicową. Stanowią nie tylko atrakcję dziecięcego pokoju, ale również pomagają mu w rozwoju – na dużej powierzchni maluchy mogą rysować kredą (nie niszczą przy okazji innych ścian!), mieć z tego dużo frajdy oraz ćwiczyć wyobraźnię. Kto wie, czy nie pójdą w ślady Picasso, który również miał w zwyczaju malować po ścianach...

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym