Marynistyczne dodatki we wnętrzach - nie tylko do łazienki!

Oceń artykuł:

100%
0%

Kto z nas nie chciałby przez cały rok wspominać najlepszych, wakacyjnych chwil? Szum morza, błękitny odcień wody morskiej i inne wakacyjne kolory – wszystko to możesz mieć w swoim mieszkaniu! Umożliwi Ci to coraz bardziej modny styl marynistyczny. Co więcej, łazienka marynistyczna to nie wszystko. Zobacz, jak wprowadzić marynistyczne dodatki do domu i cieszyć się wakacyjnymi wspomnieniami!

Marynistyczne dodatki we wnętrzach - nie tylko do łazienki!

Przede wszystkim kolor

Marzą Ci się marynistyczne wnętrza? Chcesz wprowadzić dekoracje marynistyczne do każdego z pomieszczeń, ale nie wiesz, od czego zacząć? Przekonaj się, że styl marynistyczny to przede wszystkim kolor. Musisz pamiętać o charakterystycznych barwach, które go definiują. Choć bazą wszelkich aranżacji jest biel, styl marynistyczny w domu najlepiej oddają kolory, takie jak czerwień, granat, wszelkie odcienie niebieskiego czy stonowany brąz i turkus.

Skup się również na wzorach – marynistyczny pokój nie może się bez nich obejść! Prym wiodą wszelkie paski – to najbardziej charakterystyczny motyw, kojarzony głównie ze stylem marynistycznym. 

Mile widziane są również wzory marynistyczne, na których królują typowo morskie kompozycje, takie jak muszle, wodne rośliny czy kotwice, węzły i liny. Wszystko to nada danemu pomieszczeniu bardzo morski i wakacyjny klimat! 

Moc dodatków przywołujących wakacyjne wspomnienia

Sypialnia w stylu marynistycznym oraz inne pomieszczenia w Twoim domu nie mogą obejść się oczywiście bez akcentów, którymi są ozdoby marynistyczne. Jeśli styl ten kojarzył Ci się do tej pory wyłącznie z łazienką, czas na marynistyczne dodatki w pozostałych pomieszczeniach. 

Większość z tego typu dekoracji przywoła sympatyczne, wakacyjne wspomnienia i skutecznie poprawi Ci nastrój. Z powodzeniem sprawdzą się wszelkie muszle, latarnie, węzły i sznury, skrzynie, butelki czy koła ratunkowe i stery. Jednym słowem wszystko to, co kojarzy Ci się z morzem, plażą i statkiem.

Dekoracje marynistyczne w wystroju wnętrz odgrywają bardzo dużą rolę, dlatego warto je wziąć pod uwagę już na etapie aranżowania danego pomieszczenia. Aby stworzyć wyjątkowy klimat, wykorzystaj również swoje pamiątki z nadmorskich wakacji – jako dodatki w stylu marynistycznym sprawdzą się doskonale! 

Sielski klimat i przestronne wnętrza

A co z meblami, wyposażeniem pomieszczenia i obowiązkowymi elementami wystroju? Wnętrze ma być sielskie, przestronne, jasne i klimatyczne. Bazą jest biały kolor, dlatego w przypadku drzwi doskonale sprawdzą się skrzydła wewnętrzne z kolekcji Porta SKANDIA Premium. Oprócz białego koloru mają one nowoczesne, lekkie akcenty, które idealnie wpisują się w dość przemyślany styl marynistyczny.

W kuchni, salonie czy jadalni sprawdzą się meble w stylu prowansalskim, które wprowadzą do pomieszczeń swojski klimat. Mile widziane są również wszelkie kosze i wiklinowe dodatki. Urządzając mieszkanie w stylu marynistycznym, musisz pamiętać, aby w każdym pomieszczeniu królowała wolna przestrzeń. Zagracanie mieszkania czy zbyt wielki chaos nie będzie dobrym rozwiązaniem.

Wszelkie dodatki i dekoracje dobieraj z pomysłem, czerpiąc inspiracje z wakacyjnych podróży i najlepszych, nadmorskich wspomnień. Z powodzeniem wprowadzisz styl marynistyczny do salonu, jadalni czy kuchni, tworząc wyjątkowe aranżacje i ciesząc się przestronnymi wnętrzami.

Przekonaj się do wakacyjnych pamiątek, które świetnie spełnią się w roli dekoracji. Ożyw również pomieszczenia prostymi grafikami, których motywem przewodnim będą oczywiście morskie opowieści.

Oceń artykuł:

100%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym