Kominek dla każdego, czyli jak praktycznie urządzić małe mieszkanie

Oceń artykuł:

0%
0%

Nie każdy z nas ma możliwość mieszkania w domu, a co za tym idzie: posiadania kominka. Jeśli myślisz, że to rozwiązanie nie dla ciebie, bo mieszkasz w bloku, jesteś w błędzie. Dziś na szczęście każdy może mieć swój własny kominek, bez względu na to, gdzie mieszka. Poznaj biokominek i przekonaj się o jego licznych zaletach.

Kominek dla każdego, czyli jak praktycznie urządzić małe mieszkanie

Wiele osób wybiera kominek jako główny punkt aranżacyjny dekoracyjnej ściany w salonie, który będzie nie tylko piękną ozdobą, ale również ogrzeje nas w zimowe dni i stworzy miłe miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Jeśli biokominek kojarzy ci się ze sztucznym piecem, nic bardziej mylnego, To, co odróżnia go od elektrycznych kominków z lampkami LED, to prawdziwy ogień i designerski wygląd. Ponadto ogromny wybór obudów i rodzajów palenisk sprawia, że biokominki pasują do każdego stylu i każdego wnętrza.

We wnętrzach w stylu retro i glamour najlepiej prezentują się bogato zdobione biokominki portalowe, czyli przeznaczone do zabudowy, które do złudzenia przypominają standardowe wersje. Ich dekoracyjność znacznie wpływa na estetykę wnętrza i dodaje mu elegancji.

Z kolei w mieszkaniach w stylu minimalistycznym ciekawie wygląda biokominek zawieszony zamiast telewizora lub obrazu. Jego cienka, dyskretna obudowa sprawia, że gdy jest wyłączony, do złudzenia przypomina telewizyjny ekran. To niewątpliwie duża i oryginalna ozdoba do pokoju, która jednocześnie dzięki subtelnemu wyglądowi nie męczy oczu i dobrze koresponduje z każdym stylem wnętrza. Możesz pozwolić sobie na wersję klasyczną lub z dodatkowymi zdobieniami, np. wzorem miasta nocą albo z finezyjnie zagiętym rogiem.

Wielbicielom niestandardowych rozwiązań z pewnością spodobają się bogate możliwości zastosowania, np. przeszklony biokominek, który niczym ścianka oddziela od siebie jadalnię i salon albo modny i coraz częściej stosowany pomysł – sypialnię z łazienką.

Jeśli metraż mieszkania jest niewielki i nie możesz pozwolić sobie na standardowy rozmiar paleniska, koniecznie obejrzyj kominki stołowe. Ich małe rozmiary sprawiają, że nadają się do każdego miejsca. Nieduża waga ułatwia także przenoszenie biokominka, więc możesz się cieszyć ciepłem i grą światła, gdziekolwiek zechcesz go ze sobą zabrać. Nowoczesna linia i subtelny design bez wątpienia wyróżniają go na tle innych. Ponadto, w przeciwieństwie do innych wersji, możesz używać go także na zewnątrz, dogrzewając się w chłodne wieczory na patio czy tarasie. 

Jak zatem zadbać o palenisko w bloku, apartamentowcu lub kamienicy? Do kominka w wersji bio nie potrzebujesz drzewa, lecz specjalnego biopaliwa, dzięki czemu nie ma potrzeby podłączania urządzenia do przewodu kominowego. To ekologiczne rozwiązanie sprawdzi się w każdym domu, ponieważ podczas spalania uwalniane są jedynie para wodna i dwutlenek węgla w znikomej ilości.

Tym, co odróżnia biokominek od standardowych palenisk, jest brak dodatkowej pracy przy nich. Tradycyjne kominki wytwarzają dym oraz popiół, który należy regularnie sprzątać. Po jakimś czasie użytkowania brudzą się także lekko ściany i sufit w pobliżu paleniska. W przypadku bio nie ma tych problemów. Z bezwonnego i niewymagającego sprzętu korzystać mogą wszyscy. Należy jedynie pamiętać o dolewaniu paliwa, którego koszt wynosi ok. 15 zł za litr. Cenę za 3-4 godziny spalania szacuje się w granicach 5-10 zł, w zależności od kupionego przez ciebie produktu.

 
 

Oceń artykuł:

0%
0%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym